Προς το περιεχόμενο

Τι alternative rock μουσική ακούτε τώρα?


Άγιος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ανοίγω αυτό ειδικό το θέμα γιατί λείπει και σύμφωνα με την ψηφοφορία που είχαμε κάνει υπάρχει κόσμος που ακούει τέτοια μουσική. Είχα προτείνει την κατηγορία κάπως ''rock alternative, grunge, indie, britpop κτλ'' και ίσως είχαμε ψιλοσυμφωνήσει, επίσης προτείνω σαν ιδέα να ξεκινήσουν και άλλα τέτοια ειδικά θέματα καθώς θα καταλήξουν μικρότερα από τα αχανή ''τι μουσική ακούτε τώρα'' και ενδεχομένως να δημιουργηθούν εν καιρό και πολύ καλές μονοθεματικες συλλογές... ωστόσο κάποιες απόπειρες που θυμαμαι στο παρελθόν πήγαν άπατες όπως το ''τι κλασική μουσική ακούτε τώρα'' αλλά ίσως έφταιγε το είδος ...
Εν πάση περιπτώσει ξεκινάω με αυτό:
Fuel - Shimmer

[αν κάνουμε τον κόπο να γράφουμε τραγούδι και συγκρότημα με text πάνω από το βίντεο, και να κατέβει το βίντεο κάποτε ούτε το ποστ χαλάει ούτε το thread]

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν ξέρω τι ακριβώς είναι alt.rock, είχα άλλα πράγματα στο μυαλό μου ως alternative μεγαλώνοντας. Ελπίζω το παρακάτω να είναι μέσα.

 

 

 

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, BillTrantos είπε

Δεν ξέρω τι ακριβώς είναι alt.rock, είχα άλλα πράγματα στο μυαλό μου ως alternative μεγαλώνοντας. Ελπίζω το παρακάτω να είναι μέσα.

Καλή ερώτηση, έχει ρε συ ντιστορσια αλλά δεν έχει σόλο κιθάρα (χωρίς Blackmore) πολύ λίγο σαν ιδικά εφε ή καθόλου, τα στίχοι είναι από ποπ μέχρι πανκ, όχι πομπώδεις συνήθως, δεν θίγουν τεράστια θέματα και συχνά δεν βγάζουν ούτε νόημα


άλλες ιδέες ευπρόσδεκτες

 

third eye blind - Anything

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου