Προς το περιεχόμενο

Σύνδεση κεφαλής σε combo


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν μπορω να σκεφτω αλλον, ευκολο, τροπο να τσεκαρεις το μεγαφωνο.

 

Δοκιμασε να το βαλεις στην θυρα για 8ohm, και σιγα σιγα ανεβασε ενταση. 

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δοκίμασα και στα 8 ohm κάνει ακριβώς το ίδιο δεν έχω ήχο και όταν αλλάζω από τα 5w στα 3 κάνει αυτο το "μπουπ" που αναφέρω στην αρχη.

Επεξεργασμένο από κωνσταντινος2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο 5 στα 3 και αντιστροφα ειναι συνηθισμενο το δυνατο γδουπ. Οπως το αντιλαμβανομαι, στο μεγαφωνο παει ηχος, απο τη στιγμη που ακους το γδουπ αυτο.

 

Τσεκαρε οτι τα ποτενσιομετρα της κιθαρας και του ενισχυτη ειναι ανοικτα. Εαν εχεις εξωτερικη καρτα ηχου, μπορεις να τσεκαρεις και την κιθαρα με το καλωδιο.

  • Ευχαριστώ 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι κιθαρίστας πολλά χρόνια και ξέρω ακόμα και από το βύσμα της κιθάρας αν έχω ήχο η όχι,απλά με κεφαλές τώρα καταπιάστηκα,θεωρείς ότι  πρέπει να αλλάξω το μεγάφωνο εφόσον τελικά δεν καταφέρω να έχω ήχο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην θεση σου θα δοκιμαζα την κεφαλη σε μια καμπινα φιλου, που ξερω οτι δουλευει σωστα. Ή θα προσπαθουσα να το συνδεσω σε αλλο συμβατο μεγαφωνο, με καποιον τροπο. Εαν δουλευει κανονικα η κεφαλη, τοτε θα εστιαζα στο μεγαφωνο και το καλωδιο του.

 

Η κεφαλη δεν εχει διαφορα απο το combo, περα απο το οτι ειναι ξεχωριστα κομματια.

 

 

  • Like 2

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρετε,τελικά το πρόβλημα ήταν στο βύσμα που είναι συνδεδεμένο το μεγάφωνο,ήταν κομμένο, ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου