Προς το περιεχόμενο

manowar army of immortals


rgxinap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

φωνη λειπει μονο , και ένας μπασίστας με 8-χορδο (ή πικολο!!) ε.... ναχαμε και κανα ντραμερ καλα θαταν 🙂

Επεξεργασμένο από rgxinap
  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αψογος, οπως παντα!

 

Τα σολο ειναι δικα σου, ή τα κοπιαρες απο το γνησιο?

 

(4 λεπτα κομματι και εχει 3 σολο. Και εγω βαζω 2 σολο σε 5λεπτο κομματι και με κραζετε 😁)

  • Χαχα 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, gkourmoul1 said:

 

(4 λεπτα κομματι και εχει 3 σολο. Και εγω βαζω 2 σολο σε 5λεπτο κομματι και με κραζετε 😁)

 

Εσύ δουλειά σου. :classic_tongue:

Και ο Moore έχει 50 σόλο σε κάθε κομμάτι (λέμε τώρα).

Κάθε πράγμα είναι διαφορετικό.

  • Like 1
  • Χαχα 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, gkourmoul1 said:

Αψογος, οπως παντα!

 

Τα σολο ειναι δικα σου, ή τα κοπιαρες απο το γνησιο?

 

(4 λεπτα κομματι και εχει 3 σολο. Και εγω βαζω 2 σολο σε 5λεπτο κομματι και με κραζετε 😁)

 

για σου Γιωργο παικτουρα, απο μικρος τα ήξερα αυτα τα σολο, είχα χρόνια να το πιάσω το κομμάτι, αλλά ειναι το μοναδικό backing track απο παλιούς manowar που βρηκα, θα προτιμούσα ένα gloves of metal, ή ενα reveletations, αυτο βρηκα μόνο. Προσπάθησα να το παιξω πιστά, αλλά στο σολο ξέφυγε όπου ναναι (ως συνηθως).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Συγκινηθηκε ο Φωτης. Τρελαινεται για πολλα σολο.

 

 

 

Αφου αντεγραψες τετοια σολο, χαρα στην υπομονη σου που λεμε και στην Κρητη.

 

Θα επρεπε να αφιερωσω ατελειωτες ωρες για να αντιγραψω κατι τετοιο (θα επαιζα κατι δικο μου, ισα ισα, για να ξεγελουσα τα πληθη).

 

Εχεις υπομονη, επιμονη και ικανοτητα. Ευγε!

Επεξεργασμένο από gkourmoul1
  • Like 1
  • Χαχα 2

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 minutes ago, gkourmoul1 said:

εγω βαζω 2 σολο σε 5λεπτο κομματι και με κραζετε

 

Θα εκμεταλλευτώ εδώ το νήμα του Αχιλλέα (δεύτερη φορά σήμερα, ελπίζω να μην μου κρατήσει κακία) για να σου πω τα εξής, που νομίζω ότι έχουν ενδιαφέρον.

 

Μπορεί ένα κομμάτι να είναι όλο σόλο.

Όμως ....

 

- εξαρτάται πώς εννοεί κάποιος το σόλο, κάποια σόλο (με την έννοια που τους δίνεις, single lines δηλαδή), δεν είναι σόλο κι ας φαίνονται ως τέτοια.

 

- ένα σόλο είναι σαν ένα κομμάτι μέσα στο κομμάτι, λέει μια ιστορία, και έχει τις ίδιες αρχές με ένα κομμάτι (αρχή - μέση - τέλος, νόημα, λόγο ύπαρξης). Δεν είναι "παίζω τα ίδια μέχρι να βαρεθώ". Αν νομίζεις ότι μπορείς να παίξεις ένα μεγάλο σόλο, χωρίς να επαναλαμβάνεσαι, χωρίς να γίνεσαι αναμενόμενος, να αφηγείσαι μια ιστορία χωρίς να πλατειάζεις, παίζοντας to the point, then go for it.

Σου λέω απλώς ότι είναι πάρα πολύ δύσκολο αυτό και ελάχιστοι μπορούν να το κάνουν καλά.

 

- υπάρχουν κάποια είδη μουσικής, στα οποία τα πολλά σόλο είναι επιθυμητά. Το θέμα είναι αν είναι και επιτυχημένα.

 

- ο χειρότερος "οδηγός" που θα μπορούσες να έχεις, είναι κάτι μπάντες '68 - '80κάτι, που έπαιζαν μόνο για να σολάρουν οι κιθαρίστες χωρίς να έχουν και τίποτα το ιδιαίτερο να πουν, και που στο 3λεπτο είχες βαρεθεί την ζωή σου.

 

 

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Like 2
  • Ευχαριστώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στρατο ευχαριστω. 

 

Το εχω καταλαβει αυτο. Απο ορχηστρικα ξεκινησα και το τελευταιο κομματι που ολοκληρωνω τωρα εχει μετα βιας ενα σολακι.

 

Εννοειται συμφωνω με οσα λες.

 

  • Like 2

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου