Προς το περιεχόμενο

Μετακίνηση για πρόβα στον καιρό της καραντίνας


ALXGS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αλεξ, ουτε εγω το ρισκαρω. Ξεκιναμε προβες μολις εμβολιαστουμε. Και ειμαι και περιοχη που εχει 20-30 ενεργα κρουσματα ανα 300.000 πλυθυσμο. Στην Αττικη τα πραγματα ειναι ζορικα, προς το παρον.

 

Επι του θεματος, θεωρω οτι οταν ενας ΚΑΔ εχει "ανοιξει", το κοινο/πελατες εχουν δικαιωμα να γευτουν τις υπηρεσιες του με τον κωδικο 2. Αλλιως ποιος ο λογος να επαναλειτουργησουν τετοιες επιχειρησεις?

Στην περιπτωση μας, βεβαια, το εαν επιτρεπεται ή οχι να λειτουργουν, δεν το γνωριζω.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε απλά μην το ρισκάρεις!

 

Για να φανταστείς τι γίνεται υπάρχει ξεκάθαρη οδηγία του υπουργείου εργασίας ότι μπορούν να κινούνται όλοι με βεβαίωση τύπου Α, εργοδότες και εργαζόμενοι, χωρίς να χρειάζεται κάθε τρεις και λίγο να μπαίνεις να εκτυπώνεις αηδίες από το εργάνη. Οι φίλοι μας οι αστυνομικοί φυσικά δεν έχουν ιδέα τι τους γίνεται (και δεν είναι η μόνοι, η μπάλα έχει χαθεί προ πολλού και ούτε οι υπουργοί δεν ξέρουν τι τους γίνεται) και πολλές φορές έχει τύχει να γράψουν ανθρώπους που κυκλοφορούν νόμιμα.

 

 

Επεξεργασμένο από JimmyPap
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τα πράγματα έχουν ως εξής.

Και εγώ είμαι ΥΠΕΡ του να μην κάνετε πρόβα, ακόμα, όχι για το πρόστιμο, αλλά για την υγεία σας.

Τους 3 αυτους μήνες ΑΚΥΡΩΣΑ αρκετά ραντεβού, ραντεβου που θα μου έδιναν λεφτά, γιατι έκρινα πως δεν ήταν ΕΠΕΙΓΟΝΤΑ και δεν χρειαζόταν συναντήσεις επί συναντήσεων.

Άλλο αυτό, και άλλο το ανούσιο- άσκοπο μέτρο της αποστολής sms.....π.χ. ένας μπορεί να στέλνει απανωτά sms και να κόβει βόλτες για "άθληση"...νομιμότατα, και εγώ ΔΕΝ μπορούσα να πάω να σηκώσω τον πατέρα μου που έπεσε....μετά της 18:00 το απόγευμα.

Το μέτρο των sms για εμένα φαντάζει περισσότερο με άσκηση υποταγής και σε καμία περίπτωση δεν συμβάλει στην αποτροπή διάδοσης του ιού.

  • Λυπάμαι 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αυτό τον καιρό που κάνω κάποιες πρόβες για ραδιοφωνικα λαιβ απλα στελνω ενα sms οταν παω και ενα οταν γυριζω στο 2 πχ

το 2 εχει ισχυ 2 ωρες οποτε αν παει παραπανω στελνεις και ενα στον γυρισμο

keep it simple....

 

λιγο υπομονη να περασει αυτη η δυσκολη πραγματικα περιοδος για ολους....

  • Like 1
  • Ευχαριστώ 1

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνα τεχνικό κιθαρών στην Καλλιθέα ξέρουμε? (Για να πω ότι πάω την κιθαρα για σετάπ στη τελική 😅 κι όχι ότι πάω σε στούντιο για πρόβα?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
3 ώρες πριν, ALXGS είπε

Κάνα τεχνικό κιθαρών στην Καλλιθέα ξέρουμε? (Για να πω ότι πάω την κιθαρα για σετάπ στη τελική 😅 κι όχι ότι πάω σε στούντιο για πρόβα?)

Μάλλον ΔΕΝ σε εχουν σταματήσει ΠΟΤε για έλεγχο,

Αν σε σταματήσουν για έλεγχο , με την κιθάρα στην πλάτη, και τους πεις ότι πας (χωρις να πας) για σετ απ (service πες - το set up ΔΕΝ θα το καταλάβουν), και τους δείξεις και το 2 (σε sms ή χαρτι) και την ταυτότητά σου  ΤΕΛΕΙΩΣΕ.

Αν πέσεις στον Ηρακλη Πουαρό, και σου αρχισει τα "σε ποιόν την πας;" " Για ανοιξε την να δω, χρειάζεται σετ απ;" "μμμμμ.....εχεις 10άρες ενώ έπρεπε να έχεις 9 ρες".......και " η μι καντίνι θέλει κατέβασμα".....ΘΑ ΣΕ ΓΡΑΨΟΥΝ...ακόμα και αν λες αλήθεια.

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, LK είπε

Μάλλον ΔΕΝ σε εχουν σταματήσει ΠΟΤε για έλεγχο,

Αν σε σταματήσουν για έλεγχο , μη την κιθάρα στην πλάτη, και τους πεις ότι πας (χωρις να πας) για σετ απ (service πες - το set up ΔΕΝ θα το καταλάβουν), και τους δείξεις και το 2 (σε sms ή χαρτι) και την ταυτότητά σου  ΤΕΛΕΙΩΣΕ.

Αν πέσεις στον Ηρακλη Πουαρό, και σου αρχισει τα "σε ποιόν την πας;" " Για ανοιξε την να δω, χρειάζεται σετ απ;" "μμμμμ.....εχεις 10άρες ενώ έπρεπε να έχεις 9 ρες".......και " η μι καντίνι θέλει κατέβασμα".....ΘΑ ΣΕ ΓΡΑΨΟΥΝ...ακόμα και αν λες αλήθεια.

Βρήκα έναν Δημητριάδη στην Χαροκόπου. Μια χαρά μου κάνει ΧD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, ALXGS είπε

Βρήκα έναν Δημητριάδη στην Χαροκόπου. Μια χαρά μου κάνει ΧD

Αντε καλή πρόβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, LK είπε

Αντε καλή πρόβα.

Ξέρω...προσπαθώ να βρω δικαιολογίες για τον εαυτό μου, αλλά έχω λυσσάξει. Θέλω να ακούσω και την καινούρια κιθάρα γμτ πάνω στον ενισχυτή του που τον έχω παρκαρισμένο εκεί! 😇

Αλλά τελικά μάλλον θα σας ακούσω και  τείνω προς την ακύρωση. Με το πρόστιμο θα έπαιρνα δυο καλά πεταλάκια που θέλω 😁 Κρίμα είναι να τα δώσω τζάμπα κι άδικα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου