Προς το περιεχόμενο

Πείτε την ιστορία σας... με τζαμ


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν ακούσται.

 Το άκουγα όπως έπαιζα παιχνίδια και το ξαναανεβάζω με διορθωμένη την κιθάρα μου στη μίξη, για να ακούγεται και τίποτις άλλο δηλαδής.

 Και ένα λίγο πιο aggresive mastering γιατί είμαι μαστεράς τι να κάνουμε χαχαχαχαχαχ🤣

 Για να ακούγεται λιγο πιο αξιοπρεπώς αφού το έβαλα που το έβαλα.

 Μου επιτρέπετε έτσι?

 

noiz SF cos_dr 2 x.mp3

Επεξεργασμένο από cos_dr
  • Like 5

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι 15 συμμετοχες μέχρι στιγμής για να μπορεσουμε να συγκρινουμε καλύτερα

 

 

 

 

cosdr.mp3
dimsonic.mp3
gkourmoul1.mp3
gvour.mp3
jazzjocker.mp3
mpamps.mp3
panorios.mp3
pipityri.mp3
pnoi nyxi.mp3
Rob30.mp3
rockhead.mp3
superfunk.mp3
trabarifas.mp3
yameth.mp3
yiannisp.mp3

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 4

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Λοιπόν, έχει πλάκα να τα ακούς όλα μαζεμένα. Είναι πολύ ενδιαφέρον, όλα τα παιξίματα έχουν από κάτι. Βρίσκω άξιο αναφοράς το πως και-κυρίως-που επέλεξε ο καθένας να αρχίσει. Επίσης, το πως χειρίστηκε αρμονικά το πρώτο μέρος.Κάποιοι παίζουν σε Μι, κάποιοι σε Σι-μια διχογνωμία γνωστή ως The Sweet Home Alabama Case. 🙂

Ενδιαφέρον επίσης είναι το πως έλυσε ο καθένας το θέμα του δεύτερου μέρους με τον κύκλο που επαναλαμβάνεται 3 φορές αντί για 2 ή 4. 

Συνολικά, ωραίες οι ιστορίες. Μπράβο σε όλους και, φυσικά, thanks @Superfunk.

  • Like 5
  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ και εγώ με την σειρά μου.

 

Φόρτωσα το Keyscape στο Ableton με ένα grand piano preset και ιδού τα αποτελέσματα.

Την πρώτη φορά που δοκίμασα να παίξω,προσπάθησα να το κάνω τζαζ αλλά δεν πέτυχα ούτε νότα,οπότε ακολούθησα μια πιο συγκρατημένη προσέγγιση.

Το στόρυ μπορεί να έχει δίαφορες ερμηνείες αλλά το ξεκίνησα σαν μια ιστορία αγάπης.

Το πρώτο μέρος είναι το ανέμελο,τα πρώτα βήματα,στο δεύτερο οι αγώνες/αγωνίες και κλείνω με την ικανοποίηση για την ευτυχή εξέλιξη των πραγμάτων και την συντροφικότητα.

aravanisnoiz.mp3

  • Like 12
  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Nikos Aravanis είπε

Χαιρετώ και εγώ με την σειρά μου.

 

Φόρτωσα το Keyscape στο Ableton με ένα grand piano preset και ιδού τα αποτελέσματα.

Την πρώτη φορά που δοκίμασα να παίξω,προσπάθησα να το κάνω τζαζ αλλά δεν πέτυχα ούτε νότα,οπότε ακολούθησα μια πιο συγκρατημένη προσέγγιση.

Το στόρυ μπορεί να έχει δίαφορες ερμηνείες αλλά το ξεκίνησα σαν μια ιστορία αγάπης.

Το πρώτο μέρος είναι το ανέμελο,τα πρώτα βήματα,στο δεύτερο οι αγώνες/αγωνίες και κλείνω με την ικανοποίηση για την ευτυχή εξέλιξη των πραγμάτων και την συντροφικότητα.

 

Your browser does not support the HTML5 audio tag.
 
 
 
 
 
 


aravanisnoiz.mp3 2 MB · 11 downloads

 

 

 

Εισαι καλλιτέχνης τελικά.....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπα να παρω κι εγω για πρωτη φορα συμμετοχη στα δρωμενα του νοιζ αφου εχω ξαναπιασει την κιθαρα (squier simon neil με cs 69's) μου κανα μηνα τωρα μετα απο 1,5 χρονο αποχης .Καρφι στην καρτα ηχου και preset στο guitar rig 

nozi.mp3

  • Like 11
  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρωτη φορα που παιζω με μπαντα! κιθαρα tele, daw adobe audition cc, od amplitube 4. θα ανεβασω κιαλλο. 

NT Nick Tricker.mp3

Επεξεργασμένο από Nick Tricker
  • Like 12

its rock n roll. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, Nick Tricker said:

πρωτη φορα που παιζω με μπαντα! κιθαρα tele, daw adobe audition cc, od amplitube 4 

 

 

Δώσε Νικ, Δώσε !

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου