Προς το περιεχόμενο

Η Νο1 Tele μου και ο OOF ήχος της μεσαίας θέσης


ez

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru
Μόλις τώρα, Superfunk είπε

Δάσκαλε για πες... βλέπω τα σελλακια στη γέφυρα και έχεις κάνει το ΑΚΡΙΒΏΣ ΑΝΤΊΘΕΤΟ από το συνηθισμένο...brass στη μι,λα,ρε,σολ και steel στην σι και μι.

 

Τη μας κρειβΗς; 🙂

 

Ε καλά, ήμανε σίγουρος πως θα παρατηρήσεις διάφορα...τον βιδωμένο μαγνήτη κλπ...τα 3 σελλάκια είναι απο 3 διαφορετικά πρότζεκτ μέσα στα χρόνια που βρίσκονταν πρόχειρα...το στηλ που βλέπεις στα καντίνια στην αρχή το είχα περάσει για να μη μετακινούνται οι χορδές (έχει εγκοπές - οδηγούς)...αργότερα δοκίμασα όλες τις αλλαγές θέσεων, όπως και ένα καλό καινούργιο σετ μπρας αλλά μάλλον είχα συνηθίσει πια τόσο τον ήχο της που τα γύρισα στην αρχική μορφή. Διαφορές φυσικά υπήρχαν, όμως μου άρεζε αυτό που είχα και δεν το ξαναπείραξα.

8 λεπτά πριν, Superfunk είπε

Doctor είσαι σίγουρος ότι δεν είναι σε σειρά στη μέση;Έτσι ακούγεται η δικιά μου όταν την έχω ,με push pull, oof/series στη μέση.

 

Τι νάμαι σίγουρος, ούτε που θυμάμαι ποιός είχε κάνει τι (αν και μάλλον ήταν ο Τέλεγκαν)...αυτό που κσέρω είναι πως στη μια θέση παίζουν κανονικά όπως είναι συνηθισμένο στις τέλε μεσαία θέση και στην άλλη ζήτησα να γυρίσει η φάση...

  • Like 1

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, ez said:

Τώρα αυτό δε το λες καθαρά @dimsonic, τέτοια ώρα τέτοια λογια...χωρις κανενα εφε απο το κινητό μου και με χορδές όπως αρέσουν στον SF, περίπου οκταμήνου...😇...μέχρι το 0.40" ένα σετάκι, μετά ακόμα ένα μέχρι το τέλος.

Πρώτα ο μπριτζ, μετα ο νεκ και μετα και οι 2 oof, σε καθε σετ.

 

Your browser does not support the HTML5 audio tag.
 
 
 
 
 
 


19 Δεκ, 19.00.mp3 477.32 kB · 36 downloads

 

 

καλός ο παίκτης. Αλλα από εξοπλισμό ....

τι έκανες ρε μπαγάσα και έχει φυσικό flanger?

  • Χαχα 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου