Προς το περιεχόμενο

Van Morrison VS Covid-19


ez

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ότι και να λέμε για τον Van όμως, όσο "χαζά" κομμάτια κι αν γράφει κάποιες φορές, δεν μπορώ να ακούσω αυτή την φωνή και να μην ανατριχιάσω.

Αυτή την φωνή σαν πνευστό, ίσως όχι τόσο καλά κουρδισμένο πάντα, αλλά αυτό είναι ένα μέρος της τεράστιας μαγείας της.

  • Like 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 11/1/2020 at 9:42 AM, Superfunk said:

https://www.celebritynetworth.com/richest-celebrities/rock-stars/van-morrison-net-worth/

 

Νομίζω ότι.. οριακά...θα την πάλεψει να μείνει και 12 μήνες άνεργος ...

Θέλω να σχολιάσω μόνο αυτό. Το networth μπορεί να εμφανίζεται ως ένδειξη περιουσιακών στοιχείων και αξία στην αγορά, αλλά μάλλον μετριέται με λίγο ασαφή τρόπο. Κι αυτό γιατί ενώ ο Mark Lanegan εμφανίζεται να έχει networth 1.000.000, ο ίδιος δήλωσε: "Μακάρι να ίσχυε κάτι τέτοιο". Δε λέω ότι πεινάει ο Van Morrison. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα ενδιαφέρον πείραμα θα ήταν να γινόταν μια έρευνα, ανάμεσα σε επιστήμονες του φυσικου κλαδου των επιστημών (φυσικη / μαθηματικά / στατιστικη/ πιθανότητες) αλλά και των κλαδων υγείας,  στην οποία οι απαντησεις/θέσεις θα λαμβάνονταν σε 2 στάδια, στο πρώτο οι συμμετέχοντες θα μιλούσαν επώνυμα και οι θέσεις τους θα αναρτούντο στην έρευνα η οποία θα δημοσιοποιείτο ΜΟΝΟ μετά το πέρας της, και στην 2η θα απαντούσαν εντελώς ανώνυμα, με εξασφάλιση της πλήρους προστασίας της ανωνυμίας τους (και κατεπέκταση της θέσης τους, του μισθού τους, της φήμης τους). Και στις 2 περιπτώσεις θα έπρεπε να εξασφαλισθει το απόρρητο για τις θέσεις των υπολοίπων υποψηφίων, δηλ η ανεξαρτησία του κάθε βήματος του πειράματος.

Θα υπήρχε μηδενική/μικρη/κάποια/μεγάλη/τεράστια απόκλιση μεταξύ των 2 σταδίων ?

 

ΥΓ, οχι άμεσα σχετικο με τον Βαν Μορισον, για τον οποίο κάτι μου λέει μόνο το επώνυμο, αλλά απλώς ήθελα να τοποθετηθώ γενικότερα στο θέμα.

Επεξεργασμένο από rgxinap
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, rgxinap είπε

  οχι άμεσα σχετικο με τον Βαν Μορισον, για τον οποίο κάτι μου λέει μόνο το επώνυμο, 

 Ό τραγουδιστής των Doors βρε!😎

Επεξεργασμένο από cigaret13
  • Χαχα 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ledge είπε

Δε λέω ότι πεινάει ο Van Morrison. 

 

ΔυνατοΝ τονΕ βλεπω και εγω 😅

 

Εξω απο την πλακα, ας μη χανομαστε στα semantics ...και 90 να μην ειναι ακομα και 90% κατω να ειναι ειναι και παλι 9 εκατομμυρια.... (που δεν ειναι κατω 90% ετσι κι αλλιως)....σιγουρα προβλημα επιβιωσης δεν εχει .

 

Αλλα οπως ειπα και πανω τουλαχιστον εγω μετανοιωνω και ζητω συγνώμη αν εγραψα προσβλητικους χαρακτηρισμους γιατι ο ανθρωπος προφανως υποφερει απο ψυχικη αρρωστια (προσωρινη ή μονιμη δεν γνωριζω) και χρειαζεται νοσηλεια.

 

 

 

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, rgxinap said:

ΥΓ, οχι άμεσα σχετικο με τον Βαν Μορισον, για τον οποίο κάτι μου λέει μόνο το επώνυμο, αλλά απλώς ήθελα να τοποθετηθώ γενικότερα στο θέμα.

Εν ταχει,ιρλανδός που κουρέυτηκε,ξυρίστηκε καλλιτεχνικά για να αρέσει στους εγγλέζους(ποτέ μην έχεις εμπιστοσύνη) και περιόδους μεγάλων αναταραχών στο νησί αυτός τραγουδούσε la la la la la la di da.Τότε χρειαζόταν νοσηλεία,τώρα είναι μια χαρά,περδίκη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Η περδίκη είναι ένα απο τα τρια πουλάκια κάθονται ή ανήκει στη συνομoταξία των πσαγμένων;

  • Χαχα 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, yameth είπε

Η περδίκη είναι ένα απο τα τρια πουλάκια κάθονται ή ανήκει στη συνομoταξία των πσαγμένων;

 

Άμα δεν κσέρης φήλως να μην μηλάς ασούμε.

Αφτή ίνε η περδίκη.

 

 

c_Un2fY3-sDWXkgE-TPJ2u-D8l_kFmu5mDAJkMM4

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου