Προς το περιεχόμενο

Van Morrison VS Covid-19


ez

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σπύρο κουράγιο σε εσενα και τους δικους σου.

 

Σε καταλαβαινω γιατι έχω αδερφη με 4 αυτοανοσα η οποια ουσιαστικα ζει κλειδωμενη σε ενα δωματιο απο τον Μαρτιο και ευτυχως ακομα εχουμε καταφερει να την προφυλαξουμε....γνωριζουμε ομως οτι ετσι και κολλησει το παιχνιδι εχει χαθει.

58 λεπτά πριν, Jazzjoker είπε

Γενικά αυτό που λέγεται περί "απλής γρίπης" είναι κουραφέξαλα για να αισθανόμαστε κάποια ανακούφιση. Η ασθένεια, φυσικά ανάλογα και με τη σοβαρότητα, έχει πολύ δυσάρεστα συμπτώματα τα οποία κάνουν πάρα πολύ καιρό να περάσουν

 

Και τα δυο μου ανίψια κόλλησαν (ο ενας στο Λονδινο, η αλλη στο Αμστερνταμ) τον Ιουνιο και η ανιψια μου δεν εχει ακομα γευση και οσφρηση ενω ο ανηψιος μου (ενα θηριο σχεδον δυο μετρα 100 κιλα μυς) ακομα δεν μπορει να παρει τα ποδια του......

 

Εχω χασει 5 φιλους και ,στην Αμερικη, 2 συγγενεις (και οι 2 ΔΟΛΟΦΟΝΗΘΗΚΑΝ απο αρνητες του C19 που τους μολυναν με την απερισκεπτη ,ή μαλλον την ΕΚ ΠΡΟΜΕΛΕΤΗΣ δολοφονικη, συμπεριφορα τους).  

 

Πραγματικα δεν το χωραει το μυαλο μου πως μπορει καποιοι ανθρωποι να ειναι τοσο ΗΛΙΘΙΟΙ ή τοσο ΚΑΘΙΚΙΑ....ή ακομα το χειροτερο και τα ΔΥΟ μαζι.....

 

edit....το παραπανω που ανεφερα για το "επιτηδες βήξιμο" πανω σε ανυποψίαστους ειναι ΟΝΤΩΣ Trend ,μολις το επιβεβαιωσα... ειναι μαλιστα....εισαγομενο (το παρατηρησα στο Βερολινο το καλοκαιρι για πρωτη φορα κυριως απο τους πιτσιρικαδες της τεραστιας Τουρκικης κοινοτητας οι οποιοι ειχαν εξαιρετικα ενεργη δραση εναντιον των μετρων προστασιας ειδικα στα μεσα μαζικης μεταφορας με διοργανωσεις corona party μεσα σε βαγονια μετρο και αλλες τετοιες αηδιες.....και μαλλον περασε μεσα απο τα social media και εδω αλλα και αλλου στην Ευρωπη) 

 

οποτε @LK θα σε χρειαστω την επομενη φορα που θα βηξει καποιος "πιτσιρικας" πανω μου και τον στειλω στο ΚΑΤ.... νισάφι πια με τον καθε καμένο.

 

 

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Ευχαριστώ 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Έχω πελάτη, γιατρό,  που πέρασε 21 μέρες σε ΜΕΘ, με κορονοϊο και μου τα πε χαρτι και καλαμάρι ......πως είναι. 

Το περίεργο ειναι πως δεν βρεθηκε το πατερν ακόμα. Χτυπάει ήπια ή βαρύτητα ανεξάρτητα απο ηλικίες, φύλο ή ό,τι αλλο.

Ας ηρεμήσουν τα πράγματα και μια ενδιαφέρουσα αλλη κουβέντα θα έπρεπε να αρχίσει. 

Δεν είναι του παρόντος,  αλλα εμενα το τρίπτυχο πογκολινο- νυχτεριδα-Κινέζος δεν με πειθει...100% 

Μιλάμε για φονικό ιο, που μου φαίνεται εργαστηριακος και διαφεύγων (εκούσια ή ακούσια) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Κουράγιο Σπύρο. Δεν έχω λόγια πραγματικά. 

 

17 λεπτά πριν, LK είπε

Δεν είναι του παρόντος,  αλλα εμενα το τρίπτυχο πογκολινο- νυχτεριδα-Κινέζος δεν με πειθει...100% 

Μιλάμε για φονικό ιο, που μου φαίνεται εργαστηριακος και διαφεύγων (εκούσια ή ακούσια) .

 

Η Κίνα προσπαθεί σε όλα τα επίπεδα να εμποδίσει τη διερεύνηση του θέματος. Έχει ήδη αποδειχτεί ότι γνώριζε νωρίτερα τι γίνεται και η έγνοια της ήταν να "στείλει διακοπές" τους γιατρούς που προειδοποιούσαν τον κόσμο. Να δούμε αν θα μάθουμε ποτέ τι πραγματικά συνέβη. 

  • Like 1
  • Ευχαριστώ 1

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι μεγάλη κουβέντα αν φτιάχτηκε ή αν απλά έτυχε να υπάρχει.

 

Από τη μία γνωρίζουμε ότι οι ζωντανοί οργανισμοί μεταλλάσονται για να επιβιώσουν, άρα είναι πιθανόν να υπήρχε και απλά μεταλλάχτηκε (όπως έγινε και τώρα με την βρετανική εκδοχή του).

 

Από την άλλη η Κίνα προσπαθεί να γίνει πρωτοπόρος και στην υγεία εφαρμόζοντας διάφορες μεθόδους. Ξέρω ότι το κάνει σίγουρα στο θέμα του καρκίνου οπότε στηριζόμενος σε αυτό δεν μπορώ να αποκλείσω ότι τον δημιούργησαν εργαστηριακά και τους έφυγε.

 

Τώρα πολλοί αναρωτιούνται γιατί η Κίνα δεν βοηθάει, είτε γιατί έχει κάτι να κρυψεί (εργαστηριακή παραγωγή του ιού) είτε γιατί ήξεραν για τον ιό και το έκρυψαν.

 

 

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LK είπε

Χτυπάει ήπια ή βαρύτητα ανεξάρτητα απο ηλικίες, φύλο ή ό,τι αλλο.

 

Έχει τεράστια σημασία το ΦΟΡΤΊΟ που θα δεχτείς.

Ο παππούς των 80 φεύγα ετών  που θα αγκαλιάσει για λίγα δευτερόλεπτα το , φορέα, εγγονάκι του κινδυνεύει πολύ λιγότερο απο το 19χρονο μαλακιαΖμενο που θα πάει σε φοιτητικό πάρτι ,σαν και αυτά που βλέπω κάθε βράδυ εδώ και τρεις μήνες στις κοντινές μου πολυκατοικίες,σε κλειστό διαμερισμα των 70 τ.μ. μαζί με άλλα 15 μαλακιαΖμενα φορείς του ιού....

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

Έχει τεράστια σημασία το ΦΟΡΤΊΟ που θα δεχτείς.

Δεν είναι αυτό. 

 Το αν και το πως θα νοσησεις εξατομικευεται. Το ιικό φορτίο δεν το δέχεσαι, Δέχεσαι ιικη συγκέντρωση, το ιικό φορτίο αυξάνεται μέσα σου κατα τον πολλαπλασιασμό του ιού. Σε άτομα με νοσήματα, ανοσοκατεσταλμενα κλπ φαίνεται πως το ιικό φορτίο αυξάνεται περισσότερο και γρηγορότερα. 

 Δεν λέω αλλά. 

 Αν μου πάρεις ένα KOMPLETE KONTROL και μια RTX 3070 θα συνεχίσω να σου λέω και να επεξηγω και στο τέλος θα πρέπει να γραψω σύγγραμμα που θα είναι άχρηστο γιατί υπάρχουν τέτοια βιβλία έξω χιλιάδες. 

 Εγώ τα έχω σπουδάσει αλλά δεν τα θυμάμαι και καλά γιατι πέρασαν χρόνια. 

 Χαχαχαχαχαχα 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, cos_dr είπε

Δέχεσαι ιικη συγκέντρωση

 

Ναι συγκέντρωση ήθελα να πω.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

Ναι συγκέντρωση ήθελα να πω.

Εγώ σκέφτομαι τώρα να κάνω μια έρευνα για την έκβαση της υγείας νοσούντων από επιπλοκές του covid που είχαν επαφή με τη μουσική μέσω synthesizer και να δω μήπως συσχετίσω τα synthesizer με μορφές πρόληψης και αποκατάστασης της νόσου. Θα δω να δω χρηματοδότη και μετά σε συνεργασία με γνωστές εταιρείες κατασκευής synthesizer θα προσπαθήσω να προωθήσω να γράφονται σαν συνταγή synthesizers σε μουσικούς ως μέσο πρόληψης και αντιμετώπισης της νοσου τους covid και να καλύπτουν ποσοστό τα ταμεία του ΔΗΜΟΣΙΟΥ.

 θα πω και στους κατασκευαστές μην είστε κοροϊδα. Θα φτιάξουμε ειδικές εκδόσεις των synthesizers που θα τις κοστολογείτε περισσότερο για να έχετε κέρδος πέραν των κρατικών δαπανών.

 χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, cos_dr είπε

να δω μήπως συσχετίσω τα synthesizer με μορφές πρόληψης και αποκατάστασης της νόσου

 

Δοκίμασε καλύτερα με .....

 

 

kansujfnujgn.jpg

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου