Προς το περιεχόμενο

«Σκοτώνεις τον Πικάσο για να ζήσει η κυρα-Μαρία;»


Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 minutes ago, Κβαντική Διεμπλοκή said:

Γελάω με όσους λένε ότι καταστρέφουμε τον πλανήτη.

Ο πλανήτης δεν καταστρέφεται απλά ανακυκλώνει.

 

Μέχρι να γίνουμε μέρος της ανακύκλωσης, καταστρέφουμε ότι έχει πάνω του.

  • Ευχαριστώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, fusiongtr είπε

 

Μέχρι να γίνουμε μέρος της ανακύκλωσης, καταστρέφουμε ότι έχει πάνω του.

 

 

ιΠΑ: Δι-α-λη-μμα

 

 

 

 

  • Like 1
  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

 θες βοήθεια σε στίχους ή φωνητικά θα σταθώ δίπλα σου.

Στο τέλειο δεν χωράει το μέτριο. 

 Χαχαχαχαχαχα 

  • Λυπάμαι 1
  • Χαχα 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Μέχρι να γίνουμε μέρος της ανακύκλωσης, καταστρέφουμε ότι έχει πάνω του.

Σε αυτή την περίπτωση η φύση θα αφήσει να επιβιώσουν όσους εξυπηρετούν τον σκοπό της ζωής.

1 λεπτό πριν, cos_dr είπε

Στο τέλειο δεν χωράει το μέτριο. 

 Χαχαχαχαχαχα 

Τότε θα έχεις να με ανταγωνιστείς αγαπητέ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
38 λεπτά πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

Αν θες να σου παραθέσω ένα τέτοιο επιχείρημα τότε και εγώ θα μπορούσα να σου πω το εξής (ανάλογο του Τσόκλη)

Γιατι οι νεώτεροι να μην σκοτώνουμε τους μεγαλύτερους και έχοντες και να τους περνούμε τα λεφτά αφού μπορούμε.

Και έθεσα ως μέτρο όχι την ηλικία αλλά το κάλος την ομορφιά και την κοινωνική προσφορά (μέτρο)

Επειδή δεν τον γνώριζα έριξα μια ματιά στους πίνακες του.

Απλά αστείο.

Δυστυχώς ζούμε στην εποχή της υποκειμενικότητας και η κάθε άποψη μπορεί να σταθεί άσχετα πόσο αξία έχει.

Η αλήθεια όμως είναι αντικειμενική και είναι μία.Αυτη που είναι και ανάλογα την αντίληψη του καθενός μπορεί να την προσεγγίσει η όχι.

Προσωπικά αν και είμαι σχετικά ρατσιστής ανάμεσα σε έναν Πακιστανό και τον Τσόκλη θα διάλεγα να ζήσει ο Πακιστανός διότι πολύ απλά ειναι πιο υγιής ως φυσική οντότητα.Η διαστροφή δεν είναι προσφορά.

 

Η άποψη του Τσοκλη δεν είναι καθόλου υποκειμενική σε αντίθεση με την δική σου. Αντικειμενικά εκείνος σαν αναγνωρισμένος καλλιτέχνης έχει λόγο ύπαρξης σύμφωνα με τα λεγόμενα του, ενώ εσύ... μόνο εσύ το ξέρεις. Με τις κυρα Μαρίες ίσως. Εκτός και αν μετα θάνατον. 

 

Όσον αφορά το κάλος... επέτρεψε μου να έχω άλλην άποψη αν κρίνω απο τα βίντεο. Ας ελπίσουμε αυτο να μην είναι το μέτρο της ανθρωπότητας.😄😉

 

Αφιερωμενο εξαιρετικά:

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, yameth είπε

 

Η άποψη του Τσοκλη δεν είναι καθόλου υποκειμενική σε αντίθεση με την δική σου. Αντικειμενικά εκείνος σαν αναγνωρισμένος καλλιτέχνης έχει λόγο ύπαρξης σύμφωνα με τα λεγόμενα του, ενώ εσύ... μόνο εσύ το ξέρεις. Με τις κυρα Μαρίες ίσως. Εκτός και αν μετα θάνατον. 

 

Όσον αφορά το κάλος... επέτρεψε μου να έχω άλλην άποψη αν κρίνω απο τα βίντεο. Ας ελπίσουμε αυτο να μην είναι το μέτρο της ανθρωπότητας.😄😉

 

Αφιερωμενο εξαιρετικά:

 

Σου έχω κάτι πολύ πιο αναγνωρίσιμο από τον Τσόκλη.

Όσο για εμένα δεν χρειάζεται να βιάσω καμία γυναίκα αντιθέτως πολλές θα ήθελαν να με παντρεύτουν η έστω να με βιάσουν.

Φυσική επιλογή.

 

Επεξεργασμένο από Κβαντική Διεμπλοκή
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το thread πήρε άσχημη τροπή απο την τρίτη κιόλας ανάρτηση, δεν θα το ξεκίναγα ποτέ αν ήμουν καλύτερα πληροφορημένος. Μια που έπεσα όμως στα λύματα θα προσθέσω ότι οι απόψεις του κύριου τσοκλη (?) και  συναφής ''ελιτιστικές'' απόψεις  θα είναι πλέον το άλλοθι και το επιχείρημα μου.

 

να και λίγη τροφή για σκέψη, για του επίδοξους νατουραλιστές κυρίως:
''I do not see why man should not be just as cruel as nature'' Adolf Hitler

πρόσεξε τι εύχεσαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Άγιος είπε

Το thread πήρε άσχημη τροπή απο την τρίτη κιόλας ανάρτηση, δεν θα το ξεκίναγα ποτέ αν ήμουν καλύτερα πληροφορημένος. Μια που έπεσα όμως στα λύματα θα προσθέσω ότι οι απόψεις του κύριου τσοκλη (?) και  συναφής ''ελιτιστικές'' απόψεις  θα είναι πλέον το άλλοθι και το επιχείρημα μου.

 

να και λίγη τροφή για σκέψη, για του επίδοξους νατουραλιστές κυρίως:
''I do not see why man should not be just as cruel as nature'' Adolf Hitler

πρόσεξε τι εύχεσαι

Η φύση είναι το μέτρο.Ο Χίτλερ έχει άδικο διότι πολύ απλά ο άνθρωπος είναι πιο σκληρός από τα ζώα.

Τα ζώα δεν σκοτώνουν τα παιδιά τους για να ζήσουν.

 

 

Επεξεργασμένο από Κβαντική Διεμπλοκή
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
33 λεπτά πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

Σου έχω κάτι πολύ πιο αναγνωρίσιμο από τον Τσόκλη.

Όσο για εμένα δεν χρειάζεται να βιάσω καμία γυναίκα αντιθέτως πολλές θα ήθελαν να με παντρεύτουν η έστω να με βιάσουν.

Φυσική επιλογή.

Για το πρώτο, σου το εύχομαι όπως και για κάθε άνθρωπο αλλά δεν το είδα.

Για το δεύτερο, χαίρομαι που δεν έχεις τέτοια προβλήματα με τους βιασμούς ένθεν κι ένθεν μεταξύ προτάσεων γάμου. 

Αναρωτιόμουν πως αυτοπροσδιορίζεσαι. Καλλιτέχνης ή όμορφος;

Εφόσον δεν ισχύει το πρώτο, δια της ατόπου το δεύτερο να υποθέσω. 

Ετσι εξηγείται.

 

Επειδή όμως έχουν γίνει αναφορές για την ασεβή συμπεριφορά σου απέναντι σε αυτό που συμβαίνει στην ανθρωπότητα με τους χιλιάδες νεκρούς, θα σε παρακαλέσω να μην συνεχίσεις τα ρατσιστικά σου σχόλια και να ασχοληθείς περισσότερο με το ειδικό περιεχόμενο της σελίδας που είναι η μουσική και η γνώση της.

 

Σε ευχαριστώ. Live and let live.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, yameth είπε

Για το πρώτο, σου το εύχομαι όπως και για κάθε άνθρωπο αλλά δεν το είδα.

Για το δεύτερο, χαίρομαι που δεν έχεις τέτοια προβλήματα με τους βιασμούς ένθεν κι ένθεν μεταξύ προτάσεων γάμου. 

Αναρωτιόμουν πως αυτοπροσδιορίζεσαι. Καλλιτέχνης ή όμορφος;

Εφόσον δεν ισχύει το πρώτο, δια της ατόπου το δεύτερο να υποθέσω. 

Ετσι εξηγείται.

 

Επειδή όμως έχουν γίνει αναφορές για την ασεβή συμπεριφορά σου απέναντι σε αυτό που συμβαίνει στην ανθρωπότητα με τους χιλιάδες νεκρούς, θα σε παρακαλέσω να μην συνεχίσεις τα ρατσιστικά σου σχόλια και να ασχοληθείς περισσότερο με το ειδικό περιεχόμενο της σελίδας που είναι η μουσική και η γνώση της.

 

Σε ευχαριστώ. Live and let live.

Αυτοπροσδιορίζομαι ως θεάνθρωπος και όχι ως κάτι ασήμαντο όπως αυτά που ανέφερες.

Καλή σου μέρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου