Προς το περιεχόμενο

Τέλος για τον Diego


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Diego Maradona

 

Για πολλούς, ο μεγαλύτερος ποδοσφαιριστής ever.

Σίγουρα ο πιο βλάσφημος θεός στο ποδόσφαιρο, ο μεγαλύτερος ποδοσφαιρικός "αλήτης", ο τελευταίος θιασώτης του "μόνος μου κι όλοι σας", αυτός που έφερε την αλάνα των παιδικών μας χρόνων με όλη την αλητεία και θρασύτητα που αυτή είχε, στις τηλεοράσεις, δεν υπάρχει πια (έφυγε από ανακοπή).

 

Εγώ μόνο να τον ευχαριστήσω μπορώ, για όλες τις μαγικές στιγμές που μου χάρισε, όλα τα κόλπα του που προσπαθούσα να μιμηθώ όταν έπαιζα μπάλα, όλη την ευρηματικότητα, το πάθος, τον μη συμβιβασμό με το βολικό, και την προσπάθεια να πετύχει ακόμα και αυτά που έμοιαζαν απίθανα.

 

Adios Dieguito ...

 

 

 

 

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Like 1
  • Λυπάμαι 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα ήταν ο πρώτος της μαγικής τριάδας της τεχνικής.

Αυτής της τριάδας που έκανε το απίθανο να συμβαίνει.

Ντιέγκο, Ροναλντίνιο, Μέσι.

 

Αλλά αυτό το "μόνος μου κι όλοι σας" μόνο αυτός το είχε.

  • Like 4

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μεγάλος τραγουδιστής

 

https://youtu.be/8NI5oTTW_is

Επεξεργασμένο από Κβαντική Διεμπλοκή
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11-12 χρονων το 86..κλασσικα επαιζα στην ομαδα της πλατειας μπαλα..αυτη η εικονα εμεινε βαθεια μεσα μας χαραγμενη(κ η αλητεια του 1ου γκολ βεβαια),τους αγγλους τους στοιχειωσε για αμετρητα χρονια..ηταν η εκδικηση για τα φωκλαντ..κατι παραπανω απο ενα γκολ..ενα εθνος που ζουσε στη φτωχεια ειχε φτασει στα ουρανια...κοιταζε στα ματια οποιονδηποτε..μας πηρε ολους στην αγκαλια του ο ντιεγκο...λιγες μερες μετα η απονομη του παγκοσμιου κυπελλου...ηταν απο τις πιο ηδονικες στιγμες..

και 4 χρονια μετα οταν αποφασισα να μην γινω ο διαδοχος του μαραντονα!!(γιατι το 1989 ειδα τους pink floyd στο οακα κ αποφασισα να γινω ο νεος κιθαριστας τους!!!)..ερχεται το κλαμα του στον τελικο...να επιβεβαιωσει οτι και οι θεοι κλαινε..αλλιως δεν θα ηταν θεος...thats why he is the best player in the world που παραδεχοταν στη φαση αυτου του γκολ  ο αγγλος εκφωνητης gracias dios por maradona που με το ζορι ουρλιαζε ο αργεντινος εκφωνητης μεσα στην τρελλα του!!(νομιζες οτι εσβηνε ο ανθρωπος εκεινη την  ωρα)...

 

Επεξεργασμένο από yannisp
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ κρίμα , RIP σε ένα από τα μεγαλύτερα είδωλα .

Δυστυχώς δεν τον πρόλαβα καθόλου , ή έστω δεν έχω μνήμες από αυτόν

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο καλό ινδιάνε, παιχταρά, κολόπαιδο, αλάνα, αλήτρα, λασπωμένε θεέ

(με την ευκαιρία, δείτε αυτή την υπαρξιακή ταινία του Πάολο Σορεντίνο "Youth"- στο παρακάτω απόσπασμα δεν είναι ο πραγματικός Μαραντόνα)
https://youtu.be/ayXURbmujEg

 

Και ένα τραγουδάκι
 

 

Επεξεργασμένο από Tamtam
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πελέ: Δεν ξέρω ποιός είναι καλύτερος, εγώ ξέρω ότι ο Θεός με έστειλε στη γη για να παίξω ποδόσφαιρο.
Μαραντόνα: Εγώ δεν έστειλα κανέναν. ❤️

Το ζέσταμα του ήταν πιο συναρπαστικό από τα περισσότερα ματς που εχουμε δει τα 10 τελευταία χρόνια.
 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου