Προς το περιεχόμενο

klon diy


manitsa7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα

 

τωρα τελευταια ασχολουμαι με το diy pedals και εχω φτιαξει 4 πεταλια με τα οποια εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος 

 

ενα απο αυτα ειναι το γνωστο klon centaur για το οποιο πηρα το pcb απο τον ceriatone ο οποιος εχει κανει πιστη αντιγραφη τα υπολοιπα υλικα τα πηρα διασπαρτα απο διαφορα μαγαζια

 

το βαψιμο το εκανα στον αδερφο μου που εχει συνεργειο αυτοκινητων 

 

παραθετω μερικες εικονες και ενα βιντεο (δεν παιζω κατι ιδιαιτερο) με την τελε που μου εχει φτιαξει ο Νασος σε mesaboogie lonestar classic 

 

ο ηχος ειναι απτο κινητο ακουγεται καλυτερα με ακουστικα

 

B2A8D305-0892-4413-932B-2EB11615B019.thumb.jpeg.7db6fd0ec6d610c271e41727d7c17323.jpeg

 

168E0DF1-0171-4A9F-BBF5-9D804EEF6B5F.thumb.jpeg.a51734e299297ef59fe5470fc46e6017.jpeg

 

2CCF2927-4942-41DC-8A32-B7FADE3C7807.thumb.jpeg.2afdf389dd84a644a6adfaaaafbf7d36.jpeg

 

5D93C035-5250-42D7-AC28-8381E6BFBC0C.thumb.jpeg.85849adf2872ee51eda586760467fd6c.jpeg

 

EE4B2E59-5B57-4D1F-BF5E-E3EED9D64FC0.thumb.jpeg.94fc684e7c0f3c44738c0c944f238810.jpeg

 

https://drive.google.com/file/d/1wZlfYQdMdpfU7Nh_joIqSc-VWAYjlkFt/view?usp=drivesdk

 

 

Επεξεργασμένο από manitsa7
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρεμα το πεταλακι. Ανεβασε κ τα υπολοιπα να τα ακουσουμε. 

 

Επισης πως ξεκινησες με τα πεταλακια? Αν θες στειλε μου με dm μιας και ξεκινησες προσφατα γιατι η υπερπληροφορια με εχει καψει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει προιστορια με ενισχυτες οποτε ειχα και τα εργαλεια και μια ιδεα για το τι γινεται,ετσι μολις ανακαλυψα τι παιζει και με τα πεταλια (καλλιο αργα παρα ποτε)  μπηκα κατευθειαν 

 

θα ανεβασω με την πρωτη ευκαιρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 ευρω το pcb (πιο πολλα ηταν τα μεταφορικα)

10 ευρω το κουτι

30 ευρω τα υλικα πανω κατω 

 

και 10 ευρω περιπου τα υλικα για το βαψιμο

 

αν δε ξεχασα κατι καπου στα 80 χωρις το βαψιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο αυτο το thread ,κ με δεδομενο οτι μισω τα φυσικοηλεκτρονικομαθηματικα, εκατσα εψαξα και ΚΑΗΚΑ με το πως φτιαχνεις πεταλια. Το ειχα ξαναψαξει και παλιοτερα με εισαγωγικα diy βιντεακια αλλα ημουν σε αρνηση.Τεχνη κ επιστημη πραγματικα και ψηθηκα να παρω ενα κολλητηρι κ ενα fuzz kit και να φτιαξω ενα για αρχη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι να το κανεις!

εχε υποψιν οτι δεν ειναι τοσο απλο οσο φαινεται σε βιντεακια και γενικα πολλα μπορει να πανε στραβα αλλα αμα εχεις υπομονη και ψαχτεις να μαθεις θα τα καταφερεις

 

επισης δεν αρκει ενα κολλητηρι χρειαζεσαι και αλλα εργαλεια για να κανεις σωστη δουλεια 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοειται οτι πολλα μπορει να πανε στραβα ειδικα αμα εχεις σαν κ μενα χερια 80χρονου με παρκινσον οταν προσπαθεις να κρατησεις κατι σταθερο αλλα η πιστευω η χαρα που σου δινει στο τελος οταν δουλευει ειναι ασυγκριτη. 

 

Για τα εργαλεια εκανα ενα ψαξιμο και εχω τα περισσοτερα εκτος απο κολλητηρι, συρμα και τσιμπιδακια νομιζω. Το θεμα ειναι ποιο κολλητηρι γιατι εχει αρκετα στο σκρουτζ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • nasokosm pinned και unpinned this θέμα

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου