Προς το περιεχόμενο

George l's vs Sommer xxl cable( 2-0)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Superfunk είπε

 

Παίζεις καρφί στον ενισχυτή; (Εγώ έχω να παίξω καρφί 30 χρόνια... :) ).

Αν παίζεις καρφί και σε εργαστηριακές συνθήκες (μόνος σου στο σπίτι) τότε αυτό που ακούς είναι η διαφορά στο capacitance (του chart που σου λινκαρα παραπάνω).

Απο περιέργεια πήγα πριν από λίγο και έκανα ένα a/b test καρφί στον ενισχυτή , όντως υπάρχει μια ελάχιστη διαφορά ,όχι όμως "βγήκε η κουβέρτα" ,να σου πω τα λίγο περισσότερα πρίμα του George L δεν ήταν και ότι καλύτερο για την Tele :)

Μετα έκανα το τεστ με τα πετάλια (καλώδιο από κιθάρα σε πεταλιερα και από πεταλιερα σε ενισχυτή) και δεν είχε καμία διαφορά (μεταξύ των πεταλιών μου έχω ήδη αρκετά George L έτσι κι αλλιώς αλλά με τρία buffer και τόσο μικρές αποστάσεις δεν έχει καμμία σημασία)

Ναι δεν διαφωνω ότι αυτά τα πρίμα ανάλογα την κιθάρα μπορεί να είναι ενοχλητικά. Εγώ το δοκιμασα σε κιθάρα με διπλούς και μάλιστα γκαζωμενους. Πιστεύω σε τελε δεν θα μου άρεσε. Έχεις ένα δίκιο εδώ. Αλλά στη συγκεκριμένη την κιθάρα  έδωσε κάτι. Όσο για την κουβέρτα ήταν σχήμα λόγου και κάπως υπερβολή από μέρους μου. Απλά έβγαλε πρίμα το george l's. 

Επεξεργασμένο από ignantios

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου