Προς το περιεχόμενο

Αγγλοφωνο ευρωπαικο πανεπιστημιο για μουσικη


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ηθελα πληροφορίες για ευρωπαικο αγγλοφωνο πανεπιστημιο για συγχρονες ή τζαζ μουσικες σπουδες με εμφαση στα female vocals.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν έχω ο ίδιος κάποια εμπειρία, παρά μόνο ό,τι έχω διαβάσει στο Internet. Πιο πολύ έγραψα για να ευχηθώ καλή επιτυχία στην κόρη. Μπράβο που την στηρίζετε.

Επεξεργασμένο από BillTrantos
  • Like 1

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες στο Deree τι έχουν πριν κοιτάξεις την ξενιτιά, αν δεν έχει σημασία η επαγγελματική αποκατάσταση έχουν κάποιο τμήμα για εσένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 minutes ago, BillTrantos said:

Δεν έχω ο ίδιος κάποια εμπειρία, παρά μόνο ό,τι έχω διαβάσει στο Internet. Πιο πολύ έγραψα για να ευχηθώ καλή επιτυχία στην κόρη. Μπράβο που την στηρίζετε.

 

Ευχαριστώ Μπιλ. Νομίζω όλοι το ίδιο θα κάνανε

18 minutes ago, Άγιος said:

Δες στο Deree τι έχουν πριν κοιτάξεις την ξενιτιά, αν δεν έχει σημασία η επαγγελματική αποκατάσταση έχουν κάποιο τμήμα για εσένα

 

 

θα ρίξω μια ματιά.

Η επαγγελματική αποκατάσταση είναι κάτι που προσωπικά το έχω εξ αρχής ...στα αζήτητα.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Υπάρχουν καλά σχολεία στην Ολλανδία και ίσως κάποιο απο τα παιδιά που έχουν πάει (και είναι αρκετά) να μας έλεγαν κάτι, αν και εχω ακούσει τα καλύτερα. 

To Codarts είναι γνωστό αλλά και σε σελίδες όπως αυτή καλό είναι να ψάξεις.

 

  • Ευχαριστώ 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, yameth said:

Υπάρχουν καλά σχολεία στην Ολλανδία και ίσως κάποιο απο τα παιδιά που έχουν πάει (και είναι αρκετά) να μας έλεγαν κάτι, αν και εχω ακούσει τα καλύτερα. 

To Codarts είναι γνωστό αλλά και σε σελίδες όπως αυτή καλό είναι να ψάξεις.

 

 

 

ναι είναι κι η Ολλανδία μέσα. Γι αυτό είπα αγγλόφωνα

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έχει η κόρη το γερμανικό όπως εσύ;

Το κόστος ζωής και σπουδών στο χωριό μου είναι το 1/4 σε σχέση με οτιδήποτε στην Ολλανδία ή Αγγλία...και το πανεπιστήμιο είναι φοβερό.

 

https://www.udk-berlin.de/en/university/jazz-institute-berlin/

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν έχω γνώση για μουσικά τμήματα σε Ολλανδικά πανεπιστήμια, αλλά σπουδάζω σε Ολλανδικό πανεπιστήμιο και είμαι υπερευχαριστημένος με επίπεδο σπουδών, οργάνωση, εξυπηρέτηση σε τυχόν προβλήματα, κλπ. Πραγματικά δε θα μπορούσα να ζητήσω κάτι παραπάνω.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 minutes ago, Superfunk said:

Δεν το έχει η κόρη το γερμανικό όπως εσύ;

Το κόστος ζωής και σπουδών στο χωριό μου είναι το 1/4 σε σχέση με οτιδήποτε στην Ολλανδία ή Αγγλία...και το πανεπιστήμιο είναι φοβερό.

 

https://www.udk-berlin.de/en/university/jazz-institute-berlin/

 

δυστυχώς όχι. Είναι της αγγλογαλλικής...

16 minutes ago, BillTrantos said:

Δεν έχω γνώση για μουσικά τμήματα σε Ολλανδικά πανεπιστήμια, αλλά σπουδάζω σε Ολλανδικό πανεπιστήμιο και είμαι υπερευχαριστημένος με επίπεδο σπουδών, οργάνωση, εξυπηρέτηση σε τυχόν προβλήματα, κλπ. Πραγματικά δε θα μπορούσα να ζητήσω κάτι παραπάνω.

 

ε, είσαι που είσαι για κάνε καμιά ερώτηση... Δε χάνουμε τίποτα.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 ώρα πριν, dimsonic είπε

ε, είσαι που είσαι για κάνε καμιά ερώτηση... Δε χάνουμε τίποτα.

 

Στην Ολλανδία τα πανεπιστήμια χωρίζονται σε 2 κατηγορίες, τα Research Universities (όπως αυτό που είμαι εγώ) και τα Universities of Applied Sciences. Στα δεύτερα μπορεί να βρει κανείς τμήματα μουσικής και δυστυχώς δεν έχω κάποιον γνωστό που να είναι σε τέτοιο πανεπιστήμιο.

 

Τον Φλεβάρη γίνεται κάθε χρόνο μια έκθεση, η οποία λέγεται "Study in the Netherlands" και έρχονται εκπρόσωποι από όλα τα πανεπιστήμια. Φέτος λογικά θα γίνει με Zoom, αλλά μπορείτε να παρακολουθήσετε και να ρωτήσετε κάποιες πρώτες ερωτήσεις.

 

Εγώ όταν ήταν η ώρα να δω τι θα κάνω με το Master, τα έψαξα όλα μόνος μου, μπορεί να βρει κανείς άπειρες πληροφορίες online για να πάρει μία πρώτη κατεύθυνση. Google, YouTube, Reddit, υπάρχουν παντού πανεπιστημιακές κοινότητες με ανθρώπους πολύ θετικούς στο να βοηθήσουν. 

  • Like 1

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου