Προς το περιεχόμενο

H Gibson αγοράζει την Mesa Boogie


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

29 λεπτά πριν, dimsonic είπε

αυτή δεν ήταν του κλαμπ "πουλάμε δεν αγοράζουμε"?

 

Τα άσχετα με την κιθάρα brands πούλησε για να γίνει ξανά αυτό που ήταν πάντα: μια μεγάλη εταιρεία κατασκευής  κιθάρων και ενισχυτών.

Άλλωστε οι πωλήσεις της,σε κιθάρες,δεν έπεσαν ποτέ,το αντίθετο μάλιστα.

Για να δούμε θα ξαναβγαλουν ,τώρα που έχουν τα παλικάρια της MB στο team, τους κλασικούς Gibson ενισχυτές του παρελθόντος;

 

Εγώ θέλω αυτόν :)

 

 

 

 

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

 

Άψογα νέα και για τους δύο! Ο Smith είναι 75 και συνεχίζει να δουλεύει. Ηρθε ο καιρός να χαλαρώσει και να αφήσει το παιδί του σε μια παραδοσιακά μεγάλη εταιρία του χώρου στο ίδιο βεληνεκές. Περισσότερο merger παρα εξαγορά μου φαίνεται, έστω κι αν έδωσε τα λεφτά η Gibson.

 

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Συνηθως ομως οταν μια εταιρια περναει απο τα χερια αυτων που την εφτιαξαν και τη δουλεψαν με μερακι για χρονια, σε χερια corporate business... ειναι το τελος μιας εποχης. 

 

Ελπιζω να μην παθει η Mesa οτι επαθαν τοσες αλλες που αγορασε η Gibson στο παρελθον Epiphone, Kramer, Tobias, Baldwin, Trace Elliot, Wurlitzer, οσες θυμαμαι λεω..

Επεξεργασμένο από Alter
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Οσο κι αν συμφωνώ, όταν δεν υπάρχει διάδοχος κατάσταση, κάτι τέτοιο είναι η καλύτερη επιλογή. Για τον ιδιοκτήτη αλλά και για τους πελάτες.

  • Like 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ πιστεύω ότι οι πιθανότητες για θετική εξέλιξη είναι μικρες.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dimsonic είπε

και εγώ πιστεύω ότι οι πιθανότητες για θετική εξέλιξη στις τιμές τους είναι μικρες.

 

Το διόρθωσα.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντάξει εδω που τα λέμε είναι εντελώς corporate κίνηση. στη τελική καμια ιστορία  της MB δε θα διασφαλιστεί. Θα γίνει όπως και με τόσες άλλες εξαγορές. Το θετικό είναι ότι η γκιμπσον δεν εχει σειρά με ενισχυτές πλεον οποτε πιστεύω δε θα ρίξει πολύ τη ποιότητα. Οψόμεθα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου