Προς το περιεχόμενο

Blind Guardian - Imaginations Song Contest - Born In a Mourning Hall


BGkakos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ σας!
Πρόσφατα οι guardian ανακοίνωσαν έναν διαγωνισμό. Επιλέγεις λέει 1 απ'τα  3 κομμάτια, απ'το "Imaginations From The Other Side", που σου δίνουν αυτοί, και κάνεις τη δική σου version. Προσωπικά, επέλεξα το πολυαγαπημένο Born In A Mourning Hall και το έφερα λίγο στα τωρινά δεδομένα της μπάντας (εισαγωγή ορχήστρας) , βάζοντας και μια τσαχπινιά death metal στα φωνητικά. 
Αναμένω γνώμες!! Πιστεύετε ότι έχω ελπίδες να κερδίσω?

Παράθεση

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω αν έχεις ελπίδες να κερδίσεις, το κομμάτι αυτό είναι χαμηλά στην ιεραρχία αυτού του δίσκου, αν στις επιλογές ήταν και το Mordred's Song και διάλεξες αυτό, είσαι σε άλλη συχνότατα και δεν μπορώ να σε κρίνω. Η εκτέλεση πάντως είναι pro για ελληνικά δεδομένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόκειται για εξαιρετικό (και βάλε) cover, μπράβο και στους δύο σας (και σε όσους συνέβαλαν στο cover).

 

1 ώρα πριν, BGkakos είπε

Πιστεύετε ότι έχω ελπίδες να κερδίσω?

 

Γιατί όχι? Ωστόσο και να μην πάρεις την πρώτη θέση, η προσπάθειά σου-σας θα εκτιμηθεί και από την ίδια την μπάντα, και αυτό είναι το πιο σημαντικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Άγιος είπε

το κομμάτι αυτό είναι χαμηλά στην ιεραρχία αυτού του δίσκου,

Προσωπικά θεωρώ το δίσκο, μαζί με Somewhere και Tales from the Twilight World τα καλύτερα τους χωρίς καμία αδύναμη στιγμή. Τα άλλα κομμάτια ήταν Another Holy War και Bright Eyes.

 

7 λεπτά πριν, Άγιος είπε

Η εκτέλεση πάντως είναι pro για ελληνικά δεδομένα.


Να'σαι καλά!

 

3 λεπτά πριν, Lord_Goumis είπε

Πρόκειται για εξαιρετικό (και βάλε) cover, μπράβο και στους δύο σας (και σε όσους συνέβαλαν στο cover).

 

 

Γιατί όχι? Ωστόσο και να μην πάρεις την πρώτη θέση, η προσπάθειά σου-σας θα εκτιμηθεί και από την ίδια την μπάντα, και αυτό είναι το πιο σημαντικό.

Ευχαριστώ φίλε. Και έχεις δίκιο και για τον Sozo γιατί έτσι όπως το έγραψα, είναι λες και το έκανα μόνος μου το κομμάτι. Ο τύπος είναι φοβερός στα φωνητικά και γι'αυτό δεν είναι αυτή η μοναδική φορά που έχουμε συνεργαστεί. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου