Προς το περιεχόμενο

Cranked Plexi -Προταση για overdrive / distortion


Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, BillTrantos είπε

 

με την προϋπόθεση ότι η κάρτα σου την παλεύει, γιατί η Neural έχει top specs από πλευράς hardware.

 

Το pc σου εννοείς.

Η κάρτα, τι να παλέψει ...

  • Like 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, fusiongtr είπε

 

Το pc σου εννοείς.

Η κάρτα, τι να παλέψει ...

 

Εννοώ συνδυαστικά και pc και mic preamps της κάρτας. Η δική μου δεν την παλεύει συγκριτικά με το Quad Cortex, αλλά έχω αξιοπρεπή ήχο. Γράφουν πολύ καλά τα plugins, ακούνε το χέρι και δε θέλουν πολύ πείραγμα γενικά. Έχω ασχοληθεί με tweaking ελάχιστα.

  • Like 1

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, BillTrantos είπε

 

Δεν έχω πάρει το hardware γιατί πλέον δεν παίζω live και αυτό κοστίζει 1600ε, αλλά έχω πάρει σχεδόν όλα της τα plugins και τα τρέχω όπως είναι σε DAW, ή standalone αν μελετάω. Τα έχω παίξει δίπλα δίπλα με την πεταλιέρα, ίδιο πράγμα είναι αν έχεις κάρτα ήχου/pc που αποδίδουν.

καλα παιξιματα

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, BillTrantos είπε

Τα μόνα Plexi style πετάλια που έχω δοκιμάσει και μου άρεσαν πολύ είναι τα Friedman Golden Pearl και BE-OD.

 

Το BE-OD έχει πολύ gain για αυτό που θες, αλλά το Golden Pearl είναι απίστευτο. Σου το συστήνω ανεπιφύλακτα. 

 

Παρακάτω video ενός παιδιού που "ξέρω" διαδικτυακά και γνωρίζω ότι ποστάρει αντιπροσωπευτικά δείγματα από εξοπλισμό που έχει.

 

πιστευεις οτι το φασμα του pearl  μαζι με τον 2061 cranked ,πιανει απο jimi μεχρι yngwie?

Επεξεργασμένο από J's conspiracy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
4 λεπτά πριν, J's conspiracy είπε

πιστευεις οτι το φασμα του pearl  μαζι με τον 2061 cranked ,πιανει απο jimi μεχρι yngwie?

 

Ναι, ναι, μέχρι Yngwie πιάνεις άνετα, ειδικά με τσίτα τον 2061. Με το Captor είναι ό,τι πρέπει πραγματικά, έχεις τα καλά χωρίς την ένταση. 

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, BillTrantos είπε

 

Ναι, ναι, μέχρι Yngwie πιάνεις άνετα, ειδικά με τσίτα τον 2061. Με το Captor είναι ό,τι πρέπει πραγματικά, έχεις τα καλά χωρίς την ένταση. 

εχεις να μου προτεινεις κατι σχετικα με τις καμπινες ?

εχω προς το παρον αυτες που δινει το captor στο wos και χρησιμοποιω την brit 1935 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
26 λεπτά πριν, J's conspiracy είπε

εχεις να μου προτεινεις κατι σχετικα με τις καμπινες ?

εχω προς το παρον αυτες που δινει το captor στο wos και χρησιμοποιω την brit 1935 

 

 

Νομίζω στο market τους έχει δυνατότητα preview. Αν έχει, μπες και δοκίμασε μερικές.

 

Εμένα μου άρεσαν διάφορες, σίγουρα οι Mesa για metal και αυτές που έκαναν με τη Celestion για Greenbacks και V30s.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, BillTrantos είπε

 

Νομίζω στο market τους έχει δυνατότητα preview. Αν έχει, μπες και δοκίμασε μερικές.

 

Εμένα μου άρεσαν διάφορες, σίγουρα οι Mesa για metal και αυτές που έκαναν με τη Celestion για Greenbacks και V30s.

τις εχω ψιλοψαξει 

οκ θενκς παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, gkourmoul1 είπε

Γιαυτό που μας λες ότι θέλεις να κάνεις, όμως, δεν θέλει plexi type πετάλι (εάν βάλεις Plexi πετάλι σε plexi ενισχυτή, δεν θα διατηρήσεις τα χαρακτηριστικά του ήχου σου, αλλά θα τα κάνεις πολύ πιο έντονα), αλλά ένα σχετικά transparent od, που να μην σου αλλάζει τον ήχο. Ενδεχομένως, να θέλεις να είναι και λίγο fat sounding για να δίδει όγκο στα single coils. Δεν ξέρω ακριβώς πως θα το δουλεύεις το rig, αλλά θα σου προτείνω κάποια οικονομικά πετάλια που ταιριάζουν όμορφα με plexi type ενισχυτές και τα πιο πολλά τα έχω δοκιμάσει με origin 20.


+1000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου