Προς το περιεχόμενο

Αξιοπιστο site πωλησης μουσικών LP στήν Ελλαδα.


loucas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχει και κάποιος στην Κυψέλη (ή υπήρχε). Θυμάμαι πως όταν θέλησα να πουλήσω το μεγαλύτερο μέρος από τη δική μου δισκοθήκη, βινύλια και cd εκατοντάδες (ευτυχώς πριν το ξέσπασμα της μεγάλης κρίσης, κι έτσι έπιασα κάποια σημαντικά χρήματα), είχα βάλει αγγελία στη Χρυσή ευκαιρία και μου ήρθε στο σπίτι άτομο, που ξεφύλλισε ένα προς ένα όλα μου τα βινύλια (που τα είχα σε καφάσια πάνω στο τραπέζι του σαλονιού) και μετά πήρε να διαλέξει και από τα cd μου. Μιλάμε για τέτοια ποσότητα που τον βοήθησα να κουβαλήσει τις κούτες έως το αυτοκίνητο.
Μου είχε πει τότε ότι έχει ένα πολύ γνωστό μαγαζι με μεταχειρισμένα στην Κυψέλη, αλλά δεν συγκράτησα όνομα πια. Όποιος το ξέρει, ας μιλήσει.

Σήμερα έχω κρατήσει καμιά 150αριά πολύ αγαπημένα μου βινύλια και δεν αγοράζω πια βινύλιο με τίποτα. Και από cd... αυτά που έμειναν, είναι κααπου 9-10 χιλιάδες άλμπουμ...
Την είχα δει τότε υπαρξιακά, σε φάση, πότε θα προλάβω να τα ξανακούσω αυτά στη ζωή μου κι έτσι. Εχω κρατήσει όμως ό,τι αγάπησα και δεν θα αποχωριζόμουν ποτέ.

Επεξεργασμένο από Tamtam
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Tamtam είπε

Υπάρχει και κάποιος στην Κυψέλη (ή υπήρχε). Θυμάμαι πως όταν θέλησα να πουλήσω το μεγαλύτερο μέρος από τη δική μου δισκοθήκη, βινύλια και cd εκατοντάδες (ευτυχώς πριν το ξέσπασμα της μεγάλης κρίσης, κι έτσι έπιασα κάποια σημαντικά χρήματα), είχα βάλει αγγελία στη Χρυσή ευκαιρία και μου ήρθε στο σπίτι άτομο, που ξεφύλλισε ένα προς ένα όλα μου τα βινύλια (που τα είχα σε καφάσια πάνω στο τραπέζι του σαλονιού) και μετά πήρε να διαλέξει και από τα cd μου. Μιλάμε για τέτοια ποσότητα που τον βοήθησα να κουβαλήσει τις κούτες έως το αυτοκίνητο.
Μου είχε πει τότε ότι έχει ένα πολύ γνωστό μαγαζι με μεταχειρισμένα στην Κυψέλη, αλλά δεν συγκράτησα όνομα πια. Όποιος το ξέρει, ας μιλήσει.

Σήμερα έχω κρατήσει καμιά 150αριά πολύ αγαπημένα μου βινύλια και δεν αγοράζω πια βινύλιο με τίποτα. Και από cd... αυτά που έμειναν, είναι κααπου 9-10 χιλιάδες άλμπουμ...
Την είχα δει τότε υπαρξιακά, σε φάση, πότε θα προλάβω να τα ξανακούσω αυτά στη ζωή μου κι έτσι. Εχω κρατήσει όμως ό,τι αγάπησα και δεν θα αποχωριζόμουν ποτέ.

Άρης, Fokionos records, πλατεία Κυψέλης. 

  • Like 1

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολυ παιδιά.

Θα το δω.

17 ώρες πριν, dimsonic είπε

Βρε συ Λουκά, τι θες να πουλήσεις?

για πες μας μήπως είναι τίποτις ενδιαφέρον και να μην καταλήξουν άδοξα σε μεταχειριτζίδικα

Benson - MSGroup - Sphinx-Electric Sun - Andreas Vollenweider -B.Cobham - και άλλα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 minutes ago, loucas said:

Ευχαριστώ πολυ παιδιά.

Θα το δω.

Benson - MSGroup - Sphinx-Electric Sun - Andreas Vollenweider -B.Cobham - και άλλα....

 

δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά τα μαγαζιά θα σου τα πάρουν για ένα κομμάτι ψωμί.

Θα ήθελες να μου στείλεις μια λίστα (τίτλο, κατάσταση δίσκου, εξωφύλλου, έκδοση και τιμή που θα ήθελες) γνωρίζω κάποιους ανθρώπους που θα ενδιαφέρονταν (και δεν είναι μαγαζάτορες)

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, dimsonic είπε

 

δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά τα μαγαζιά θα σου τα πάρουν για ένα κομμάτι ψωμί.

Θα ήθελες να μου στείλεις μια λίστα (τίτλο, κατάσταση δίσκου, εξωφύλλου, έκδοση και τιμή που θα ήθελες) γνωρίζω κάποιους ανθρώπους που θα ενδιαφέρονταν (και δεν είναι μαγαζάτορες)

Το ξέρω αγαπητέ.

Για να μην κάνουμε κατάχρηση σε αυτο το threat εδω,

Θα σου στείλω pm πιθανοτατα αυριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, loucas said:

Benson - MSGroup - Sphinx-Electric Sun - Andreas Vollenweider -B.Cobham - και άλλα....

 

Δηλαδή πουλάς αυτά, και κρατάς Τσαλίκη, Βαλάντη και Χριστίνα Κωλέτσα?

Γιατί αυτά δεν τα είδα στην λίστα.

Μάλιστα .....

  • Χαχα 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

και Χριστίνα Κωλέτσα?

Λίγα με το Χριστινάκι, βγαίναμε παλιά. Ξέρω και τον μπαμπά της. Και το σωστό είναι Κολέτσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Τραμπαρίφας said:

το σωστό είναι Κολέτσα

 

Ναι ρε συ, έχεις δίκιο.

Και σκέψου ότι έχω δισκογραφία.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρατάω και τον Βαch  by Stokowski που ειναι εκπληκτικος ....και λιγα λεω.

7bfef5c4fff43d21a5b894a86a2f5bbf.jpg

Επεξεργασμένο από loucas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου