Προς το περιεχόμενο

Πόσο σημαντικό είναι να ακούει ο/η σύντροφός σας το ίδιο είδος μουσικής?


Alex Raptakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

34 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Εμένα που ήθελε να με πάει στον Αδαμαντίδη

 

Εύγε στη σύζυγο!

Δεν είδες τον μεγαλύτερο εν ζωή Έλληνα τραγουδιστή.

Εσύ έχασες

 

:)

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

 

Δεν ισχύει αυτό που λες. Πρέπει να μπορεί να καταλαβαίνει και να δέχεται ο ένας τον άλλον. Ούτε η διαφορά μόρφωσης παίζει ρόλο, ούτε οι μουσικές προτιμήσεις.

Μόρφωση δεν είναι μόνο τα πτυχία. Κάποτε τα είχα με μία δασκάλα που άκουγε σκυλάδικα. Η τηλεόραση ήταν μονίμως ανοιχτή, δεν έχανε επεισόδιο από τη Λάμψη, και όταν μια φορά άνοιξα να διαβάσω ένα βιβλίο, ενώ εκείνη έβλεπε Λάμψη, μού είπε: "Τί το θες το βιβλίο;". 

  • Like 2
  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα δεν είναι μόνο οι μουσικές προτιμήσεις, αλλά όταν έρχεται ο κούριερ με ένα μεγάλο, βαρύ πακέτο που γράφει πχ Marshall amps και εσύ λείπεις, να μπορείς να γυρίσεις με ασφάλεια σπίτι.

  • Like 1
  • Χαχα 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

Εύγε στη σύζυγο!

Δεν είδες τον μεγαλύτερο εν ζωή Έλληνα τραγουδιστή.

Εσύ έχασες

 

:)

 

Καθε χρονο, 2-3 φορες τουλαχιστον, κατεβαινει Κρητη...

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

 

Καθε χρονο, 2-3 φορες τουλαχιστον, κατεβαινει Κρητη...

 

Τι και αν κατεβαίνει...αφού δεν επαΕνις να τον εΔις συντεκνε 

 

:)

16 λεπτά πριν, Ledge είπε

και όταν μια φορά άνοιξα να διαβάσω ένα βιβλίο

 

Πάλι καλά που το έκανες μια φορά μόνο

 

:)

  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ένα γαμο η μουσική ειναι το τελευταίο πράγμα.

Τεστ δοκιμασμένο : πριν τον γάμο αναρωτιέται ο καθένας : είμαι 101% σίγουρος για αυτο που πάω να κάνω? Αν σκεφτει και το υπολογίσει στο 100% τότε δεν παντρεύεται.

Επεξεργασμένο από rgxinap
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, rgxinap είπε

Σε ένα γαμο η μουσική ειναι το τελευταίο πράγμα.

Τεστ δοκιμασμένο : πριν τον γάμο αναρωτιέται ο καθένας : είμαι 101% σίγουρος για αυτο που πάω να κάνω? Αν σκεφτει και το υπολογίσει στο 100% τότε δεν παντρεύεται.

 

ρε σι ποτέ δεν θα είσαι 100% σίγουρος, εγώ νομίζω ότι βλέπεις και κάνεις. Άλλωστε οι εποχές έχουν αλλάξει, οι γάμοι δεν είναι πλέον ισόβιοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gkourmoul1 είπε

win win...

 

win win αγαπητέ θα ήταν αν έπαιζες στην ορχήστρα του Αδαμα, ερχόταν η γυναίνα να σας απολαύσει και στο τέλος τσέπωνες και το μαρούλι :classic_tongue:

  • Χαχα 2

"Και μες την τέχνη πάλι, ξεκουράζομαι απο τη δούλεψή της" Κ.Κ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ακούω πάρα πολλά είδη μουσικής, οπότε γενικά είναι εύκολο να συμπαίσω. Δεν ακούω λαϊκά, trap, rap, rnb και τέτοια. Δε θα το θεωρήσω red flag να ακούει κάτι από αυτά, αλλά καλό θα ήταν όχι. 😁

 

Η on/off σχέση μου (μη ρωτάτε, ό,τι 'ναι η κατάσταση) ακούει κι εκείνη διάφορα, ευτυχώς μέσα σε αυτά και rock, hard rock, καλή pop και swing/gypsy jazz. Πιστεύω όλο και κάπου θα βρεθείς με το άλλο άτομο, εκτός αν μιλάμε πραγματικά για ακραίες διαφορές, τύπου ο ένας να ακούει όπερες και ο άλλος Βασίλη Καρρά. 

  • Like 1

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, cigaret13 είπε

Ένα μόνο θα πω.... Η γυναίκα μου πήγε σε συναυλία του Χατζηγιάννη, με είχε πρήξει βέβαια τις προηγούμενες μέρες να την πάω εγώ στην Σαλονίκη, 45 χιλ. από την πόλη μου. Εννοείτε βέβαια ότι δεν την πήγα, πήγε με φίλες της με τον ΟΣΕ....  

 Μετά από 5 χρόνια από τότε είμαστε μαζί...... ακόμα...🤐

 

 

Ενώ δηλαδή αν την είχες πάει εσύ, θα ενδιαφερόταν κι αυτή για τα κομμάτια που γράφεις για πόρνες (και ένα σωρό άλλες γυναίκες), και δεν θα ήσασταν ακόμα μαζί?

Θα σε είχε ευνουχίσει φυσικά.

 

2 ώρες πριν, gkourmoul1 είπε

 

Έτσι δεν μπλέκει ο ένας στα πόδια του άλλου περισσότερο από όσο πρέπει, άρα μπορεί ο Φώτης να γράφει άνετα κομμάτια για πόρνες χωρίς να τον παίρνει χαμπάρι κανένας.

 

 

Σωστός!

 

2 ώρες πριν, gkourmoul1 είπε

 

Την πήγα στην πόρτα του μαγαζιού, μαζί με μια φίλη της (80χμ μακρια), πήγα βρήκα κάτι παλιές παρέες που είχα να τις δω αρκετά χρόνια ... και πήγαμε μπουρδελότσαρκα όπως παλιά.

 

win win...

 

 

Ωραίος ....

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Χαχα 4

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου