Προς το περιεχόμενο

Αγορα synthesizer και χαρτι αγοραπωλησιας?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru
2 λεπτά πριν, qesh είπε

Νομιζω το χαρτι ειναι αχρηστο διοτι

1) Εχω την εντυπωση οτι οτι χαρτι και να εχεις στα χερια σου αμα αποδειχτει οτι το οργανο ειναι κλεμμενο η κλεπταποδοχη σε πιανει και εσενα κι ας εχεις χαρτι, μπλεκεις ουτως η αλλιως

Εννοείται.

 

2 λεπτά πριν, qesh είπε

2) Ο πωλητης μπορει στα στοιχεια του να βαλει fake στοιχεια μην μου πεις οτι θα του ζητησεις και ταυτοτητα, και λογαριασμο ΔΕΚΟ για να πιστοποιησεις τα γραφομενα του

Σαφώς και μπορεί να βάλει fake στοιχεία. Ένα τέτοιο χαρτί θα είχε ισχύ μόνο αν υπήρχε (γα παράδειγμα) συμβολαιογραφική πράξη.

 

2 λεπτά πριν, qesh είπε

3) Αυτο που αναφερθηκε παραπανω για sites με SN και αλλαγες αναλογα με τον κατοχο ειναι πρακτικα παντελως ανεφαρμοστο και δεν μπορει φυσικα να καλυψει και την πλειοψηφεια των μεταχειρισμενων που κυκλοφορουν εξω αφου υπαρχουν οργανα και παρελκομενα 10-20-30-40 ετων και βαλε

Με τα S/N καλά, εντάξει... από σπάνιο έως ανύπαρκτο.

 

Μιλάμε πάντα για μηχανήματα που έχουν κάποια αξία.

4 λεπτά πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

Τα στιγμιότυπα οθόνης δηλαδή φωτογραφίες από την αγγελία και τα μυνήματα αγοραπωλησίας από το κινητό είναι αρκετά.

Δεν το γνωρίζω.

Το θέμα είναι μην μπλέξεις γενικώς με τέτοια πράγματα.

 

Όπως αναφέρθηκε πιό πάνω. Αν θέλεις του ζητάς χαρτί κι αν θέλει σου δίνει χαρτί. Απλά για το χαρτί. Δεν υπάρχει υποχρέωση, νομική τουλάχιστον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 minutes ago, Μανώλης Χναράκης said:

Εννοείται.

 

 

 

 

δεν ξέρω αν εννοείται, αλλά εγώ αισθάνομαι περισσότερο ασφαλής αν έχω έγγραφη δήλωση του πωλητή ότι αγόρασα κάτι το οποίο καλή τη πίστει θεώρησα νόμιμη δική του αγορά και κατοχή.

Σε δικαστήριο ένα τέτοιο έγγραφο είναι ένα υπερασπιστικό στοιχείο. Ότι θα μπλέξεις αν γίνει στραβή σίγουρα θα μπλέξεις. Κοιτάμε να έχουμε κάτι για να ξεμπλέξουμε

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
2 ώρες πριν, dimsonic είπε

δεν ξέρω αν εννοείται, αλλά εγώ αισθάνομαι περισσότερο ασφαλής αν έχω έγγραφη δήλωση του πωλητή ότι αγόρασα κάτι το οποίο καλή τη πίστει θεώρησα νόμιμη δική του αγορά και κατοχή.

Αν αυτό σε κάνει να αισθάνεσαι καλύτερα του το ζητάς. 

 

2 ώρες πριν, dimsonic είπε

Σε δικαστήριο ένα τέτοιο έγγραφο είναι ένα υπερασπιστικό στοιχείο. Ότι θα μπλέξεις αν γίνει στραβή σίγουρα θα μπλέξεις. Κοιτάμε να έχουμε κάτι για να ξεμπλέξουμε

Είναι να μην φτάσεις. Αν φτάσεις μπορεί τα έξοδα να είναι τόσα που να μην σε συμφέρει. Λέμε τώρα.

 

32 λεπτά πριν, mkm είπε

Μια υπευθυνη δηλωση σε ενα ΚΕΠ όπου και οι 2 δίνουν ταυτότητες θα ήταν ΟΚ.

Καλό και αυτό, εάν βολεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Μανώλης Χναράκης said:

 

Είναι να μην φτάσεις. Αν φτάσεις μπορεί τα έξοδα να είναι τόσα που να μην σε συμφέρει. Λέμε τώρα.

 

 

Δεν καταλαβα. Δηλαδη θα σε κατηγορησουν για κλοπη ή αποδοχή κλοπιμαιων και θα σκεφτεις τα εξοδα;

 

Νομίζω δεν μπορούμε να συνεννοηθουμε.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
6 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Δεν καταλαβα. Δηλαδη θα σε κατηγορησουν για κλοπη ή αποδοχή κλοπιμαιων και θα σκεφτεις τα εξοδα;

 

Νομίζω δεν μπορούμε να συνεννοηθουμε.

Όχι βέβαια, δεν είπα ακριβώς κάτι τέτοιο.

Είπα: 

- Είναι να μην φτάσεις. Αν φτάσεις μπορεί τα έξοδα να είναι τόσα που να μην σε συμφέρει. Λέμε τώρα. -

 

Αλλά επαναλαμβάνω, αν αυτό, το χαρτί δηλαδή, σε κάνει να αισθάνεσαι καλύτερα, απλά του το ζητάς.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Μανώλης Χναράκης said:

Όχι βέβαια, δεν είπα ακριβώς κάτι τέτοιο.

Είπα: 

- Είναι να μην φτάσεις. Αν φτάσεις μπορεί τα έξοδα να είναι τόσα που να μην σε συμφέρει. Λέμε τώρα. -

 

Αλλά επαναλαμβάνω, αν αυτό, το χαρτί δηλαδή, σε κάνει να αισθάνεσαι καλύτερα, απλά του το ζητάς.

 

 

Αν φτάσεις, το χαρτι ισως σε σωσει. Τα λεφτα σου βεβαια θα τα εχεις χασει. Εκει συζηταμε αν αξιζουν τα εξοδα να τα διεκδικησεις.

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου