Προς το περιεχόμενο

Framus κιθάρες???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά χαρά,

πήγα μια μέρα για κιθαρότσαρκα να δώ τα μαγαζιά της Αθήνας μιάς και δεν είμαι ούτε μήνα εδω.Πέρασα λοιπόν από ένα μαγαζί δίπλα στο ζοζεφ και είδα τις framus τις οποίες ήξερα μόνο από το δίκτυο.Δοκίμασα 3-4 κιθάρες και πραγματικά με εντυπωσίασαν!Ειδικά μια με swamp ash ΠΑΝΑΛΑΦΡΟ σώμα πραγματικά ήταν αυτό που ψάχνω σε βάρος κιθάρας.Βέβαια είχε και κάποιοες ίδιες σε χαρακτηριστικά(ιδιο μοντέλο) που δεν ήταν τόσο ελαφριές όσο αυτή που δοκίμασα.Αυτός μου είπε οτι είναι απλό ash σε αυτές αλλά το προσπεκτους έλεγε swamp ash.Δεν ξέρω τι παίζει.Επίσης ενώ υποτίθεται οτι όλες έχουν seymour duncun μαγνήτες μόνο μερικές είχαν το λογότυπο πάνω στον μαγνήτη και άλλες απλά ένα ταμπελάκι που το έλεγε.

Ηθελα λοιπόν να μου πείτε και την δικιά σας γνώμη γι'αυτές τις κιθάρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ennoeis ton metalidi.poli kalos kai travaei kala pazaria...(exe to sta ipopsin) alla oxi kai o kaliteros sto service (opos kanenas allos antiprosopos eksallou)

oi framus einai kai g*** tis kithares

iparxoun polla diaforetika ksila ash kai exoun diaforetiko ixo psakse afto poy sou aresei perissotero sto afti...einai dikia sou epilogh kai mono.

os anafora tous magnites mia ipothesi kano oti ta pio akriva modela exoun seymour duncan ara exoun logo kai ta pio ftina exoun duncan designed.

elpizo na voithisa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τους μαγνήτες το θέμα είναι οτι και η ίδια η framus διαφημίζει οτι είναι original seymour duncan και οχι duncun designed σε όλα τα μοντέλα της!Απλά στο ίδιο μοντέλο η μια έγραφε και η άλλη όχι.Πάντως για την diablo pro που μου άρεσε αρκετά μου είχε πει γύρω στα 900¤ ενώ απο online shop την έχω βρεί απο 625-700¤!Τι να πείς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Η απάντηση από την Framus είναι ότι όλες οι κιθάρες της φορούν Seymour Duncan μαγνήτες.

Στην αρχή της συνεργασίας οι μαγνήτες δεν έγραφαν το λογότυπο αλλά αργότερα καθιερώθηκε.

Οπότε κάποια κιθάρα από παλαιότερη "φουρνιά" πιθανόν να μην έχει λογότυπο αλλά το prospectus και το manual αναφέρει το ακριβές μοντέλο του μαγνήτη.

 

*Σημ. Η Framus είναι και ο αντιπρόσωπος της Seymour Duncan στην Γερμανία.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου