Προς το περιεχόμενο

αλλο ενα "x" για αθηναϊκο μουσικο καταστημα


yannisp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αλλη μια απογοητευση απο μαγαζι σε αθηναϊκο προαστιο..

χθες το πρωι(κατα τις 9) εκανα μια παραγγελια στο e-shop του καταστηματος και αφου με ενημερωσαν οτι ειναι διαθεσιμα αυτα που ηθελα,με μεγαλη μου χαρα και προς τιμην τους χθες το βραδυ (κατα τις 20.00)μου τα παρεδωσαν(ενα mooer e-lady,κατι καλωδια,και ενα τροφοδοτικο)συνολο γυρω στα 100€(βεβαια η αποσταση απο το σπιτι μου μεχρι το μαγαζι ειναι 3 χλμ,αλλα και παλι ειναι προς τιμην τους).σημερα το πρωι ανοιγω το πεταλι να το δοκιμασω και δεν επαιζε(ακουγοταν το dry σημα της κιθαρας ειτε το ανοιγα ειτε το εκλεινα)

ετσι λοιπον τους στελνω το βιντεακι αυτο https://mail.google.com/mail/u/0?ui=2&ik=ce7c144278&attid=0.1&permmsgid=msg-a:r8161602857074998146&th=17647411ee7ab2a4&view=att&disp=safe&realattid=f_kihbpx8z0  μαζι με ενα mail οπου ελεγα οτι το πεταλι δυστυχως δεν παιζει(παντα πολιτισμενα και ηρεμα).μετα απο λιγο παλι προς τιμην τους με παιρνει ο τεχνικος του καταστηματος και εκει αρχιζει η κατηφορα..μετα τις χαιρετουρες μου λεει οτι:"το πεταλι παιζει απλα δεν κανει το εφφε" εκει εβαλα τα γελια(στην κυριολεξια) και αφου με ρωταει αν το εχω συνδεσει σωστα  μου λεει να βαλω τα βυσματα αναποδα μηπως παιξει(μηπως ειναι λαθος του κατασκευαστη),εγω το αρνηθηκα γιατι ο διαολος εχει πολλα ποδαρια μην γινει καμια στραβη και εχουμε μπελαδες(μιλαμε για πεταλι λιγων ωρων).αφου με επεισε λεγοντας οτι "πρεπει να το δουμε και αυτο για να δουμε τι θα κανουμε) το κανω και στελνω βιντεο https://mail.google.com/mail/u/0?ui=2&ik=ce7c144278&attid=0.1&permmsgid=msg-a:r3868130159593118829&th=17647555496f5c8f&view=att&disp=safe&realattid=f_kihcmgfo0 μαζι με το σχετικο mail (παλι πολιτισμενα).μετα απο μια-μιαμιση ωρα αποφασιζω να παρω εγω στο μαγαζι(αφου δεν υπηρξε επικοινωνια απο τη μερια τους)μιλαω με τον τεχνικο και μολις μου οτι "θα δουμε τι μπορει να γινει" εκει λιγο εκτροχιαστηκα και ανεβασα τονους(χωρις βεβαια βρισιες και λοιπες "μαγκιες")και ζητησα αμεση αντικατασταση.μετα απο λιγο λαμβανω mail απο τον διευθυντη του μαγαζιου που μου ελεγε οτι πρεπει να ελεγχθει και απο τους ιδιους για τυπικους λογους(δεκτον αλλα εκεινη την ωρα οτι και να μου ελεγε δεν με επειθε)και οτι ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ (αοριστα) ΘΑ μου τηλεφωνησουν για ΝΑ κανονισουμε  ΝΑ ερθουν να το παρουν.εννοειται οτι απο εκεινη την ωρα(15.00 περιπου) δεν εχει επικοινωνησει κανεις μαζι μου.

το μαγαζι αυτο στη σελιδα του λεει οτι λογω των καταστασεων κτλ,κτλ προσπαθει να εξυπηρετησει οσο πιο γρηγορα γινεται κτλ,κτλ και ζηταει θετικη αξιολογηση.

εγω λοιπον ρωταω με το παμπτωχο μυαλο μου:εμας ρε παιδια μας ρωτησε κανεις αν αντεχουμε ολες αυτες τις ταλαιπωριες;μιλαμε για φως φαναρι ελλατωματικο προιον που εχει και εγγυηση...

πως μας ζητατε να σας στηριξουμε ρε παλληκαρια οταν εσεις δεν μας στηριζετε;;;

λυπαμαι που το λεω..thoman και ξανα thoman και ας πληρωνω κ μεταφορικα οταν χρειαστει..

εννοειται οτι ειναι προσωπικη αποψη αυτο ουτε δυσφημιση θελω να κανω ουτε να επηρρεασω κανενα.

Επεξεργασμένο από yannisp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 minutes ago, yannisp said:

λυπαμαι που το λεω..thoman και ξανα thoman και ας πληρωνω κ μεταφορικα οταν χρειαστει..

εννοειται οτι ειναι προσωπικη αποψη αυτο ουτε δυσφημιση θελω να κανω ουτε να επηρρεασω κανενα.

 

οσον αφορά τις αγορές μουσικών ειδών - εξαρτημάτων έχω τις εξής 3 αρχές

1) μακριά απο θωμαν

2) τεράστια προσοχή όταν αγοράζουμε απο ντόπιο μαγαζί

3) πάλι πάμε στο 1)

Επεξεργασμένο από rgxinap
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
34 λεπτά πριν, yannisp είπε

με παιρνει ο τεχνικος του καταστηματος

Να θεωρήσουμε πως το αγόρασες από τον εισαγωγέα.

 

35 λεπτά πριν, yannisp είπε

λαμβανω mail απο τον διευθυντη του μαγαζιου που μου ελεγε οτι πρεπει να ελεγχθει και απο τους ιδιους για τυπικους λογους

Λογικό. Αυτή είναι η διαδικασία.

 

Υ.Γ.

Στα δύο link που παρέθεσες με τα βίντεο, δεν φαίνεται κάποιο βίντεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Μανώλης Χναράκης είπε

Λογικό. Αυτή είναι η διαδικασία.

ακριβως αυτο ειπα κ εγω..οτι ναι μεν δεκτον απλα εκεινη την ωρα δεν με επειθε(υποκειμενικο)

τα βιντεακια λογικα τα κανεις download 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 minutes ago, rgxinap said:

 

οσον αφορά τις αγορές μουσικών ειδών - εξαρτημάτων έχω τις εξής 3 αρχές

1) μακριά απο θωμαν

2) τεράστια προσοχή όταν αγοράζουμε απο ντόπιο μαγαζί

3) πάλι πάμε στο 1)

1. 3. γιατί ?

2. αν λάβουμε υπόψη και τα 1.3. ..... από πού να ψωνίζουμε ?

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 minutes ago, dimsonic said:

1. 3. γιατί ?

2. αν λάβουμε υπόψη και τα 1.3. ..... από πού να ψωνίζουμε ?

 

απλα είχα κακές εμπειρίες απο αμφότερους..... τι να πω για ψώνια aliexpress και όποτε φτάσει το δέμα...

  • Like 1
  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα μου τα μουσικά τα έχω πάρει από Thomann. Κιθάρα, ηχεία, ακουστικά, κάρτα ήχου, μικρόφωνο, τσάντες, θήκες, καλώδια, κονσόλες, και διάφορα άλλα μικρο-εξαρτήματα - για μένα και για φίλους. Κανένα προϊόν μέχρι τώρα δε βγήκε ελαττωματικό.

 

Ακόμα και το midi controller που πήρα, που ήταν μακράν η χειρότερη αγορά που έχω κάνει (δικό μου σφάλμα), έσπασαν πλήκτρα 1 χρόνο μετά (απλά κακό keybed, όχι σφάλμα του Thomann), και με μεγάλη άνεση και χωρίς πολλά πολλά, μου είπαν ότι θα μου το αντικαταστήσουν άμεσα.

 

Αν μιλήσουμε για software, έχει ακόμα και καλύτερες τιμές από τις ίδιες τις εταιρίες που πουλάνε (βλέπε Cubase).


Τώρα μην ακούω για Aliexpress... Εκεί μιλάμε για τζόγο.

  • Like 1
  • Λυπάμαι 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, xtrm_basses είπε

Πολύ απλό.Πας,δοκημάζεις,και παίρνεις αυτό που δοκήμασες

η λογικη σιγουρα λεει αυτο.απλα τωρα εχουμε ειδικες συνθηκες..(και παιζει ρολο στην ψυχολογια....καθοριστικο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθως κάνω ένα έως δυο μεγάλα πακέτα από Θωμά τον χρόνο. Δεν είχα ποτέ το παραμικρό πρόβλημα. Επίσης ψωνίζω συχνά από τα καταστήματα της πόλης μου (Νάκα, Ριχάρδο, Ζάχο κυρίως για κιθάρες που πρέπει να τις πιάσεις στο χέρι) αλλά και από Αθήνα (Athens pro audio).

 

  • Like 2

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου