Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με λαμπατο ενισχυτη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα,περυσι αγορασα μεταχειρισμενον(απο φιλο)εναν Kustom defender 50 v1πριν 10 μερες δουλευε τελεια,σημερα ανοιγοντας τον ενω αναβει κανονικα η ενδεικτικη λυχνια δεν εχω ηχο,οι λαμπες πισω αναβουν κανονικα,εχω δοκιμασει με αλλο ηχειο κανει το ιδιο,τι μπορει να φταιει,ο ενισχυτης ειναι αρκετα παλιος αλλα δουλευε πολυ καλα,υπαρχει περιπτωση να φταινε οι λαμπες;μια βοηθεια να ξερω εστω που να στραφω ειμαι παντελώς ασχετος,ευχαριστω.

Επεξεργασμένο από κωνσταντινος2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


3 )δες την ασφαλεια, που βρίσκετε εκεί που βάζεις το καλώδιο του ρεύματος στον ενισχυτή από κάτω


 

1)τσέκαρε ότι δεν έχει βγει κανένα καλώδιο από το μεγάφωνο η δεν κάνει καλή επαφή

2) τσέκαρε το βύσμα της κιθάρας ότι έχει κουμπώσει σωστά σε ενισχυτή και κιθάρα

3 )δες την ασφαλεια, που βρίσκετε εκεί που βάζεις το καλώδιο του ρεύματος στον ενισχυτή από κάτω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις δεν εχω προλαβει λογω δουλειας να τον δω,ελπιζω το σκ να το κανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
Στις 9/12/2020 στις 10:04 ΜΜ, κωνσταντινος2 είπε

ενω αναβει κανονικα η ενδεικτικη λυχνια δεν εχω ηχο,οι λαμπες πισω αναβουν κανονικα

Αυτό μπορεί να είναι θέμα της ασφάλειας τροφοδοσίας;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά,δεν κατάφερα να βγάλω την ασφάλεια όπως λέει και ο φίλος από πάνω αν ήταν καμένη η ασφάλεια θα άναβε ο ενισχυτής;παραθέτω φωτό με τις λάμπες για δείτε την κατάσταση τους.

IMG_20201215_211949.jpg

Επεξεργασμένο από κωνσταντινος2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
33 λεπτά πριν, κωνσταντινος2 είπε

Γεια χαρά,δεν κατάφερα να βγάλω την ασφάλεια όπως λέει και ο φίλος από πάνω αν ήταν καμένη η ασφάλεια θα άναβε ο ενισχυτής;

Αυτό ρώτησα κι εγώ πιό πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου