Προς το περιεχόμενο

dhl vs speedex ποιά είναι χειρότερη


Ποια είναι χειρότερη?  

10 μέλη ψήφισαν

  1. 1. dhl or speedex



Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Ρε παραγγείλτε και sit back & enjoy. Πιείτε καφέ, παίξτε pro, πληρώστε τους λογαριασμούς, το ενοίκιο, πηγαίνετε να πάρετε το τριβείο που έβγαλε το λιντλ και μια τριαδα βρακιά 6€, δείτε λίγη μπάλα, βάλτε τα ράφια στην κουζίνα που υποσχεθήκατε πριν 4 μήνες ότι θα βαλετε, πεταχτείτε από το γιατρό να σας γράψει τα φάρμακα, δώστε το παντελονι στο ραφτη να σας βάλει μπαλωμα στο καβάλο που τριφτηκε και μέχρι να το καταλάβετε θα έχει έρθει και η παραγγελία.

 

Εδώ κοντεύετε να λύσετε τα προβλήματα του παγκοσμιου logistics ναούμε.

  • Χαχα 4

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 minutes ago, Πνοή και Νύξη said:

μια τριαδα βρακιά 6€

 

Τι λες τώρα ....

Δώσε link άμεσα.

Είναι από τα καλά όμως?

Αυτά με το κίτρινο χρώμα μπροστά και το καφέ πίσω, δηλαδής.

  • Like 1
  • Χαχα 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν βοηθάει στην εκτόνωση της κατάστασης και της ταλαιπωρίας που τράβηξε ο νηματοθέτης,

αλλά και στη Γερμανία,η εταιρεία που τρώει το μεγαλύτερο κράξιμο από τους πολίτες,

είναι η DHL.

Από τη δική μου εμπειρία,παίζει ρόλο και ποιος/ποιοι υπάλληλοι παραδίδουν στη γειτονιά σου.

Στο παλιό μου σπίτι, ένας υπάλληλος ποτέ δεν χτυπούσε κουδούνια,αλλά άφηνε ειδοποιητήριο ότι δήθεν δε σε βρήκε,με αποτέλεσμα να πας να στηθείς την επόμενη μέρα στην ουρά.

 

Σε αυτό το σπίτι,οι ταχυμεταφορείς της Amazon,το αφήνουν έξω από την εξώπορτά σου,στέλνοντας σου και ένα MMS στο κινητό με φωτογραφία που "αποδεικνύει" ότι τα άφησαν.

Κάπως έτσι έκλαψε τον προηγούμενο μήνα ένας γείτονας ένα πακέτο..

Του έστειλαν φωτογραφία,αλλά μέχρι να γυρίσει σπίτι το πακέτο είχε κάνει φτερά.

 

Εγώ έχω καταλήξει στη λύση να μου το αφήνουν σε συγκεκριμένο μέρος που μπορώ επίσημα να το παραλάβω.

Συγκεκριμένα ένα ψιλικατζίδικο που είναι ανοιχτό μέχρι τις δέκα και συνεργάζεται με DHL και Amazon.

 

Eλλάδα δεν ξέρω αν παίζει τέτοια δυναότητα.

 

Υ.Γ. Παλαιότερα σκεφτόμουν το φόρτο εργασίας και τη χαμηλή πληρωμή των υπαλλήλων,αλλά επειδή έχουν γίνει πολλά και τα καταστήματα υπόσχονται υπηρεσία παράδοσης,απαιτώ αυτή να τηρείται ευλαβικά

 

Επεξεργασμένο από Kanimothrios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θωμάς....

 

Καλησπέρα σας,

Σας ευχαριστούμε πολύ για τις φωτογραφίες αυτές και για την ενημέρωση. Λυπούμαστε για το περιστατικό αυτό με τη Speedex.

Έχουμε αποθηκεύσει τις φωτογραφίες και τα σχόλιά σας.

Σας ευχαριστούμε για τις φωτογραφίες και την περιγραφή, αυτό θα μας βοηθήσει να μιλήσουμε με την DHL σχετικά με τη συνέχιση της διανομής προϊόντων υψηλής ποιότητας.

Ζητούμε εκ νέου συγνώμη για την ενόχληση 

Παρακαλούμε μη διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας σε περίπτωση που υπάρχουν οποιεσδήποτε περαιτέρω ερωτήσεις.

Με φιλικούς χαιρετισμούς

Athanasios Sotiropoulos, εξυπηρέτηση πελατών

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γύρισα σπίτι και βλέπω κάτω στην εξώπορτα χαρτάκι της ACS κλασικά γραμμένο πάνω αναζητήσαμε και δε σας βρήκαμε κλπ κλπ. Όνομα ανύπαρκτο στην πολυκατοικία και διεύθυνση κανα 2-3 χιλιόμετρα από δω. Κάποιος περιμένει παράδοση ακόμα

Επεξεργασμένο από Τραμπαρίφας
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...
Στις 28/10/2020 στις 1:18 ΜΜ, fusiongtr είπε

Μακράν χειρότερη θεωρώ την ACS.

 

Οποτε κανω αγορα μεσω σκρουτζ ποy χρησιμοποιει ACS και βαζω σημειο παραδοσης smartpoint (ενα βενζιναδικο στη γειτονια μου που ειναι ανοιχτο 24ωρο) και οχι στο σπιτι, το δεμα μου παραδιδεται την ημερα που πρεπει.
Λαμβανω ενα sms οτι το δεμα εχει φτασει στο βενζιναδικο και οτι ωρα με βολευει περναω και το παιρνω. (μιλαμε για 2 εργασιμες μερες παραδοση απο Χιο - Αθηνα)

Και μιλαω για τωρα μεσα στην καραντινα.
1649690870_.png.97fcca6426baaa54a018d7cafd05b283.png
 

Κατι χορδες που παραγγειλα απο ενα καταστημα στην Κατερινη στις 26/11 10.43πμ και ελεγε παραδοση σε 1-3 μερες με ΕΛΤΑ κουριερ.
Το καταστημα παρεδωσε αυθημερόν, 3 ωρες μετα την παραγγελια, το δεμα στα ΕΛΤΑ.
Βαζω τωρινη φωτο (5/12, 9 ημερολογιακες και 6 εργασιμες μερες μετα) απο την αναζητηση αποστολης στα ΕΛΤΑ κουριερ.


988335899_.png.d9a15d546d41dd86506b5623ab57be74.png

Επεξεργασμένο από Spyros Delta
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 10/30/2020 at 6:18 PM, dimsonic said:

Θωμάς....

 

Καλησπέρα σας,

Σας ευχαριστούμε πολύ για τις φωτογραφίες αυτές και για την ενημέρωση. Λυπούμαστε για το περιστατικό αυτό με τη Speedex.

Έχουμε αποθηκεύσει τις φωτογραφίες και τα σχόλιά σας.

Σας ευχαριστούμε για τις φωτογραφίες και την περιγραφή, αυτό θα μας βοηθήσει να μιλήσουμε με την DHL σχετικά με τη συνέχιση της διανομής προϊόντων υψηλής ποιότητας.

Ζητούμε εκ νέου συγνώμη για την ενόχληση 

Παρακαλούμε μη διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας σε περίπτωση που υπάρχουν οποιεσδήποτε περαιτέρω ερωτήσεις.

Με φιλικούς χαιρετισμούς

Athanasios Sotiropoulos, εξυπηρέτηση πελατών

 

 

στον θωμά έχει πεσει μαύρο εδω και χρόνια... ούτι απόξου απλεν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, rgxinap said:

 

 

στον θωμά έχει πεσει μαύρο εδω και χρόνια... ούτι απόξου απλεν....

 

δεν είναι θέμα θωμά. Είναι θέμα συνεργατών του.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανέκαθεν υπήρχε θέμα με τις μεταφορικές στην Ελλάδα. Εμπειρίες άσχημες, είτε προσωπικές είτε γνωστών παρά πολλές: Προϊόντα να φτάνουν διαλυμένα (δε θα ξεχάσω τη τηλεόραση που είχα παραγγείλει πριν δύο χρόνια, όταν την άνοιξα ρώτησα το μεταφορέα πως ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ να τη διαλύσουν τόσο ευρηματικά),

Οι ίδιοι οι υπάλληλοι που είναι εκ των αγενεστερων επαγγελματιών που έχω συναναστραφεί, 

Οι ημερομηνίες και ώρες παραδόσης που είναι θαύμα αν θα ανταποκριθούν στη πραγματικότητα και η λίστα δεν έχει τελειωμο.

 

Με τα δεδομένα που έχει θέσει το λοκνταουν όμως, πρέπει να ανοίξει μια νέα συζήτηση για τις εν λόγω εταιρείες. Επειδή από το πουθενά έχουν καταφέρει να στήσουν ένα ολιγοπώλιο, όλα τα προαναφερθέντα άσχημα έχουν οξυνθεί τραγικα. Δεν είναι δυνατόν δέμα που βρίσκεται στο δίκτυο τους εδώ και μια εβδομάδα να μην έχει ακόμη παραδοθεί, ή να μην έχουν επαρκές προσωπικό στα κέντρα παραλαβής, ενώ θησαυριζουν εν μέσω πανδημίας. Προσωπικά έχω σταματήσει να αγοράζω από καταστήματα που συνεργάζονται με acs, προτιμώ αυτά που στέλνουν με γενική ταχυδρομική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου