Προς το περιεχόμενο

Van Morrison VS Covid-19


ez

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 
Γνωστός μεν για τις απόψεις του αλλά όπως και να το κάνεις είναι στενάχωρο.
 

 

Επεξεργασμένο από otto##
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, otto## είπε
 
Γνωστός μεν για τις απόψεις του αλλά όπως και να το κάνεις είναι στενάχωρο.
 

 

Kαταρχήν που κολλάει αυτό το ποστ σε αυτό το θέμα.

Κατά δεύτερον εγώ βλέπω έναν βλάκα που έφτιαξε ένα τουήτερ και το παίζει εισαγγελέας και κριτής των πάντων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Πίκος Απίκος είπε

Kαταρχήν που κολλάει αυτό το ποστ σε αυτό το θέμα.

Κατά δεύτερον εγώ βλέπω έναν βλάκα που έφτιαξε ένα τουήτερ και το παίζει εισαγγελέας και κριτής των πάντων

κολλάει γτ κι αυτός τα ίδια λέει για τον κοβιντ. κατά τα άλλα δε ξερω γτ δεν εχω τουιτερ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

αχ γατάκια... είστε μέλη της συνωμοσίας και δεν το ξέρετε... εδώ η απόδειξη... ο Yameth ως εκπρόσωπος του noiz στην καρδιά των γεγονότων... και μετά μου λέτε εμένα... έχουν παρεισφρήσει παντού... ζουν ανάμεσά μας...🤔🤣

 

BEST_PHOTOS_CAPITOL_18.jpg.d2151412ebfe5b08ac42ea15bcd40b93.jpg

 

 

ΥΓ. όχι δεν είναι φωτοσοπιά...

ΥΓ2... ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ Γιαννάκο μου... 🥳🥂🥰😘♥️

  • Like 1
  • Χαχα 10

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, npap είπε

ο Yameth ως εκπρόσωπος του noiz στην καρδιά των γεγονότων...

 

 

Αααα, έτσι εξηγείται ....

Σήμερα όλη μέρα το noiz έχει θέματα, κολλάει συνέχεια.

Συντήρηση σου λένε μετά ασούμε.

  • Χαχα 7

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, npap είπε

 ο Yameth ως εκπρόσωπος του noiz στην καρδιά των γεγονότων... και μετά μου λέτε εμένα... έχουν παρεισφρήσει παντού... ζουν ανάμεσά μας...🤔🤣

 

BEST_PHOTOS_CAPITOL_18.jpg.d2151412ebfe5b08ac42ea15bcd40b93.jpg

 

 

 Πατέρα αυτός στην φωτό είναι τουλάχιστον 60ρης....  Το αφεντικό μπορούσε άνετα να ήταν υιός του! 

  • Χαχα 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
2 ώρες πριν, cigaret13 είπε

Πατέρα αυτός στην φωτό είναι τουλάχιστον 60ρης....  Το αφεντικό μπορούσε άνετα να ήταν υιός του! 

 

αχ αθώο μου παιδί!!!... τουλάχιστον ο λατρευτός μας αρχηγός δεν κρύπτεται υπό τον ήλιον... που να σου δείξω και την πραγματική ταυτότητα και των υπολοίπων... κάνε την καρδιά σου πέτρα και κοίτα και την original photo που μου έστειλε ο σύνδεσμος από την οργάνωση...😎

 

npap_BEST_PHOTOS_CAPITOL_18.jpg.7e62593974ca46d11fd092ca95a5ae57.jpg

  • Χαχα 4

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω ρε φίλε ....

Τους πήραμε τα σώβρακα εκεί στα καπιτώλια ασούμε.

Τους μαμήσαμε λέμε.

Και δεν μας φαινότανε.

Όλοι μαζί .... μπορούμε.

 

  • Χαχα 4

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακαλουθώ από την αρχή το τόπικ και θα ήθελα να πω την αποψάρα μου..

 

1.       Πολύ σωστά έγραψε κάποιος ότι η επιδημία μας απειλεί σαν είδος. Είναι αλήθεια, απλά δεν το βλέπουμε γιατί δεν μας αγγίζει σαρρωτικά (να πεθαίνουν καθημερινά οι κοντινοί σου άνθρωποι όπως στις ταινίες scifi)

2.       Εμείς από μόνοι μας αν είαμσταν σοβαροί και είχαμε κοινωνική παιδεία θα τα καταφέρναμε χωρίς lockdown, αλλά είμαστε ζώα.

3.       Συνδυάζοντας τα παραπάνω τα ζώα που δεν προσαρμόζονται έχουμε μάθει τι παθαίνουν τα τελευταία 200.000 χρόνια

4.       Αν και δεν έχω τίποτα να χάσω στη ζωή μου, σαν οικονομολόγος επιθυμώ να τελειώσει η πανδημία διότι η ζημιά που θα προκληθεί στη παγκόσμια οικονομία είναι τεράστια. Καλώς ή κακώς οι οικονομίες των χωρών αλληλοεξαρτώνται

 

Για όσους πολύ σωστά διαμαρτύρονται για τις υποδομές και τις συγκοινωνίες: Εμείς τους ψηφίσαμε – ή δεν πήγαμε να ψηφίσουμε – και αυτό είναι επακόλουθο της έλλειψης κοινωνικής παιδείας.

 

Τέλος ένα σχόλιο για τις ΜΕΘ: Δεν είναι λύση οι πολλές ΜΕΘ, αφενός γιατί σε κανονικές συνθήκες δεν χρειαζόμαστε τόσες ΜΕΘ – αρα απλά θα σαπίσουν και αφετέρου γιατί ο σοβαρός στόχος για όλους μας ΠΡΕΠΕΙ να είναι να μη φτάνει κανείς στις ΜΕΘ. Γιατί όμως; Γιατί το 40% όσων μπουν σε ΜΕΘ πεθαίνουν και ένα άλλο 20% αποκτά χρόνιο πρόβλημα υγείας. Πρέπει να το συνειδητοποιήσουμε – δεν αρκεί να το ακούμε – ΔΕΝ υπάρχει φάρμακο για τον ιό, αν κολλήσεις απλά είναι θέμα τύχης αν θα το περάσεις ελαφρά, βαριά ή θα πεθάνεις.

 

Εν κατακλείδι λοιπόν, κάτι τέτοιες φωνές «επανάστασης» με αφηνούν παγερά αδιάφορο.

 

Bonus: Ένα από τα βιβλία που πιστεύω ότι πρέπει να διδάσκεται στα σχολεία για να μαθαίνουν τα παιδιά περί κοινωνικής παιδείας και υπευθυνότητας:

https://www.politeianet.gr/books/9789600356700-saramago-jose-nobel-1998-kastaniotis-peri-fotiseos-200927

 

  • Like 4

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου