Προς το περιεχόμενο

This Masquerade


panorios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι που περνάω την φάση Leon Russell και είπα να το φέρω στα μέτρα μου γιατί το αγαπάω αυτό το κομμάτι.

Κάθε κριτική ευπρόσδεκτη.

masqerade.mp3

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετική επιλογή, πολύ ωραία συνοδεία στη κιθάρα.

Για τη φωνή και κυρίως για τον τρόπο ερμηνείας δεν θα σχολιάσω.

  • Like 1

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Συμφωνώ με τον @Nestoras σε όλα.

Είναι χαμηλά ο τόνος για την φωνή και αδικείσαι.

Σε αυτό ίσως βοήθησε και η ώρα της εγγραφής μάλλον που έχουν πέσει οι τόνοι της ημέρας και έχουμε άλλη αίσθηση των πραγμάτων. Κάνε μια επανάληψη σε ψηλότερο τόνο. Μην το φοβάσαι γιατι έχεις την έκταση. Θα είναι κλάσεις ανώτερο, πιστεύω. 

  • Like 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μ'αρεσε ο χαμηλος τονος. Τον εκανε να το πει χαλαρα,
Δεν χρειαζεται κιολας να "φωναξει" αφου ειναι αδειο απο ορχηστρα.
Αν θες να δοκιμασεις πιο ψηλα, κανε με καποιο tool ενα προχειρο transpose στην κιθαρα ενα τονο πανω (μην την ξαναπαιξεις δηλαδη) και δοκιμασε εκει τη φωνη πριν αποφασισεις να το ξανακανεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυρ Πανώριε μου εφτιάχθην άσχημα.

Διαφωνώ με τον Νέστορα σχετικά με την ερμηνεία, εμένα μου άρεσε πολύ.

Έχεις μια πολύ ζεστή φωνή, που σε κερδίζει αμέσως.

 

Θα σου προτείνω κι εγώ λοιπόν κάτι.

Να κάνεις transpose ολόκληρο το τραγούδι όπως είναι, μαζί με την φωνή, και να τραγουδήσεις πάνω στην φωνή σου.

 

Ανέβαζε σταδιακά τον τόνο, πήγαινε στην αρχή έναν τόνο πάνω, και μετά (αν χρειάζεται) ανά ημιτόνιο, μέχρι να βρεις έναν τόνο που να τραγουδάς άνετα τις χαμηλές, αλλά να μην πιέζεσαι και στις ψηλές.

 

Θα ήθελα πολύ να το ξανακούσω να το λες στον δικό σου τόνο.

 

Μπράβο ρε φίλε, εντυπωσιάστηκα.

  • Like 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ πολύ για τα σχόλια.

Άλλη μια προσπάθεια ένα ημιτόνιο πάνω, αυτή τη φορά έπαιξα ξεχωριστά την κιθάρα και τραγούδησα μετά.

Το ευχάριστο είναι ότι δεν σχολίασε κανένας αρνητικά την διασκευή στην κιθάρα (ή απλά ήσασταν καλοί μαζί μου🙂).

 

masquerade2.mp3

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Νομίζω πως είναι πιο σωστό τώρα, αν και η ατμόσφαιρα του πρώτου είναι καλύτερη λόγω της ώρας και του ότι έπαιξες ταυτόχρονα. Σίγουρα και τα δύο παίζουν ρόλο. Είσαι όμως καλλιτέχνης και μεθοδικός εργάτης.😉

 

Πάμε άλλη μια φορά τώρα χωρίς χέρια και να στέκεσαι στο ένα πόδι.😄

  • Χαχα 4

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panorios είπε

Σας ευχαριστώ πολύ για τα σχόλια.

Άλλη μια προσπάθεια ένα ημιτόνιο πάνω, αυτή τη φορά έπαιξα ξεχωριστά την κιθάρα και τραγούδησα μετά.

Το ευχάριστο είναι ότι δεν σχολίασε κανένας αρνητικά την διασκευή στην κιθάρα (ή απλά ήσασταν καλοί μαζί μου🙂).

 

 

Your browser does not support the HTML5 audio tag.
 
 
 


masquerade2.mp3 4 MB · 23 downloads

 

Καλυτερο τονικα.
Mε χαλασε λιγο (ηχοληπτικα) το Loop που εκανες στο intro, γιατι υπαρχει καποιος θορυβος του χωρου (hiss) που κοβεται στη λουπα, και φαινεται το "φτιαχτο" παιξιμο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δευτερη εκδοση δεν μου πολυαρεσε.

Η πρωτη μου αρεσε αρκετα. Τοσο η κιθαρα, οσο και η φωνη, διοτι εχει περισσοτερο ογκο και σωμα.

Ηταν σχεδον στα ορια σου στα χαμηλα, αλλα ηταν μια χαρα η ερμηνεια σου. Πολυ καλος.

 

Τετοια χαμηλα κομματια προτιμω να τα τραγουδω πρωινες ωρες, οπου η φωνη ειναι ξεκουραστη και διδει παραπανω αρμονικες στις χαμηλομεσαιες συχνοτητες.

Επεξεργασμένο από gkourmoul1
  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό. Η χροιά της φωνής σου που είναι ωραία, τώρα φάνηκε. Αν και πιστεύω ότι ο τόνος σου είναι τουλάχιστον ένα ημιτόνιο ακόμα πιο πάνω αν θες να το πεις σε αυτή την οκτάβα. Αλλιώς γύρνα στον προηγούμενο τόνο και πες το μία οκτάβα πάνω.

  • Like 2

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου