Προς το περιεχόμενο

Van Morrison VS Covid-19


ez

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και να ηταν κανενας μεροκαματιαρης μουσικος που περιμενει το 50αρικο απο το λαιβακι στο κλαμπ για να επιβιωσει, αλλα οπως φαινεται τελικα  Μιλλιονς αρ νοτ ιναφ

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, dimsonic said:

 

 

μουα οσι

ας βγαίναν όλοι στους δρόμους,

αλλα προηγουμένως ας είχαμε στην Θεσσαλονίκη 2000 λεωφορεία και όχι 2 άδειους ποδηλατόδρομους στις πιό βασικές αρτηρίες της μακρόστενης πόλης, και ας φτιάχνανε λέμε τώρα 15000 ΜΕΘ.

Τότε ΟΚ

 

Με τα "ας" δεν γίνεται δουλειά.

Ας είχε νύχι το πουλί μου να ήταν δάχτυλο, αλλά δεν έχει.

 

Αυτή είναι η κατάσταση, είναι δεδομένη, το θέμα είναι πώς λειτουργεί καθένας μέσα σ' αυτήν.

Όταν αλλάξει, θα μπορούμε να λειτουργήσουμε διαφορετικά.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

@fusiongtr Αυτές είναι σκέψεις που με βρίσκουν σύμφωνο, προϋποθέτουν όμως κάτι βασικό στη συνταγή που δυστυχώς λείπει, καλή και ισορροπημένη παιδεία, καθώς και σχέση εμπιστοσύνης κράτους - πολίτη. Τραγικά υποβαθμισμένα στη χώρα μας διαχρονικά, με ευθύνη των κυβερνήσεων και των επιλογών τους.

@yameth Γιάννη, μην τα λες σε μένα αυτά, δεν ανήκω στους συνομωσιολόγους, μήτε στα επαναστατημένα νιάτα,  με η χωρίς αιτία. Του καναπέως είμαι πλέον, ένα πάλκο είχα αποκούμπι κι αυτό είναι σε κώμα εδώ και καιρό. Έτσι για νάχεις μια εικόνα, την περασμένη Πέμπτη είχα μια ακουστική εμφάνιση, μετά απο σκέψη και δεδομένων των εξελίξεων, την ακύρωσα, όσο κι αν μου στοιχίζει. Απλώς θεωρώ πως ο Βαν έχει άλλους "εχθρούς" να αντιμετωπίσει, κι επειδή δεν γνωρίζω τι ακριβώς συμβαίνει στην καθημερινότητα της Βρετανίας, κρατώ τις επιφυλάξεις μου, απο τη στιγμή μάλιστα που και δεν είμαι στο μυαλό του και ο ίδιος δεν έχει απρεπή συμπεριφορά.

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, fusiongtr said:

 

Με τα "ας" δεν γίνεται δουλειά.

Ας είχε νύχι το πουλί μου να ήταν δάχτυλο, αλλά δεν έχει.

 

Αυτή είναι η κατάσταση, είναι δεδομένη, το θέμα είναι πώς λειτουργεί καθένας μέσα σ' αυτήν.

Όταν αλλάξει, θα μπορούμε να λειτουργήσουμε διαφορετικά.

 

κοίτα να σου πω, πέρασε ένα ολόκληρο καλοκαίρι και άνοιξη και μας κάνανε 150 λεωφορεία αποσυρμένα απ τη ...Λειψία δώρο και ακόμα να τα δούμε κι αυτά. Και περνάω από τις καφετέριες και σφίγγεται η ψυχή μου.

Δεν πρόκειται να αλλάξει.

Η στατιστική (και τα μνημόνια) λένε στα 10 μύρια 500 κλίνες και αν...

Τώρα αν κάτσει στραβή και χρειαστούν παραπάνω επειδή ήρθαν οι αρειανοί και φταρνίστηκαν έξω απο το παράθυρο του ούφο τους ...τι να κάμνομεν....δεν το προβλέπει η στατιστική. Είναι στατιστικά απίθανο να συμβεί.

Επεξεργασμένο από dimsonic

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, dimsonic said:

 

Δεν πρόκειται να αλλάξει.

 

 

Εκεί εσύ.

Δεν είπα ότι θα αλλάξουν οι συνθήκες.

Είπα ότι είναι δεδομένες.

Το θέμα είναι πώς εμείς λειτουργούμε μέσα στην δεδομένη αυτή πραγματικότητα.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
1 ώρα πριν, ez είπε

Απλώς θεωρώ πως ο Βαν έχει άλλους "εχθρούς" να αντιμετωπίσει, κι επειδή δεν γνωρίζω τι ακριβώς συμβαίνει στην καθημερινότητα της Βρετανίας, κρατώ τις επιφυλάξεις μου, απο τη στιγμή μάλιστα που και δεν είμαι στο μυαλό του και ο ίδιος δεν έχει απρεπή συμπεριφορά.

 

Είσαι πολύ ευγενικός και ανεκτικότερος απο αυτόν που διατυμπανίζει αστήριχτες μπούρδες, ανερυθρίαστος με στόχο να επιρεάσει.

Σιγά μην κάτσω να αναρωτηθώ.

Τελευταία φορά που πήγα στη Βρεττανία δεν θυμάμαι να υπήρχε επιβολή στρατιωτικού νόμου και αν δεν απατώμαι είναι απο τις χώρες όπου η ελευθερία του λόγου και των ιδεών είναι αναπόσπαστα στοιχεία του συντάγματος της.

Εκεί συμβαίνει ότι συμβαίνει και στον υπόλοιπο κόσμο. Εχουν πανδημία και ενω οι πολλοι είναι διατεθειμένοι να συμπεριφερθούν σαν τον Φάσιον, υπάρχει μια vocal μειοψηφία που αναγκάζει την εφαρμογή των νόμων (που γράφονται απο πριν και εν ψυχρώ) για να προστατευθούν οι Φάσιοι. Χωρίς την εφαρμογή του νόμου βάσει συντάγματος η δημοκρατία είναι ένα πολύ ευάλωτο πολίτευμα.

 

Σορι αν δεν εκφράστηκα σωστά πριν. Δεν θεώρησα ποτε πως ανήκεις στους συνομωσιολόγους Ηλία. Ταπεινά συγγνώμη.

  • Like 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
14 λεπτά πριν, yameth είπε

Σορι αν δεν εκφράστηκα σωστά πριν. Δεν θεώρησα ποτε πως ανήκεις στους συνομωσιολόγους Ηλία. Ταπεινά συγγνώμη.

 

Αλίμονο ρε συ, τι συγγνώμη, νάμαστε καλά να κουβεντιάζουμε.

  • Like 2

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ότι αυτός δεν θα έλεγε κάτι για προσωπικό συμφέρον γιατί τον παρακολουθώ σαν άνθρωπο και τον θαυμάζω.

https://www.billboard.com/articles/columns/rock/9463589/tool-maynard-james-keenan-coronavirus-battle-after-effects

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθισα και έγραψα κι εγώ ένα κομμάτι, τους στίχους, έτσι μου ήρθε που διάβαζα το θέμα.

 

 

 Γύφτισσα μέρα, Με κορωναϊό
 απ' το εργαστήριο, βγαλμένο
 Γύφτισσα μέρα , με ενα διάγγελμα πικρό
 και τον κόσμο θλιμμένο

 

 Το εμβόλιο δεν υπάρχει, στους δρόμους
 κι η κυβερνησή σαρώνει, τους νόμους,
 η οικονομία πλέον, ειναι αααααδεια,
 φοβισμένος λάος, στα σκοτάδια

 

 Μου ήρθε και η μελωδία. 

 Θα το ηχογραφήσω.

  • Χαχα 2

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, gnd79 είπε

Πιστεύω ότι αυτός δεν θα έλεγε κάτι για προσωπικό συμφέρον γιατί τον παρακολουθώ σαν άνθρωπο και τον θαυμάζω.

https://www.billboard.com/articles/columns/rock/9463589/tool-maynard-james-keenan-coronavirus-battle-after-effects

 

Ωραίος ο μάγκας.

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου