Προς το περιεχόμενο

home networking and file sharing


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, John Tzinieris είπε

 

Μάλλον έχουν μεγάλη εξειδίκευση. Άλλος κάνει την ενορχήστρωση, άλλος την ηχογράφηση, άλλος τη μείξη, άλλος mastering κλπ. Οπότε γίνονται πάρα πολύ καλοί σε κάτι εξειδικευμένο και δημιουργούν όνομα σε αυτό..

Μουσική Βιομηχανία my friend!

 

 

Επειδής ζούμε στην Γκριχελάνδη ασούμε, εκτός ελάχιστων ακριβών παραγωγών, νομίζω ότι δεν ισχύει αυτό.

  • Like 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, fusiongtr είπε

 

Επειδής ζούμε στην Γκριχελάνδη ασούμε, εκτός ελάχιστων ακριβών παραγωγών, νομίζω ότι δεν ισχύει αυτό.

 

Για την Αμερική μιλούσα εγώ..

Για εδώ - όσο έχω ακούσει βέβαια, γιατί δεν είμαι και εντελώς μέσα στο χώρο - συμφωνώ ότι τα κάνει ο καθένας σχεδόν όλα μόνος του..

 

🔇🔇🔇

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, John Tzinieris είπε

 

Μάλλον έχουν μεγάλη εξειδίκευση. Άλλος κάνει την ενορχήστρωση, άλλος την ηχογράφηση, άλλος τη μείξη, άλλος mastering κλπ. Οπότε γίνονται πάρα πολύ καλοί σε κάτι εξειδικευμένο και δημιουργούν όνομα σε αυτό..

Μουσική Βιομηχανία my friend!

 

Ναι σίγουρα, η αλυσίδα προφανώς βοηθάει στην αποφόρτωση, αλλά βλέπω και ανεξάρτητους που τα κάνουν όλα ένας και πουλάνε. Στην ηλεκτρονική ιδιαίτερα. Βοηθάνε πολύ τα σύγχρονα plugins.

 Εγώ έχω πολλά σύγχρονα εργαλεία αλλά δεν έχω το χρόνο να τα μάθω και να τα χρησιμοποιήσω σωστά. Άμα ήταν η δουλειά μου και με αυτά που έχω θα τους μαμούσα όλους ρε, είμαι ο καλύτερος

 Αλλά βαριέμαι. Προτιμώ τα πιο γήινα γιατί έχω δημοσιοϋπαλληλική νοοτροπία.

 

 Και τι έγινε δηλαδής. Πες ότι είχα ταλέντο, ασχολιόμουν και γινόμουν διάσημος και πούλαγα και πήγαινε καλα.

 Τι θα άλλαζε. Αντι να έχω ένα απλό sedan αμάξι, θα είχα μια ferrari. Αντι να έμενα σε διαμέρισμα θα έμενα σε έπαυλη.

 Θα είχα καλύτερα ρούχα, ρολογια, ταξίδια και?

 Και τώρα με αυτά που έχω καλά περνάω και με ελάχιστο κόπο και ρίσκο.

 Και ας μην με ξέρει ούτε η μάνα μου.

 Καλύτερα, κυκλοφορώ και δεν με ενοχλεί κανένας. χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

  • Like 2

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Ναι σίγουρα, η αλυσίδα προφανώς βοηθάει στην αποφόρτωση, αλλά βλέπω και ανεξάρτητους που τα κάνουν όλα ένας και πουλάνε. Στην ηλεκτρονική ιδιαίτερα. Βοηθάνε πολύ τα σύγχρονα plugins.

 Εγώ έχω πολλά σύγχρονα εργαλεία αλλά δεν έχω το χρόνο να τα μάθω και να τα χρησιμοποιήσω σωστά. Άμα ήταν η δουλειά μου και με αυτά που έχω θα τους μαμούσα όλους ρε, είμαι ο καλύτερος

 Αλλά βαριέμαι. Προτιμώ τα πιο γήινα γιατί έχω δημοσιοϋπαλληλική νοοτροπία.

 

 Και τι έγινε δηλαδής. Πες ότι είχα ταλέντο, ασχολιόμουν και γινόμουν διάσημος και πούλαγα και πήγαινε καλα.

 Τι θα άλλαζε. Αντι να έχω ένα απλό sedan αμάξι, θα είχα μια ferrari. Αντι να έμενα σε διαμέρισμα θα έμενα σε έπαυλη.

 Θα είχα καλύτερα ρούχα, ρολογια, ταξίδια και?

 Και τώρα με αυτά που έχω καλά περνάω και με ελάχιστο κόπο και ρίσκο.

 Και ας μην με ξέρει ούτε η μάνα μου.

 Καλύτερα, κυκλοφορώ και δεν με ενοχλεί κανένας. χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

 

Είναι το γνωστό "Ο Μπετόβεν ένα πιάνο είχε μόνο και έγραφε αριστουργήματα".

Καμιά φορά η υπερβολική ευκολία στα μέσα δε βοηθάει.. Θες και άπειρο χρόνο για τη εκμάθηση και τη συντήρηση των εφαρμογών βέβαια.. (εκτός του οικονομικού θέματος)..

Καλά, έτσι όπως είμαστε τώρα, θέλεις απλά άπειρο χρόνο μόνο και μόνο για την επιλογή του λογισμικού.

Ότι και να πας να ψάξεις, συνήθως υπάρχουν 5-6 ισοδύναμες προτάσεις (βλέπε πρόσφατη συζήτηση για DAW)..

 

Επεξεργασμένο από John Tzinieris

 

🔇🔇🔇

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, John Tzinieris είπε

 

Είναι το γνωστό "Ο Μπετόβεν ένα πιάνο είχε μόνο και έγραφε αριστουργήματα".

Καμιά φορά η υπερβολική ευκολία στα μέσα δε βοηθάει.. Θες και άπειρο χρόνο για τη εκμάθηση και τη συντήρηση των εφαρμογών βέβαια.. (εκτός του οικονομικού θέματος)..

Καλά, έτσι όπως είμαστε τώρα, θέλεις απλά άπειρο χρόνο μόνο και μόνο για την επιλογή του λογισμικού.

Ότι και να πας να ψάξεις, συνήθως υπάρχουν 5-6 ισοδύναμες προτάσεις (βλέπε πρόσφατη συζήτηση για DAW)..

 

ποιος ακούει μπετόβεν.

 Τώρα ακούνε Σνικ και κάτι τέτοια.

 

 

 Μπετόβεν........... που τον θυμήθηκες λολ

  • Χαχα 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Σχετικά με αυτό που διάβασα πιό πάνω και αφορά το χάσιμο χρόνου με τους υπολογιστές κλπ σε σχέση με τη μουσική.

Έτσι είναι, αν δεν έχεις βάλει σε κάποια σωστή σειρά τα πράγματα εξ'αρχής, καταναλώνεις χρόνο να ασχοληθείς με πλατφόρμες - προγράμματα - κουμπάκια και άλλα πολλά τέτοια, αντί να ασχοληθείς με την μουσική.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Μανώλης Χναράκης είπε

Σχετικά με αυτό που διάβασα πιό πάνω και αφορά το χάσιμο χρόνου με τους υπολογιστές κλπ σε σχέση με τη μουσική.

Έτσι είναι, αν δεν έχεις βάλει σε κάποια σωστή σειρά τα πράγματα εξ'αρχής, καταναλώνεις χρόνο να ασχοληθείς με πλατφόρμες - προγράμματα - κουμπάκια και άλλα πολλά τέτοια, αντί να ασχοληθείς με την μουσική.

 

Ε, αυτό είναι το τέλειο, όμως θέλει μια εμπειρία που δεν μπορείς να την αποκτήσεις αν δεν έχεις ασχοληθεί χρόνια..

Έπειτα υπάρχει και το γνωστό πρόβλημα:

χαλάει ένα εξάρτημα => πρέπει να πάρεις καινούργιο => αυτά που υπάρχουν στην αγορά ΔΕΝ υποστηρίζουν το παλιό σου λειτουργικό σύστημα => πρέπει κάποια στιγμή να αλλάξεις λειτουργικό σύστημα => κάποια από τα προγράμματα που έχεις ΔΕΝ τρέχουν στο νέο λειτουργικό σύστημα και πρέπει να κάνεις αναβάθμιση => το αναβαθμισμένο πρόγραμμα δημιουργεί ασυμβατότητες με άλλα κομμάτια της όλης διαδικασίας => για να διορθώσεις τα πρόβλημα αυτά δημιουργείς νέα προβλήματα κ.ο.κ.

Μια καλή λύση που έχω βρει είναι να παίρνω ακριβό desktop Η/Υ, να τον στήνω τέλεια και να τον κρατάω μέχρι να αφήσει τα κόκαλά του.. Όταν γίνει αυτό στήνω έναν νέο κλπ.

 

🔇🔇🔇

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
53 λεπτά πριν, John Tzinieris είπε

 

Ε, αυτό είναι το τέλειο, όμως θέλει μια εμπειρία που δεν μπορείς να την αποκτήσεις αν δεν έχεις ασχοληθεί χρόνια..

Έπειτα υπάρχει και το γνωστό πρόβλημα:

χαλάει ένα εξάρτημα => πρέπει να πάρεις καινούργιο => αυτά που υπάρχουν στην αγορά ΔΕΝ υποστηρίζουν το παλιό σου λειτουργικό σύστημα => πρέπει κάποια στιγμή να αλλάξεις λειτουργικό σύστημα => κάποια από τα προγράμματα που έχεις ΔΕΝ τρέχουν στο νέο λειτουργικό σύστημα και πρέπει να κάνεις αναβάθμιση => το αναβαθμισμένο πρόγραμμα δημιουργεί ασυμβατότητες με άλλα κομμάτια της όλης διαδικασίας => για να διορθώσεις τα πρόβλημα αυτά δημιουργείς νέα προβλήματα κ.ο.κ.

Μια καλή λύση που έχω βρει είναι να παίρνω ακριβό desktop Η/Υ, να τον στήνω τέλεια και να τον κρατάω μέχρι να αφήσει τα κόκαλά του.. Όταν γίνει αυτό στήνω έναν νέο κλπ.

Ό,τι δεν δουλεύει και ό,τι δεν είναι συμβατό το βάζεις στην άκρη. Να μην σου τρώει χρόνο από τη μουσική σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου