Προς το περιεχόμενο

Van Morrison VS Covid-19


ez

Προτεινόμενες αναρτήσεις

46 λεπτά πριν, Άγιος είπε

Την πανδημία αυτή και τις επόμενες που θα ακολουθήσουν πρέπει να τις αντιμετωπίσουμε ως είδος και όχι ως πολίτες καθώς η φύση δεν νοιάζεται για τις ανθρώπινες αντιλήψεις, έχει τα δικά τις στάνταρ τα όποια είτε τα πληροίς είτε εξαφανίζεσαι.

 

Ίσως ότι πιο ΑΥΤΟΝΌΗΤΟ, ΣΩΣΤΟ και ΛΟΓΙΚΟ έχω διαβάσει στο ίντερνετ τα τελευταία δέκα χρόνια.

Μου επιτρέπεις να το χρησιμοποιώ εις το εξής;

 

Το να ψάχνεις για "ανθρώπινα δικαιώματα" εν μέσω πανδημίας είναι σαν να σου έχει μπουκαρει στη Θράκη ο Ερντογάν με τρεις μεραρχίες τεθωρακισμένων και αντί να πολεμήσεις ώστε να μη φορέσει μπουργκα η γυναίκα σου να κάνεις.... αντιπολεμική διαδήλωση εναντίων των μονοπωλίων που "φταίνε για τον πόλεμο και την διαίρεση των λαών".

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, LK said:

Η παραβίαση ή μή κάποιου νόμου.

Αν είναι να κρίνουμε με απόλυτο τρόπο, προφανώς και έτσι είναι.

 

Αλλά ως γνωστόν, η πραγματική ζωή είναι γεμάτη γκρι περιοχές, για τη συντριπτική πλειοψηφία του κόσμου. Αν η νομιμότητα ήταν το μοναδικό κριτήριο ανταπόκρισης απέναντι σε μία πράξη ή δήλωση, νομίζω ότι θα συμφωνήσεις ότι ο κόσμος θα ήταν πολύ εφιαλτικότερος απ' ό,τι ήδη είναι.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, LK είπε

Ενα  MONO σταθερό μέτρο υπάρχει για να κριθεί και να καταλογιστεί αυτή η "προσωπική ευθύνη".

Η παραβίαση ή μή κάποιου νόμου

 

Σίγουρα ,όμως ο μπετοβλαξ που ΗΠΙΕ ΧΛΩΡΙΝΗ επειδή το συνέστησε ο καροτοκεφαλος ΠΕΘΑΝΕ.

 

Θα μου πεις ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙ αλλά πάντως... πέθανε.

 

Το ίδιο και όσοι έκαναν "επανάσταση" (το 65%) και ψήφισαν Grexit το 2015....τα 100 δις επιπλέον χρέος είναι ΓΕΓΟΝΟΣ και τα χρωσταΝε θενε δεν θενε.

 

Θα μου πεις βέβαια ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΟΥΝΕ (παθουΜε) αλλά το μπΕκεκινι το χρωστάν (με) και θα το πλερΩκουν (πλερωκουΜε) πάντως μέχρι να γεράσουν τα τρισέγγονα τους (μας)...

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
4 minutes ago, Superfunk said:

 

Σίγουρα ,όμως ο μπετοβλαξ που ΗΠΙΕ ΧΛΩΡΙΝΗ επειδή το συνέστησε ο καροτοκεφαλος ΠΕΘΑΝΕ.

 

Θα μου πεις ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙ αλλά πάντως... πέθανε.

 

Το ίδιο και όσοι έκαναν "επανάσταση" (το 65%) και ψήφισαν Grexit το 2015....τα 100 δις επιπλέον χρέος είναι ΓΕΓΟΝΟΣ και τα χρωσταΝε θενε δεν θενε.

 

Θα μου πεις βέβαια ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΟΥΝΕ (παθουΜε) αλλά το μπΕκεκινι το χρωστάν και θα το πλερΩκουν πάντως.

Εσυ μιλας για πολιτικούς. Εγω για τραγουδοποιό. 

Υπάρχει διάφορα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, LK είπε

Εσυ μιλας για πολιτικούς. Εγω για τραγουδοποιό. 

Υπάρχει διάφορα. 

 

Μη ξεχνάς ότι σχεδόν ΟΛΟΙ οι τραγουδοποιοί και "καλλιτέχνες" πλην ελαχίστων, Grexit ήθελαν και προμοταραν στον λαό.

 

Έχουν ΤΕΡΆΣΤΙΟ μερίδιο ευθύνης.

 

Εθελοτυφλουμε αν πιστεύουμε ότι οι άνθρωποι που έχουν "πέραση" στον κόσμο δεν επηρεάζουν τις αποφάσεις του.

 

Αλλιώς δεν θα σφάζονταν για το endorsement τους ΟΛΟΙ οι πολιτικοί ΟΠΟΥΔΉΠΟΤΕ στον κόσμο.

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
7 minutes ago, Jazzjoker said:

Αν είναι να κρίνουμε με απόλυτο τρόπο, προφανώς και έτσι είναι.

 

Αλλά ως γνωστόν, η πραγματική ζωή είναι γεμάτη γκρι περιοχές, για τη συντριπτική πλειοψηφία του κόσμου. Αν η νομιμότητα ήταν το μοναδικό κριτήριο ανταπόκρισης απέναντι σε μία πράξη ή δήλωση, νομίζω ότι θα συμφωνήσεις ότι ο κόσμος θα ήταν πολύ εφιαλτικότερος απ' ό,τι ήδη είναι.

Στο ειπα και πιο πανω .Παμε να ανοίξουμε κουβεντα για το νόμιμο και το ηθικό. .....και ειναι πασέ. 😛

1 minute ago, Superfunk said:

 

Μη ξεχνάς ότι σχεδόν ΟΛΟΙ οι τραγουδοποιοί και "καλλιτέχνες" πλην ελαχίστων Grexit ήθελαν και προμοταραν στον λαό.

 

Έχουν ΤΕΡΆΣΤΙΟ μερίδιο ευθύνης.

Επιμένω. ...η ευθυνη είναι για οποίους επηρεάστηκαν....οχι για οποίον νομίζουν οτι επηρεάζει. 

Σαν να μου λες οτι ψηφισαν 'ναι" επειδη το πε ο Ρουβας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, LK said:

Παμε να ανοίξουμε κουβεντα για το νόμιμο και το ηθικό. .....και ειναι πασέ.

Δεν πάμε εμείς να την ανοίξουμε. Υπάρχει ανοιχτή συνέχεια και δε θα κλείσει ποτέ. Δεν είναι δικό μας θέμα, είναι χαρακτηριστικό της ανθρώπινης φύσης.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Just now, Jazzjoker said:

Δεν πάμε εμείς να την ανοίξουμε. Υπάρχει ανοιχτή συνέχεια και δε θα κλείσει ποτέ. Δεν είναι δικό μας θέμα, είναι χαρακτηριστικό της ανθρώπινης φύσης.

Τη θεωρω πασε γιατί το έχω εξαντλήσει το θέμα, πολλές φορές. Όχι γιατι δεν είναι επίκαιρο .....διαχρονικά,

Φυσικά δεν απαιτώ να θυμάσαι where i stand, αλλά επίτρεψε μου να βαριεμαι να τα ξαναγράψω 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, LK είπε

Στο ειπα και πιο πανω .Παμε να ανοίξουμε κουβεντα για το νόμιμο και το ηθικό. .....και ειναι πασέ. 😛

 

Δεν νομίζω να είναι αυτό το θέμα μας.

Ο μπετοβλακας τραγουδιστής που προμοταρει το Brexit,το Grexit ή την "ανυπαρξία" του C19 ,δεν είναι απαραίτητα ανήθικος, μπορεί να το πιστεύει αυτό που λέει και να θεωρεί ότι θα ωφελήσει τους συνανθρώπους του στους οποίους απευθύνεται...

 

Παρόλα αυτά παραμένει ένας επικίνδυνος μπετοβλακας όσο ηθικός και όσο νόμιμος και αν είναι.

 

Και ΕΙΔΙΚΑ στην περίπτωση του C19 όπου είναι επιστημονικά αποδεδειγμένο ότι ΣΚΟΤΏΝΕΙ δεν χωράει καν το "μπορεί και να μην είναι και τόσο τραγικά επικίνδυνο"

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

 

 

Θα μου πεις ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙ αλλά πάντως... πέθανε.

 

Το ίδιο και όσοι έκαναν "επανάσταση" (το 65%) και ψήφισαν Grexit το 2015....τα 100 δις επιπλέον χρέος είναι ΓΕΓΟΝΟΣ και τα χρωσταΝε θενε δεν θενε.

 

 

δηλαδή πως έγινε?

 Επειδή είπαμε πως δεν θέλουμε να μπει άλλο ένα μνημόνιο το οποίο επιβάλλει νόμους άδικους, αντισυνταγματικούς, αντιευρωπαϊκους και άλλα επειδή ερωτηθήκαμε από την κυβέρνησή μας μας τιμώρησαν με 100δις πρόστιμο?

 

 Αυτή είναι η νομική διαδικασία που ακολουθεί η ΕΕ με τους partners το ΔΝΤ σε τέτοιες περιπτώσεις?

 

 Ή μήπως το όχι που έγινε ΝΑΙ χωρίς να σεβαστεί την λαϊκή βούληση τελικά είχε σαν συνέπεια τα 100δις επιπλέον?

 

 Μήπως είχαμε δίκιο που είπαμε ΟΧΙ στο μνημόνιο?

 

 Οι εκκλησίες θα είναι ανοιχτές που είναι κλειστοί χώροι.

 Αλλά μήπως άμα τις κλείσουμε πρέπει μετά να απαγορεύσουμε και τις συναθροίσεις ατόμων άλλων θρησκειών και φοβόμαστε τις συνέπειες?

 

 Βέβαια από την άλλη τα delivery συνεχίζουν άρα μπορείς να προμηθευεσαι φαι ενώ αν δεν πας στο χώρο μέσα ο θεός δεν ευλογεί.

 

 Το πρόβλημα για εμένα είναι πως και τους περιορισμούς να εφαρμόσουμε για ένα μήνα δεν θα σταματήσουμε την εξέλιξη της πανδημίας που θα συνεχίσει να εκδηλώνεται με κύματα, με εξάρσεις και υφέσεις, με ίσως μεγαλύτερες συνέπειες για την υγεία όσο εξελίσσεται σαν ιός, μεταλλάσσεται κλπ, να μην υπάρχει ένα εμβόλιο που δεν θα εξάλειφε αλλά θα βοηθούσε κλπ.

 

 Ούτε είναι εφικτό, εφόσον δεν υπάρχουν σοβαρές υποδομές, είμαστε πίσω σε αυτά σε όλους τους κλάδους, οι πολίτες να ζουν συνεχώς υπό περιορισμούς. Οι αντιδράσεις θα εκδηλωθούν πολύπλευρα.

 

 Όχι λοιπόν καλά να πάθουμε εμείς.

 Καλά να πάθουν αυτοί, το ευρωπαϊκό πολιτικό σύστημα που είναι ανεπαρκές.

 Και αν συνεχίσει έτσι , δεν θα χρωστάμε γιατί δεν θα υπάρχει τίποτα για να του τα δώσουμε.

 

 Και το Ανθρωπιστικό Δίκαιο πάντα θα υπερτερεί ΟΛΩΝ.

 

 Και ωραίοι είναι οι περιορισμοί για χάρη της δημόσιας υγείας, αλλά όχι η ύπουλη κατάργηση κεκτημένων και η κερδοσκοπία ημετέρων.

 

 Όχι να μην μπορούμε να γράψουμε την άποψή μας. Να μην  κρίνουμε, να μην κατακρίνουμε, να μην παρέμβουμε, να μην έχουμε πρόσβαση στους μηχανισμούς αυτούς και μάλιστα να ακουγόμαστε και να εισακουγόμαστε.

 

 Γιατί μετά........................ θα λογαριαστούμε.

 χαχαχαχαχαχαχαχαχα

 

  • Like 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου