Προς το περιεχόμενο

Σύνδεση κεφαλής σε combo


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα,αγόρασα πριν 10 μερες μια κεφαλή 5watt,θέλω να χρησιμοποιήσω το  μεγαφωνο που έχω σε έναν combo(kustom defender),ο οποίος είναι με το μαμισιο μεγάφωνο,σήμερα το δοκίμασα βάζοντας το βύσμα  από τον κόμπο και το έβαλα στην κεφαλή αφού το μεγάλωσα μέσα στην υποδοχή των 16 ohm αλλά  δεν είχα ήχο το μόνο που άκουσα μόλις άνοιξα την κεφαλή ήταν ένα δυνατό "Μπουπ",τα ohms ταιριάζουν μήπως φταίει το μεγάφωνο;οποιος μπορεί να βοηθήσει θα το εκτιμούσα,Κάλι βράδυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιον ενισχυτη αγορασες?

Θα επρεπε να εχεις ηχο, λογικα.

Δωσε πιο πολλες λεπτομερειες ή και φωτογραφιες για το πως τα συνεδεσες.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, κωνσταντινος2 είπε

σήμερα το δοκίμασα βάζοντας το βύσμα  από τον κόμπο και το έβαλα στην κεφαλή αφού το μεγάλωσα μέσα στην υποδοχή των 16 ohm

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε να τα βαλεις στην εξοδο των 8 ohm. Θα δουλεψει χωρις προβλημα μεγαφωνο των 16ohm. 

 

Εφοσον το μεγαφωνο δουλευει κανονικα με τον kustom, θα επρεπε να δουλευει κανονικα και με το head. Εαν δεν σου δουλευει ουτε στην εξοδο για 8 ohm, εχει θεμα ο ενισχυτης. 

 

Διπλοτσεκαρε οτι κιθαρα και καλωδιο παραγουν ηχο.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ενισχυτής δεν δουλεύει καν αλλά το πρόβλημα του είναι στην τάση των προενισχυτριων,αν έχει προκύψει πρόβλημα και στο μεγάφωνο δεν ξέρω,πως μπορώ να ελέγξω αν δουλεύει το μεγάφωνο;το καλώδιο είναι καινούργιο και η κιθάρα επίσης 

Επεξεργασμένο από κωνσταντινος2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, κωνσταντινος2 είπε

Ο ενισχυτής δεν δουλεύει καν αλλά το πρόβλημα του είναι στην τάση των προενισχυτριων,

 

Δεν καταλαβαινω τι εννοεις. 

 

4 λεπτά πριν, κωνσταντινος2 είπε

αν έχει προκύψει πρόβλημα και στο μεγάφωνο δεν ξέρω,πως μπορώ να ελέγξω αν δουλεύει το μεγάφωνο;το καλώδιο είναι καινούργιο και η κιθαρα επισης

 

Το μεγαφωνο ειναι σε combo ενισχυτη. Δουλευει κανονικα ο combo σου, εαν συνδεσεις καλωδιο και κιθαρα? Εαν ναι, τοτε μεγαφωνο, καλωδιο και κιθαρα ειναι ενταξει.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφέρω πως ο kustom defender δλδ ο combo δεν δουλεύει,ο μάστορας που τον πήγα μου είπε ότι έχει θέμα με  την τάση στις προενισχυτριες λυχνίες,άρα το μεγάφωνο δεν ξέρω καν αν δουλεύει,αλλά δεν είναι απίθανο να έχει χαλάσει το μεγάφωνο;

Επεξεργασμένο από κωνσταντινος2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου