Προς το περιεχόμενο

Jimmy Bruno


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ έχουμε μια ιδιάζουσα περίπτωση. 

Ο τύπος αυτός είναι (άσχετα με το τι δείχνει και τι περνάει στην εικόνα) ένας εξαιρετικός κιθαρίστας, έχοντας παίξει με τον Buddy Rich και ένα σωρό μεγάλους, πλέον εκτός δράσης, και τουλάχιστον 10 χρόνια ως ιντερνετικός μόνο δάσκαλος.

Δεν είναι ιδιαίτερα μεγάλος, αν και το ατημέλητο της φάτσας του, και του τί έχει περάσει πρόσφατα-δεν έχω ιδέα- τον κάνει τουλάχιστον 15 χρόνια μεγαλύτερο.

Εντελώς αντιδραστικός, αντικονφορμιστής, καπνίζει στην κάμερα, βρίζει, ρεύεται, κάνει γκριμάτσες κλπ και κάπου ανάμεσα παίζει απίστευτα πράγματα και λέει ωραίες ιστορίες (ΑΝ καταφέρεις να τις αποκρυπτογραφήσεις).

 

Use at your own risk.

 

https://www.youtube.com/watch?v=KkxCNkCxVHg

 

 

 

 

Επεξεργασμένο από dimsonic

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, pipityri said:

Χμμμμ....κάποτε είχα ανάμεικτα συναισθήματα. Τώρα πια μου είναι απλά ολοκληρωτικά αντιπαθής.

 

δεν είπαμε να τον παντρευτούμε....

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
1 λεπτό πριν, dimsonic είπε

 

δεν είπαμε να τον παντρευτούμε....

Φυσικά. Απλά μπορώ να βρω τα ίδια και καλύτερα σε λιγότερο μαλακισμένο πακέτο.

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, pipityri said:

Φυσικά. Απλά μπορώ να βρω τα ίδια και καλύτερα σε λιγότερο μαλακισμένο πακέτο.

 

σίγουρα, αλλά έχει γούστο αυτή η αντίθεση.

Και σίγουρα πέρασε διάφορα θέματα υγείας από όσο κατάλαβα.

Επίσης δεν είναι κακό να έχουμε στο νού ότι ορισμένες φορές η τύχη μας τα γυρίζει εντελώς διαφορετικά από όσο θα θέλαμε.

Πχ Pat Martino. Θα μπορούσε κάτω απο άλλες συνθήκες να έκανε κάτι αντίστοιχο και πολύ καλύτερα. Κι όμως προσπαθεί να τη βγάλει με εράνους. Η ζωή είναι πολύ σκληρή, και κάποιοι είναι περισσότερο ¨τυχεροί" ή λιγότερο "άτυχοι" απο άλλους. Αυτός είναι ζωντανός και κάθε μέρα βγάζει ένα βίντεο μέσα στη μιζέρια του και στην καθημερινότητά του και τα βάζει με το σύστημα που τον έχει σ αυτήν την κατάσταση. 

Μπορείς να το δεις και σαν κοινωνικό φαινόμενο ή την εικόνα της σύγχρονης αμερικής (ή πιό συγκεκριμένα της Φιλαδέλφειας γιατί εκεί ζεί και αναφέρεται) στα γεράματα

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Νομιζω ειχε παθει εμφραγμα πριν λιγα χρονια, ηταν να μην ξαναπαιξει κιθαρα, αλλα τα καταφερε..

 

Ακομα και ο Pat Martino να εισαι στην αμερικη (δηλαδη ενας μουσικος με καλη οικονομικη κατασταση), αν δεν μπορεις να δουλεψεις για χρονια (ειναι μονιμα με αναπνευστηρα τα τελευταια), συντομα χρωστας εκατονταδες χιλιαδες $$ σε ιατρικα εξοδα. Και το εχει περασει ηδη μια φορα νεοτερος..

Επεξεργασμένο από Alter
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Γνωρίζω για τα διάφορα προβλήματα υγείας κλπ, και είναι πραγματικά λυπηρό. 

 

 Το πρόβλημα που είχα μαζί του εξ΄αρχής-έχω δει πολλά από τα εκπαιδευτικά του βίντεο-είναι το στυλ...αυτός είναι τρόπος, μόνο εγώ θα σας πω πως γίνεται, όλα τ΄άλλα είναι μαλακίες...Είναι μια προσέγγιση στην εκπαίδευση που την θεωρώ απόλυτα προβληματική-για να το πω ευγενικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 minutes ago, pipityri said:

 

 Το πρόβλημα που είχα μαζί του εξ΄αρχής-έχω δει πολλά από τα εκπαιδευτικά του βίντεο-είναι το στυλ...αυτός είναι τρόπος, μόνο εγώ θα σας πω πως γίνεται, όλα τ΄άλλα είναι μαλακίες...Είναι μια προσέγγιση στην εκπαίδευση που την θεωρώ απόλυτα προβληματική-για να το πω ευγενικά. 

 

δεν ξέρω τι έκανε πιό πριν από τα θέματα υγείας.

Πάντως εμένα μου αρέσει αυτή η take it or leave it προσέγγιση, γιατί έχω σιχαθεί πιά το youtube με τους σαχλαμπίχλουλες παρουσιαστές που τρέχουν τα σάλια τους και εκλιπαρούν για ένα subscribe και ένα bell, φοράνε τα καλά τους, βάζουν πίσω τις εικόνες του όποιου γκουρού, ανάβουν το καλό λαμπατέρ που ψώνισαν από τον παλιατζή και γιαλίζουν τις κιθάρες τους για να πουν μια μπούρδα και μισή.

 

επίσης ο άνθρωπος που έχει χτυπηθεί από τη μοίρα, υγεία, τραμπίτιδα, in god we trustίτιδα και πάρε τρία και καρτέρει μπορεί και δικαιολογείται να βγάζει τέτοια attitude

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
2 λεπτά πριν, dimsonic είπε

 

δεν ξέρω τι έκανε πιό πριν από τα θέματα υγείας.

Πάντως εμένα μου αρέσει αυτή η take it or leave it προσέγγιση, γιατί έχω σιχαθεί πιά το youtube με τους σαχλαμπίχλουλες παρουσιαστές που τρέχουν τα σάλια τους και εκλιπαρούν για ένα subscribe και ένα bell, φοράνε τα καλά τους, βάζουν πίσω τις εικόνες του όποιου γκουρού, ανάβουν το καλό λαμπατέρ που ψώνισαν από τον παλιατζή και γιαλίζουν τις κιθάρες τους για να πουν μια μπούρδα και μισή.

Καταλαβαίνω τι εννοείς. Για τα πράγματα που με ενδιαφέρουν υπάρχουν κάποια-λίγα, σίγουρα-εξαιρετικά κανάλια, που προσφέρουν πληροφορία υψιλού επιπέδου, από ανθρώπους που δεν είναι ούτε σάχλες ούτε παραληρούν σαν ημίτρελοι που ισχυρίζονται πως έχουν δει το φως το αληθινό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, pipityri said:

Καταλαβαίνω τι εννοείς. Για τα πράγματα που με ενδιαφέρουν υπάρχουν κάποια-λίγα, σίγουρα-εξαιρετικά κανάλια, που προσφέρουν πληροφορία υψιλού επιπέδου, από ανθρώπους που δεν είναι ούτε σάχλες ούτε παραληρούν σαν ημίτρελοι που ισχυρίζονται πως έχουν δει το φως το αληθινό.

 

και εγώ έτσι κάνω.

Απλά όπως είπα μου αρεσε η αντίθεση και το εντάσσω στα κοινωνικά φαινόμενα της εποχής μας.

Επίσης μου θύμησε, για να κάνω παραλληλισμό, κάποια τελευταία βίντεο συνεντεύξεις του Πουλίκα και του Παπαντίνα που είδα ή και του Τζιμάκου που δείχνανε πως μπορούν να γυρίσουν ορισμένα πράγματα από τη μια στιγμή στην άλλη ή στο τέλος του δρόμου

 

όπως και νάχει, συζήτηση κάνουμε και η άποψή σου απόλυτα σεβαστή.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου