Προς το περιεχόμενο

NEA Harley Benton Tele καλή για μέταλ


ex-Dr. No

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, Satanas είπε

Στο 16.40 η απαντηση σου...

Και τωρα που το ειδα και παρακατω, ενισχυει την αποψη μου στο οτι οταν ακους απο τους αλλους τον ηχο δεν μπορεις να ξεχωρισεις τοσο τις διαφορες.
Στα χερια σου ομως φαινονται αμεσως.

Δες στο 18.30.

1 ώρα πριν, Lord_Goumis είπε

Having said that, εγώ όντας εγώ, δεν ακουμπάω όργανα του 150ρικου, δεν γουστάρω τα κινέζικα, είμαι σνομπ, είμαι ψώνιο, είμαι ''έλιτιστ'' (καλά, δεν φτάνω και στο άλλο άκρο (CS), υπάρχει και ένα όριο στο πορτοφόλι και στην εμπιστοσύνη στις κιθαριστικές μου ικανότητες 😛) δεν τα καταδέχομαι ρε παιδιά 😛Δεν πα' να λένε ''value for money'' και τέτοια, εγώ έχω κόλλημα με το brand

 

Εμενα μου αρεσει οταν πιανω οργανα των 150 ευρω και βλεπω οτι παιζουν για πολυ παραπανω.

Θαυμαζω τους "μαστορες" που με τοσο μικρο μπατζετ βγαζουν τοσο καλο αποτελεσμα.

Υπαρχει λογος μαλλον.

Οταν ημουν πιτσιρικας και δεν ειχα τα φραγκα να παρω το καλο το ακριβο το οργανο, με τα τοτε 150 ευρω επαιρνες οργανο που δεν επαιζε ουτε 10.
Και να ηταν μονο αυτο? Ακομα και με 500 ευρω, σπανια εβρισκες οργανο που επαιζε. Αν δεν εσκαγες την 1500αρα να παρεις φενδερ και γιμπσον δεν εβγαζες ακρη. (ενδεικτικες οι τιμες)

Τα σημερινα παιδια μπορουν ομως και παιρνουν με 150 ευρω, noname οργανο που παιζει για 500 (ψιλο-yesname), και δεν σιχαινονται τη μουσικη και το οργανο πριν καν ξεκινησουν να ασχολουνται σοβαρα.

Οταν πανε στα 500-800 παιρνουν οργαναρες

.

Επεξεργασμένο από Spyros Delta
  • Like 9
  • Ευχαριστώ 1
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 77
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

32 minutes ago, Spyros Delta said:

με τα τοτε 150 ευρω επαιρνες οργανο που δεν επαιζε ουτε 10.
Και να ηταν μονο αυτο? Ακομα και με 500 ευρω, σπανια εβρισκες οργανο που επαιζε. Αν δεν εσκαγες την 1500αρα να παρεις φενδερ και γιμπσον δεν εβγαζες ακρη. (ενδεικτικες οι τιμες)

Τα σημερινα παιδια μπορουν ομως και παιρνουν με 150 ευρω, noname οργανο που παιζει για 500 (ψιλο-yesname), και δεν σιχαινονται τη μουσικη και το οργανο πριν καν ξεκινησουν να ασχολουνται σοβαρα.

Οταν πανε στα 500-800 παιρνουν οργαναρες

 

Συμφωνω 100%. Εχει ανεβει πολυ η ποιοτητα των φτηνων οργανων. Δεν ειναι πλεον τσαπατσουλικη η κατασκευη τους. Γιαυτο και το αγαπημενο μου μπατζετ ειναι και παραμενει 500-800€.

 

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Spyros Delta είπε

Τα σημερινα παιδια μπορουν ομως και παιρνουν με 150 ευρω, noname οργανο που παιζει για 500 (ψιλο-yesname), και δεν σιχαινονται τη μουσικη και το οργανο πριν καν ξεκινησουν να ασχολουνται σοβαρα.

 

Μα εννοείται αυτό. Και εγώ στο παιδί μου τέτοια θα έπαιρνα μια σαν αυτή που πόσταρε ο Σατανάς των 150 ευρώ 😛

Αν μου έλεγε ''μα εγώ μπαμπά θέλω Fender USA/Gibson'' θα του έλεγα ''τότε κάτσε μάθε να παίζεις πρώτα μαλακισμενο 😛 ''

 

  • Like 3
  • Χαχα 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, Lord_Goumis said:

 

κάτσε μάθε να παίζεις πρώτα μαλακισμενο

 

 

Έτσι χτίζονται οι δυνατοί οικογενειακοί δεσμοί ....

  • Χαχα 4

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Spyros Delta είπε

Εμενα μου αρεσει οταν πιανω οργανα των 150 ευρω και βλεπω οτι παιζουν για πολυ παραπανω.

Θαυμαζω τους "μαστορες" που με τοσο μικρο μπατζετ βγαζουν τοσο καλο αποτελεσμα.

Υπαρχει λογος μαλλον.

Οταν ημουν πιτσιρικας και δεν ειχα τα φραγκα να παρω το καλο το ακριβο το οργανο, με τα τοτε 150 ευρω επαιρνες οργανο που δεν επαιζε ουτε 10.
Και να ηταν μονο αυτο? Ακομα και με 500 ευρω, σπανια εβρισκες οργανο που επαιζε. Αν δεν εσκαγες την 1500αρα να παρεις φενδερ και γιμπσον δεν εβγαζες ακρη. (ενδεικτικες οι τιμες)

Τα σημερινα παιδια μπορουν ομως και παιρνουν με 150 ευρω, noname οργανο που παιζει για 500 (ψιλο-yesname), και δεν σιχαινονται τη μουσικη και το οργανο πριν καν ξεκινησουν να ασχολουνται σοβαρα.

Οταν πανε στα 500-800 παιρνουν οργαναρες

.

+ 10000 συνονόματε

Επεξεργασμένο από Satanas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
5 ώρες πριν, fusiongtr είπε

Έτσι χτίζονται οι δυνατοί οικογενειακοί δεσμοί ....

-Κάτσε μάθε να παίζεις κιθάρα ρε όλη μέρα τσιγκι-τσιγκι μας γάνωσες το κεφάλι.

-Μα αυτό κάνω πατέρα.

-Ε τότε μάθε πώς μαθαίνουν.Εγώ στην ηλικία σου πρώτα μάθαινα καλά και μετά μάθαινα. 

-Την πέτρα τι ώρα την έστυβες;

  • Χαχα 2

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, Πνοή και Νύξη said:

Εγώ στην ηλικία σου πρώτα μάθαινα καλά και μετά μάθαινα. 

 

 

Είναι αυτό που κάνει ο cos_dr.

Πρώτα κάνει mastering στο κομμάτι, και μετά το ηχογραφεί.

 

 

9 minutes ago, Πνοή και Νύξη said:

-Κάτσε μάθε να παίζεις κιθάρα ρε όλη μέρα τσιγκι-τσιγκι μας γάνωσες το κεφάλι.

-Μα αυτό κάνω πατέρα.

-Ε τότε μάθε πώς μαθαίνουν.Εγώ στην ηλικία σου πρώτα μάθαινα καλά και μετά μάθαινα. 

-Την πέτρα τι ώρα την έστυβες;

 

Τι αυτό ήτανε?

Ούτε ένα "τσόγλανε", ούτε ένα "μουλόσπορε", έστω ένα "μαλακισμένο" ρε συ.

Πώς θα καταλάβει δηλαδή ο κανακάρης, ότι είναι ο πατέρας του που του μιλάει, και πρέπει να τον ακούσει ασούμε?

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Χαχα 3

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι λετε, αλλά εγώ αυτή τη stagg στρατο μικρής κλίμακας με 95 θα την έπαιρνα έτσι για να την πάρω.

Επειδή κάνει 95

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, dimsonic said:

Δεν ξέρω τι λετε, αλλά εγώ αυτή τη stagg στρατο μικρής κλίμακας με 95 θα την έπαιρνα έτσι για να την πάρω.

Επειδή κάνει 95

 

133 αγορασα την μπλε squier bullet mustang.

Και γαμω τα κιθαρακια ειναι. Πολυ διασκεδαστικο, παιζει τα παντα, ελαφρυ, ευχρηστο, και ομορφο. Το χρησιμοποιω σε καποιες ηχογραφησεις με επιτυχια. Εαν ηταν single coil θα επαιζα πολυ συχνοτερα.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, gkourmoul1 said:

 

133 αγορασα την μπλε squier bullet mustang.

 

95 με 133 είναι τα 3/4

Και η stagg δεν είναι μούφα

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου