Προς το περιεχόμενο

αλλο ενα "x" για αθηναϊκο μουσικο καταστημα


yannisp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator
11 λεπτά πριν, rgxinap είπε

^^ προσοχή σε αυτο γτ μερικοι μερικοί (βλεπε βόρειοδυτικά της τσεχίας ονοματα να μην λεμε) θα κοιτάξουν να ροκανίσουν το 14ήμερο με διαφορα γλυκανάλατα email, 


🦖🐉 🦈

  • Χαχα 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανω απο 10 χρονια αγοραζω απο θωμα. Η εξυπηρετηση αψογη, η επικοινωνια το ιδιο, και ισως και με δικη μου υπαιτιότητα:

 

1. Αγοραζω μια HB les paul lemon drop, 250 ευρω, αψογη για τα χρηματα της. Ομως μολις την παραλαμβανω, βλεπω στο headstock πισω απο το nut ραγισμα κατα μηκος του, το οποιο εκ πρωτης οψεως φαινοταν απο χτυπημα στο λουτρο μονο. Φανηκε, οτι μαζι που ειχα παρει ενα μεταλλικο slide, ειχαν γυρσει την κουτα και επεσε με δυναμη πανω στο slide και εκτονωθηκε εκει η δυναμη. Λεω, μπα, τιποτα δεν ειναι, το λουστρο μονο, μου εκατσε καλα και στο παιξιμο και σαν κιθαρα, (δεν πολυβγαζανε και lemon drop) και λεω την κραταω.

Στελνω φωτο και μηνυματα και μου λενε, στειλε την πισω, χωρις εξοδα κτλ, και ξανα mail να επιμενουν. Δυστυχως το προσπερναω.

Αλλαζω χορδες, πιεσω το headstock με παραπανω δυναμη και μου μενει στο χερι!!! Εγκεφαλικο!

Εχουν περασει πανω απο 30 ημερες και λεω τον ηπιαμε.

Στελνω κατοπιν εορτης μηνυμα, μου λενε στειλτε πισω, refund ή αλλη αγορα; Refund. Σε 1 μηνα ηταν τα λεφτα στο χερι μου.

 

2. Καρτα ηχου, 400 ευρω, μετα απο 1 χρονο, σχεδον αχρησιμοποιητη, στο κουτι της 2 φορες δουλεψα, παω μετα να την δουλεψω, τιποτα...Μηνυματα, κακο, στειλτε την μου λεει πισω, χωρις εξοδα. Την στελνω, αλλαζουν τα παντα μεσα, παλι πισω, καινουργια.

Να σημειωσω, οτι μου ειχανε στειλει σε pdf  το παραστατικο αποστολης, να μην συμπληρωσω τιποτα, ολα ετοιμα, που παω ΕΛΤΑ και δεν ξερανε τι ειναι αυτο! 😄

 

Αυτο για εμενα ειναι πραγματικο after sales...

 

Το "μακρυα απο θωμα" ειναι λιγο υπερβολικο ισως...

  • Like 5

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Holystone είπε

Πανω απο 10 χρονια αγοραζω απο θωμα. Η εξυπηρετηση αψογη, η επικοινωνια το ιδιο, και ισως και με δικη μου υπαιτιότητα:

 

1. Αγοραζω μια HB les paul lemon drop, 250 ευρω, αψογη για τα χρηματα της. Ομως μολις την παραλαμβανω, βλεπω στο headstock πισω απο το nut ραγισμα κατα μηκος του, το οποιο εκ πρωτης οψεως φαινοταν απο χτυπημα στο λουτρο μονο. Φανηκε, οτι μαζι που ειχα παρει ενα μεταλλικο slide, ειχαν γυρσει την κουτα και επεσε με δυναμη πανω στο slide και εκτονωθηκε εκει η δυναμη. Λεω, μπα, τιποτα δεν ειναι, το λουστρο μονο, μου εκατσε καλα και στο παιξιμο και σαν κιθαρα, (δεν πολυβγαζανε και lemon drop) και λεω την κραταω.

Στελνω φωτο και μηνυματα και μου λενε, στειλε την πισω, χωρις εξοδα κτλ, και ξανα mail να επιμενουν. Δυστυχως το προσπερναω.

Αλλαζω χορδες, πιεσω το headstock με παραπανω δυναμη και μου μενει στο χερι!!! Εγκεφαλικο!

Εχουν περασει πανω απο 30 ημερες και λεω τον ηπιαμε.

Στελνω κατοπιν εορτης μηνυμα, μου λενε στειλτε πισω, refund ή αλλη αγορα; Refund. Σε 1 μηνα ηταν τα λεφτα στο χερι μου.

 

2. Καρτα ηχου, 400 ευρω, μετα απο 1 χρονο, σχεδον αχρησιμοποιητη, στο κουτι της 2 φορες δουλεψα, παω μετα να την δουλεψω, τιποτα...Μηνυματα, κακο, στειλτε την μου λεει πισω, χωρις εξοδα. Την στελνω, αλλαζουν τα παντα μεσα, παλι πισω, καινουργια.

Να σημειωσω, οτι μου ειχανε στειλει σε pdf  το παραστατικο αποστολης, να μην συμπληρωσω τιποτα, ολα ετοιμα, που παω ΕΛΤΑ και δεν ξερανε τι ειναι αυτο! 😄

 

Αυτο για εμενα ειναι πραγματικο after sales...

 

Το "μακρυα απο θωμα" ειναι λιγο υπερβολικο ισως...

Μπορεί ο thoman να στείλει φωτογραφία από ενα συγκεκριμένο όργανο ώστε να δω το καπάκι πριν το αγοράσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα επεσε στα χερια μου μια κιθάρα εισαγωγής απο γνωστο μαγαζι των Αθηνών...ασετάριστο, τάστα έτοιμα για απογείωση απ το 12 και κάτω και γενικά ένα χάλι(μέχρι λάθος saddles στη γέφυρα) απο μαγαζί που έχει ΟΝΟΜΑ στα χειροποίητα στην πιάτσα.....ποσο χρειάζεσαι ρε γμτ να κανεις ενα σεταπ σε μια στρατ για να μην σε κοροιδευουν??
Πως το δινεις το οργανο ετσι ρε φίλε???
Kρίμαααααα no hope....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Άγιος είπε

Μπορεί ο thoman να στείλει φωτογραφία από ενα συγκεκριμένο όργανο ώστε να δω το καπάκι πριν το αγοράσω?

Μπορείς να το γυρίσεις πίσω όταν σου έρθει και δεν σου κάνει. Για λόγους εκτός φθοράς, ελαττωματος κτλ, νομίζω όμως ότι εκεί πληρώνεις εσύ τα μεταφορικά. 

Από την άλλη, φυσικά και δεν ισχύει αυτό που αναφέρεσαι.

Δηλ, υπάρχει μαγαζί εντός Ελλάδας πχ και μέσω skroutz ή εκτός Ελλάδας που κάνει online αγορές να το κάνει, για να το κάνει και ο Θωμάς; 

Το thomann ειναι κυρίως αποθήκη μουσικών οργάνων. Αυτό λέει, και αυτό διαφημίζει. Δεν είναι φυσικό κατάστημα με υποκατάστηματα για να θεωρηθεί ότι δεν το κάνει άρα και μείον του... 

 

Επισης, ενώ οι περισσότεροι κατασκευαστές προϊόντων (και κατ'επεκταση και τα μαγαζιά) σου δίνουν 12 μηνες εγγύηση, ο Θωμάς σου δίνει 3 χρόνια.... 

Αυτό και μόνο είναι αρκετό... 

Επεξεργασμένο από Holystone

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
56 λεπτά πριν, Satanas είπε

Σημερα επεσε στα χερια μου μια κιθάρα εισαγωγής απο γνωστο μαγαζι των Αθηνών...ασετάριστο, τάστα έτοιμα για απογείωση απ το 12 και κάτω και γενικά ένα χάλι(μέχρι λάθος saddles στη γέφυρα) απο μαγαζί που έχει ΟΝΟΜΑ στα χειροποίητα στην πιάτσα.....ποσο χρειάζεσαι ρε γμτ να κανεις ενα σεταπ σε μια στρατ για να μην σε κοροιδευουν??
Πως το δινεις το οργανο ετσι ρε φίλε???
Kρίμαααααα no hope....

Το γυρίζεις πίσω κι επιλέγεις άλλο Ελληνικό κατάστημα. Απλά πράγματα.

 

48 λεπτά πριν, Holystone είπε

Το thomann ειναι κυρίως αποθήκη μουσικών οργάνων. Αυτό λέει, και αυτό διαφημίζει. Δεν είναι φυσικό κατάστημα με υποκατάστηματα για να θεωρηθεί ότι δεν το κάνει άρα και μείον του... 

Έχει κατάστημα, show room, και μεγάλο μάλιστα, αλλά για όσους είναι εκεί γύρω στην περιοχή του.

Για όλους τους άλλους, τους απομακρυσμένους, είναι αποθήκη και πολύ μεγάλη μάλιστα.

 

51 λεπτά πριν, Holystone είπε

Επισης, ενώ οι περισσότεροι κατασκευαστές προϊόντων (και κατ'επεκταση και τα μαγαζιά) σου δίνουν 12 μηνες εγγύηση, ο Θωμάς σου δίνει 3 χρόνια.... 

Αυτό και μόνο είναι αρκετό... 

Οι κατασκευαστές δίνουν από καθόλου έως ένα χρόνο, οι εκτός Ε.Ε.

Το θέμα της εγγύησης για εμάς παίζει εντός της Ε.Ε. Δηλαδή, είναι υποχρέωση του καταστήματος πώλησης να παρέχει τουλάχιστον 2 χρόνια εγγύηση, βάση νόμου. Τώρα όποιος θέλει, μπορεί να παρέχει και παραπάνω, όχι όμως στο λόγια ή στα χαρτιά αλλά στην πράξη.

Τέλος, σχετικά με το θέμα της εγγύησης - τιμής, το μεγαλύτερο ποσοστό του Ελληνικού αγοραστικού κοινού δεν νοιάζεται τόσο για την εγγύηση όσο για την τιμή. Η πλειοψηφία ψάχνει και αγοράζει από κατάστημα με χαμηλότερη τιμή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Απλά βαρέθηκα τις θεωρίες συνωμοσίας.

Ουτε καν διαβάζεις τι γράφουν τα άλλα μέλη και συνεχίζεις να μοιράζεις χολή με αστήριχτα φίδια. Λες και δεν είναι αυταπόδεικτο απο το γεγονός οτι έγινε το νο 1 μαγαζι στην Ευρώπη σε δέκα χρόνια. Πως έγινε αφου είναι όπως τα λες; Ολες οι απόψεις είναι γραμμένες εδω μέσα αν ψάξεις σε παλιές συζητήσεις δεκαετίας. Απο την αρχική καχυποψία μέχρι και την κερδισμένη εμπιστοσύνη.

 

Αν δεν άνοιγε η αγορά της Ευρώπης και δεν υπήρχαν αυτοί (ο Thomann κυρίως δηλαδή) που με καθε ευκαιρία δυσφημείς ακόμα θα ψώνιζες στη διπλή τιμή, ξεθωριασμένο στη βιτρίνα πενταετές μοντέλο. 

Επιστροφή; Τι λες τώρα φιλαράκι... το πήρες και του 'βγαλες τα μάτια και ζητάς και τα ρέστα; 

Μπήκε μια τάξη και διορθώθηκε η αγορά προς όφελος του καταναλωτή. Πάλι τα ίδια θα λέμε;

Ακόμα υπάρχουν κανα διο που πουλούν φύκια για μεταξωτές κορδέλες βέβαια αλλά είναι εξαιρέσεις.

Ψώνιζε εσυ απο τον γκουρού της γειτονιάς σου. Σε πίεσε κανείς για το αντίθετο;

Φρόντισε μόνο να μην το κάνεις εσυ στους άλλους. Πες την εμπειρία σου. Αν έχεις, αρκεί.

  • Like 8

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Μανώλης Χναράκης είπε

Το γυρίζεις πίσω κι επιλέγεις άλλο Ελληνικό κατάστημα. Απλά πράγματα.

 

 

Αγοράστηκε από αγγελία του νόιζ..Οι προσδοκίες μου ήταν μεγαλύτερες από όργανο με τη σφραγιδα αυτή....προσγειώθηκα με τη μούρη αλλα δεν μετανοιώνω γτ την πηρα τιμη ξεφτιλα και το παιδι που την ειχε μου δηλωσε οτι ετσι αγοραστηκε...τρατζικ

Επεξεργασμένο από Satanas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ι γαιρμανι φτενε γεια ωλα.

Θενε Τσι παραλίας μας.

Να αγοραζαιτε μόνω άπω τιν εγχορρια ,κε γνοστι για τιν πεικιλια τις ,αγωρα.

Αναθαιμα στοιν εβροπαικη ενοση κε τους εβροΠεη.

Μία χαρά ιμασταν πρειν απω αΦτους,τω ιδιΩ καλά μαι τι Ρωμανία του Τσαουσέσκου.

 

Κε Κατοι τελεφτεο : ο Τομαν ινε λεσχι Μπίλντερμπεργκ όλει τω κΣερουν.

 

Διαδοσται

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Χαχα 2

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου