Προς το περιεχόμενο

Sweet child O'Mine solo


ignantios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νταξει εμφανής η απουσία της gibson και σε κάποια σημεία του slash 😄. Γενικά μια γνώμη εάν είναι ανεκτό ή θα φάμε κράξιμο σε live γιατί σκεφτόμαστε να το εντάξουμε σε Playlist. 

 

 

Επεξεργασμένο από ignantios
  • Like 9
  • Ευχαριστώ 1

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

You nailed it !

οπως λενε και στο ΥΤ.....

 

Το εκανες να φαινεται πιο ευκολο απο ο,τι ειναι - και αυτο imho ειναι το απολυτο μετρο επιτυχιας στην εκτελεση καθε εμβληματικου σολο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το βάλετε στο setlist Ιγνάτιε.

Το σκίζεις, χρειάζεται μόνο λίγο προσοχή στους χρόνους στο τέλος.

  • Like 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • ignantios changed the title to Sweet child O'Mine solo
59 λεπτά πριν, Jet72 είπε

You nailed it !

οπως λενε και στο ΥΤ.....

 

Το εκανες να φαινεται πιο ευκολο απο ο,τι ειναι - και αυτο imho ειναι το απολυτο μετρο επιτυχιας στην εκτελεση καθε εμβληματικου σολο.

Ευχαριστώ πολύ. Για να είμαι ειλικρινής δεν είναι ολοσωστο γιατί έγραψες κάτι που είναι τo the point. Να φαινεται εύκολο το οποίο κατάλαβα για το συγκεκριμένο κομμάτι ότι δεν είναι. Όταν το παίζω χωρίς το wah wah βγαίνει αρκετά καλά. Όταν βάζω και το wah wah δεν ξέρω λες και ανεβαίνει το επίπεδο δυσκολίας του κομματιού κατακόρυφα. Να. Συγχρονίσεις το παίξιμο με το άνοιξε κλεισε του wahwah για να πιάσεις την απόδοση του αρχικού είναι τελικά πολύ δύσκολο. Να είσαι καλά πάντως. 

10 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Να το βάλετε στο setlist Ιγνάτιε.

Το σκίζεις, χρειάζεται μόνο λίγο προσοχή στους χρόνους στο τέλος.

Έχεις δίκιο αλλά δεν γίνεται καλύτερα. Τουλάχιστον εγώ δεν μπορώ. Είναι η χρήση του wah wah όπως έγραψα πιο πάνω που με μπερδεύει τελείως και μου το δυσκολεύει πολύ. Χωρίς το wah wah βγαίνει πολύ καλύτερα αλλά χάνει τη μαγεία του. Δυστυχώς γιαυτό ρώτησα κιόλας μάλλον μέχρι εκεί είναι μπορεί και λίγο ελάχιστα καλύτερα. Γιαυτό ρώτησα εάν είναι ανεκτό γιατί είδα ότι δεν είχα άλλη πρόοδο. Ευχαριστώ πάντως. 

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, ignantios είπε

 

Έχεις δίκιο αλλά δεν γίνεται καλύτερα. Τουλάχιστον εγώ δεν μπορώ. Είναι η χρήση του wah wah όπως έγραψα πιο πάνω που με μπερδεύει τελείως και μου το δυσκολεύει πολύ.

 

Το wah έχει κάποια "κολπάκια" ανάλογα με το πως παίζεις.

Και εννοώ την στάση του σώματος.

Δεν ξέρω για την δική σου στάση, αλλά ελπίζω να έχεις λυγισμένο το γόνατο στο πόδι που πατάει το wah.

Δεν είναι τόσο δύσκολο, ειδικά από την στιγμή που το πάτημα μπροστά και πίσω, γίνεται πάνω στον χρόνο του κομματιού.

Δεν χρειάζεται πάτημα σε κάθε νότα απαραίτητα (υπάρχει και το touch wah βέβαια αν θέλεις), και μην παρασύρεσαι όταν το παίξιμο γίνεται πιο γρήγορο.

Σκέψου δηλαδή ότι αντί να πατάς πεντάλ, απλά κρατάς τον χρόνο με το πόδι.

Λίγο εξάσκηση θέλει.

Εγώ νομίζω ότι μπορείς πολύ καλύτερα.

 

Επεξεργασμένο από fusiongtr

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Το wah έχει κάποια "κολπάκια" ανάλογα με το πως παίζεις.

Και εννοώ την στάση του σώματος.

Δεν ξέρω για την δική σου στάση, αλλά ελπίζω να έχεις λυγισμένο το γόνατο στο πόδι που πατάει το wah.

Δεν είναι τόσο δύσκολο, ειδικά από την στιγμή που το πάτημα μπροστά και πίσω, γίνεται πάνω στον χρόνο του κομματιού.

Δεν χρειάζεται πάτημα σε κάθε νότα απαραίτητα (υπάρχει και το touch wah βέβαια αν θέλεις), και μην παρασύρεσαι όταν το παίξιμο γίνεται πιο γρήγορο.

Σκέψου δηλαδή ότι αντί να πατάς πεντάλ, απλά κρατάς τον χρόνο με το πόδι.

Λίγο εξάσκηση θέλει.

Εγώ νομίζω ότι μπορείς πολύ καλύτερα.

 

Μαλλον από όσους έχω δει χρησιμοποιώ το λάθος πόδι. Πάντα αυτό έκανα δεν ξέρω γιατί. Χρησιμοποιώ το δεξί ενώ βλέπω όλους να έχουν το αριστερό πόδι. Υπαρχουν Κομμάτια που με το wah wah δεν έχω θέμα. Δεν ξέρω σε αυτό τα βρήκα λίγο σκούρα. 

 

Ας πούμε σε αυτό ήταν πολύ απλό. 

 

Επεξεργασμένο από ignantios

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Πίκος Απίκος είπε

Εμένα αυτό που με προβληματίζει περισσότερο είναι ότι δεν έχεις μάθει ακόμα το landscape mode 😅🤣

Βάζω τη μικρότερη ανάλυση για να ανεβαίνουν τα βίντεο και να μην είναι μεγάλα και μάλλον βγαίνει αυτό το τσαρλι τσαπλιν

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, rgxinap είπε

πολυ πολυ καλός, κορυφαία κιθάρα, πολυ καλο vibrato, μου άρεσε πολυ, και στην φατσα +1 λογω ομοιότητας με τον Trujilo!

Αυτό με το Trujito μου βγηκε το νερό από τη μύτη 😂. Να είσαι καλά. 

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου