Προς το περιεχόμενο

Αγγλοφωνο ευρωπαικο πανεπιστημιο για μουσικη


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα ψαχνουμε γενικώς αλλα μαζευουμε και γνωμες απο γνωστούς

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Πολυ δυσκολη εποχη τωρα με τον Covid. Η ολλανδια ειναι απο τις πιο δημοφιλεις χωρες σε ελλαδα. Αν μπειτε στη διαδικασια προτιμηστε κατι με τετραετη φοιτηση και κανονικο bachelor, ωστε να αναγνωριζεται παντου και να υποστηριζει ολες τις προοπτικες για περαιτερω σπουδες master κτλ. Το καλο με τις art studies στο εξωτερικο ειναι οτι ειναι αρκετα ανοιχτες, δηλαδη το παιδι μπορει να αρχισει και στην πορεια καταληγει ακριβως στο αντικειμενο αναλογα με το τι θελει.

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

H κατεύθυνση που θέλει το παιδί είναι πάνω σε jazz ή σε πιο pop-jazz πράγματα; Πχ είναι πιο πολύ για bebop ή πιο πολύ για φάση dirty loops;  

Ειρήσθω εν παρόδω ότι η Αγγλία με το Brexit μόλις τα έκανε θάλασσα. Δεν θα υπάρχουν EU rates, επί της ουσίας τα δίδακτρα διπλασιάζονται, άρα βγαίνει εκτός ως δυνατότητα. Κρίμα...

Αυτή η πρόταση είναι ψευδής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, Sami Amiris said:

H κατεύθυνση που θέλει το παιδί είναι πάνω σε jazz ή σε πιο pop-jazz πράγματα; Πχ είναι πιο πολύ για bebop ή πιο πολύ για φάση dirty loops;  

Ειρήσθω εν παρόδω ότι η Αγγλία με το Brexit μόλις τα έκανε θάλασσα. Δεν θα υπάρχουν EU rates, επί της ουσίας τα δίδακτρα διπλασιάζονται, άρα βγαίνει εκτός ως δυνατότητα. Κρίμα...

 

το στυλ είναι περίπου εδώ

αν και κιθαρα παίζει ελάχιστα

πιό πολύ είναι προς τα εδω

και έχει γνώσεις πιάνου επιπέδου μέσης

 

 

Δυστυχώς τα δίδακτρα σε UK έχουν ξεφύγει απίστευτα και είναι και στενά τα χρονικά όρια για να πάρουμε απόφαση.

Συν το ότι αλλοι που ήδη πληρώνουν τα χρήματα αυτά έχουν κανει μισή χρονιά σε Ελλάδα με τηλεκπαίδευση και τώρα το ίδιο από εκεί...

Μάλλον προσανατολιζόμαστε για Ολλανδία....

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

To κορίτσι είναι σούπερ. 

 

Για την καλύτερη δυνατή βοήθεια στο θέμα Ολλανδία, καθώς και για ενδεχόμενη προετοιμασία, σου προτείνω να αποτανθείς στην Ειρήνη Κωνσταντινίδη. Εξαιρετική φωνή, και έχει περάσει από Ολλανδία. Προσωπικά έχω αρκετούς φίλους και γνωστούς εκεί, αλλά για την εξειδικευμένη κατάσταση του vocal νομίζω ότι η Ειρήνη είναι ό,τι χρειάζεται.


Υπάρχουν επίσης αξιόλογα ιδρύματα σε Βέλγιο, Δανία, Φινλανδία, Σουηδία, Νορβηγία κτλ., αλλά δεν ξέρω πόσα από αυτά είναι Αγγλόφωνα. Λογικά τα περισσότερα. Aν χρειάζεσαι πληροφορίες, μνμ.

  • Like 1
  • Ευχαριστώ 1

Αυτή η πρόταση είναι ψευδής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 minutes ago, Sami Amiris said:

Για την καλύτερη δυνατή βοήθεια στο θέμα Ολλανδία, καθώς και για ενδεχόμενη προετοιμασία, σου προτείνω να αποτανθείς στην Ειρήνη Κωνσταντινίδη. Εξαιρετική φωνή, και έχει περάσει από Ολλανδία. Προσωπικά έχω αρκετούς φίλους και γνωστούς εκεί, αλλά για την εξειδικευμένη κατάσταση του vocal νομίζω ότι η Ειρήνη είναι ό,τι χρειάζεται.


Υπάρχουν επίσης αξιόλογα ιδρύματα σε Βέλγιο, Δανία, Φινλανδία, Σουηδία, Νορβηγία κτλ., αλλά δεν ξέρω πόσα από αυτά είναι Αγγλόφωνα. Λογικά τα περισσότερα. Aν χρειάζεσαι πληροφορίες, μνμ.

 

ΟΚ θενκς

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αν χρειαστείτε κάτι για τα πιο πρακτικά, στείλε μου @dimsonic. Σε μερικούς μήνες -Covid επιτρέποντος- θα έχω εγκατασταθεί στο Amsterdam.

  • Ευχαριστώ 1

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου