Προς το περιεχόμενο

Josh Smith Ibanez FLATV1 signature tele


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι απλες azs θα ειναι  Τζαπαν (ως πρεστιζ) κ λογικα θα εχουν λιγο κατω απο 2 χιλιαρικα (κρινοντας απο τις az strat το λεω)

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανταζει λογικο πως μολις κυκλοφορησουν τα japan, ακριβα, μοντελα, θα μπει και η ibanez στην αγορα tele των 600-800 ευρω, και γιατι οχι στην αγορα των 300-400 ευρω. 

 

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παράθεση
15 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Φανταζει λογικο πως μολις κυκλοφορησουν τα japan, ακριβα, μοντελα, θα μπει και η ibanez στην αγορα tele των 600-800 ευρω, και γιατι οχι στην αγορα των 300-400 ευρω. 

 

Εχει ηδη τις talman για πιο χαμηλες κατηγοριες 

 

Εχει ηδη τις talman για πιο χαμηλες κατηγοριες τιμων. Στις  az δε νομιζω να το κανει. Θελει να φτιαξει vintage modern οργανα με πολυ ευκολο παιξιμο που να κοψει απο το μεριδιο τοσο της φεντερ οσο (κ ακομα περισσοτερο) της suhr. Θα μου πεις η suhr δεν εχει μεγαλο μεριδιο αγορας. Για αυτο κ η Ibanez πολυ εξυπνα βγαζει στην αγορα οργανα που θα κοιταξουν οχι μονο οσοι ψαχναν καποιες απο τις μοντερνες στρατ προτασεις της Suhr, αλλα κυριως αυτοι που θα θελαν να κοιταξουν Suhr αλλα βρισκαν τα 3000 κατα μεσο ορο παρα πολλα. Τωρα στα 2/3 περιπου της τιμης θα γινει χαμος. Εκει στοχευουν μαλλον .

Η Φεντερ το ειχε κανει πρωτη με τις παλιες (κ καταπληκτικες για μοντερνο προσανατολισμο) ultra κ elite αλλα δεν επιασε τοσο , ισως λογω μαρκετινγκ κ αγορας τοτε (δεν υπηρχε καν σαν ιδεα τοτε το γιουτιουμπ, τωρα τα περισσοτερα youtube sensations εχουν custom μοντελα κ κυριως Ibanez) .

 

Οποτε η Ibanez φαινεται πολυ διαβασμενη βγαζει ο,τι ακριβως ζητα το κοινο της κ κοινο συγγενικο προς αυτη (σρενταδες, χαρντροκαδες κλπ) κ αποφευγει τις προτασεις με πιο vintage vibes κ specs που εκει ξερει πως φεντερ κ πιο ανεξαρτητοι luthiers κανουν κουμαντο σε ολα τα γουστα κ βαλαντια..

 

Επισης στην az σειρα εχει τις premium που δεν ειναι japan κ ειναι κοντα στα 1200. Στις az πιο κατω δε μπορει να παει γιατι τις προβαλει ως hi-end modern strat κ τελε.

 

Ισως βγαλει αλλα μοντελα γι'αυτη την κατηγορια (η απλα αναβαθμισει κ διευρυνει τις talman). Αλλα θελει πρωτα να καθιερωσει την az line οπως ξεκαθαρα δειχνει  τα τελευταια 2 χρονια

  • Like 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κιθαρουκλα και υπερυπερπαιχτης. εγώ αν ήμουν ιμπανεζ :) θα έκανα ωραια χρώματα για να διαφοροποιηθω από τις κλασικουρες.

 

επειδή έχω μια Ibanez prestige (που ευτυχώς την είχα πάρει χρονια πριν αρχίσει αυτή η τρελή αύξηση των τιμων) μπορώ να πω ότι είναι έτη φωτός μπροστά από πολλούς κατασκευαστές σε ποιότητα. τα ταστα ειδικα ειναι δουλεμένα καταπληκτικά. επίσης έχουν πολλή προσεκτική δουλειά στο βάψιμο. σουπερ όργανα.

Επεξεργασμένο από otto##
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, otto## είπε

 

 

επειδή έχω μια Ibanez prestige ...

 

Ααα, έχεις και Ibanez, έχεις και strat, έχεις και Les Paul .... μια χαρά σε κόβω.

  • Χαχα 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fusiongtr είπε

 

Ααα, έχεις και Ibanez, έχεις και strat, έχεις και Les Paul .... μια χαρά σε κόβω.

χαχαχαχ. μόνο τελε δεν εχω.

χωρίς πλακα εχω αγοράσει κιθάρες σε 3 διαφορετικές ηπείρους. και μιλάμε για μετα ΠΑΣΟΚ εποχή.

Επεξεργασμένο από otto##
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, otto## είπε

1. μόνο τελε δεν εχω.

 

2. εχω αγοράσει κιθάρες σε 3 διαφορετικές ηπείρους

 

1. Τι να τον κάνεις τον εξαποδώ?

 

2. Ασία, Ευρώπη, η τρίτη ήπειρος?

Μπας και την αγόρασες στην Άρτα (που είναι στην 'Ηπειρο) την τρίτη?

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, fusiongtr είπε

 

1. Τι να τον κάνεις τον εξαποδώ?

 

2. Ασία, Ευρώπη, η τρίτη ήπειρος?

Μπας και την αγόρασες στην Άρτα (που είναι στην 'Ηπειρο) την τρίτη?

1. θέλω να κάνω μια με παρτς αλλα δε με βλέπω να προκοβω ακομα.

 

2. με τη σειρά: Ευρώπη, Αμερική, Ασία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, otto## είπε

 με τη σειρά: Ευρώπη, Αμερική, Ασία 

 

Διηπηρωτικές δηλαδή.

Για πες τώρα ποια κιθάρα από ποια ήπειρο .....

 

Κάνω μαντεψιά

Ibanez - Ευρώπη

Strat - Αμερική

Les Paul - Ασία

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Χαχα 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, fusiongtr είπε

 

Διηπηρωτικές δηλαδή.

Για πες τώρα ποια κιθάρα από ποια ήπειρο .....

 

Κάνω μαντεψιά

Ibanez - Ευρώπη

Strat - Αμερική

Les Paul - Ασία

καμια σχέση.

 

strat Ελλάδα 

les paul Ελλάδα

carvin usa

ibanez Κατάρ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου