Προς το περιεχόμενο

Συμβατός εξοπλισμός με iOs Big Sur


Λίνα Ζηνά

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά και χαρά σε όλους!
Απ'οτι καταλαβαίνω την πάτησα για τα καλά με την αναβάθμιση των iOs σε Big Sur και δεν μπορώ να εγκαταστήσω την κάρτα ήχου μου Focusrite Saffire pro 14 αφενός γιατι η εταιρία δεν αναβαθμίζει πια αυτή την σειρά interfaces αφαιτέρου γιατι απ'οτι διαβασα τα Big Sur δεν υποστηρίζουν εξιπλισμό 32bit πλέον. 
Υπάρχει καποιος που να γνωρίζει για το θέμα;
Δηλαδή αν τολμώ να καταλάβω, πρέπει να αγοράσω αλλο εξοπλισμό;
 
Ευχαριστώ!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Καλού κακού στείλε ένα email στην κατασκευάστρια εταιρεία μήπως υπάρχει κάποια λύση, έστω και με περιορισμούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω ιδέα τι είναι το Big Sur, το λέω για να μην δημιουργηθεί η  εντύπωση ότι ειμαι κανένας ειδήμονας. Η πολιτική του συγκεκριμένου κατασκευαστή είναι να σε εξαναγκάζει να πετάξεις τα παλιά προϊόντα του και να πάρεις τα καινούρια προϊόντα του, καλά το κατάλαβες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
5 λεπτά πριν, Άγιος είπε

Δεν έχω ιδέα τι είναι το Big Sur, το λέω για να μην δημιουργηθεί η  εντύπωση ότι ειμαι κανένας ειδήμονας. Η πολιτική του συγκεκριμένου κατασκευαστή είναι να σε εξαναγκάζει να πετάξεις τα παλιά προϊόντα του και να πάρεις τα καινούρια προϊόντα του, καλά το κατάλαβες.

Όχι μόνο ο συγκεκριμένος κατασκευαστής, δυστυχώς.

Επεξεργασμένο από Μανώλης Χναράκης
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Μανώλης Χναράκης είπε

Όχι μόνο ο συγκεκριμένος κατασκευαστής, δυστυχώς.

Oι υπόλοιποι σε αναγκάζουν να πάρεις καινούριο απροσδιόριστα, αυτός ο συγκεκριμένος έχει οικοσύστημα που αν επενδύσεις σε πηγαίνει (μην πω την λέξη) μετά, μεγάλη επιτυχία.

Windows ρε!, (στάλθηκε από Linux)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Λίνα Ζηνά είπε
Δηλαδή αν τολμώ να καταλάβω, πρέπει να αγοράσω αλλο εξοπλισμό;

Η Apple έχει μια "μαγική" εφαρμογή που λέγεται Timemachine. Εάν έχεις προνοήσει να την έχεις ενεργή και δεν έχεις πολλές μέρες που έκανες το update, η μόνη (και πιο γρήγορη) λύση είναι να επαναφέρεις το παλιό σου λειτουργικό. Εμένα με έχει σώσει αρκετές φορές. Τα λειτουργικά δεν είναι παιχνίδια να τα αλλάζουμε χωρίς διάβασμα. Την έχω πατήσει αρκετές φορές ώστε να είμαι πια προσεκτικός. 

Τώρα οι εξοπλισμοί -ατυχώς- δεν κρατάνε για πάντα. Ακολουθούν την εξέλιξη.

8 ώρες πριν, Άγιος είπε

Η πολιτική του συγκεκριμένου κατασκευαστή είναι να σε εξαναγκάζει να πετάξεις τα παλιά προϊόντα του και να πάρεις τα καινούρια προϊόντα του, καλά το κατάλαβες.

Η Focusrite δεν είναι προϊόν της Apple...νομίζω!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, marathon είπε

Η Focusrite δεν είναι προϊόν της Apple...νομίζω!

Είναι παράπλευρη απώλεια, την πήρε η μπάλα μαζί με το μαζικό planned obsolescence

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
59 λεπτά πριν, marathon είπε

Τώρα οι εξοπλισμοί -ατυχώς- δεν κρατάνε για πάντα. Ακολουθούν την εξέλιξη.

Δυστυχώς, σωστά.

 

59 λεπτά πριν, marathon είπε

Η Focusrite δεν είναι προϊόν της Apple...νομίζω!

Σωστός!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αναγκάσατε να αναζητήσω big sur, κάτι που δεν ήθελα να υπάρχει στο ιστορικό μου.
για αυτό το λόγο έγινε η αναβάθμιση:
https://discussions.apple.com/thread/6773395
Είναι εύκολο να υποθέσει κανείς ότι η αναβάθμιση αυτή είναι καλή για αυτόν μια και δεν πετάει κόκκινες προειδοποιήσεις ότι το υλικό σου θα υπολειτουργεί μετά την αναβάθμιση ή δεν θα δουλεύει καθόλου. εκεί που εσείς βλέπετε εξέλιξη εγώ βλέπω απάτη

Την απλ την βρίζαμε παλιά από φόβο γιατί έγινε πολύ μεγάλη πολύ απότομα και θεωρούσαμε ότι με μια τέτοια επιτυχία ως παράδειγμα θα ακολουθήσουν το δρόμο  του οικοσυστήματος τα πάντα, τελικά δεν έγινε έτσι οπότε <3, μια χαρά είναι η απλ, αρκεί να καταλαβαίνει κανείς ότι όπως δεν αγοράζεις ενα πολυτελές αυτοκίνητο πάνω από τα μέτρα σου γιατί δεν θα έχεις να το συντηρήσεις έτσι δεν αγοράζεις και απλ. Για την απλ χρειάζεται αυτή η επισήμανση γιατί η αγορά των προιονων της είναι μέσα στις δυνατότητες του μικροαστού.

[αυτό δεν είναι ένα προσωπικό μήνυμα]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν συμβαίνει μόνο στις ταπεινές focusrite

 

https://forum.rme-audio.de/viewtopic.php?id=32107

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου