Προς το περιεχόμενο

GHS boomers ,πτώση τιμής!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Superfunk είπε

 

 

ΑΥΤΗΝ πουλανε στον Θωμα.

Τον Ιουνιο  ειχα παρει τελευταια φορα απο Θωμα ( το σετ που χρησιμοποιω ειναι το πολυ σπανιο και ελαχιστα δημοφιλές  010-038 ("Hendrix set") οποτε σιγουρα τα πιο δημοφιλή set θα εχουν και τη συσκευασια nitro που ειναι και η νεωτερη)

 

 

Θεσπέσια, ευχαριστώ για την πληροφορια, γιατι τις μουφες τις ειχα παρει απο Θωμα και τις υπολοιπες πιο παλια απο Banzaieffects (επειδή παιρνω συνηθως μινιμουμ 2 ντουζινες την φορά, απο Banzai ακομα και με τα μεταφορικα εβγαιναν φθηνοτερες απο οπουδηποτε αλλου και με διαφορά).

 

Τα εχουμε πει και σε άλλο θρεντ, μιλαω παντα για το 10-38 gauge, δεν εχω ασχοληθει ουτε και με ενδιαφέρει οτιδηποτε άλλο τα τελευταια τουλαχιστον 15 χρονια, όλες μου οι ηλεκτρικες τις φοράνε.

 

ΥΓ: εχω ακομα αρκετα πακετα Fender 10-38 "κανονικες" και bullets (μαλλον συλλεκτικες πρεπει να ειναι τωρα, να θυμηθω σε μερικα χρονια να τις βγαλω στο ebay, lol) αλλα εδώ και πανω απο 10ετια δεν ασχολουμαι με οτιδηποτε αλλο εκτος απο GHS 10-38

Επεξεργασμένο από Freedom
  • Like 1

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Πρέπει να πάρεις πάνω από 20 σετ

 

ακριβως,

αν και συνηθως τις συνδιαζω και με αλλα πραγματα στην παραγγελια...ετσι κι αλλιως 20 σετ εμενα ουτε μισο χρονο δεν με βγαΝουν...🤣

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

ακριβως,

αν και συνηθως τις συνδιαζω και με αλλα πραγματα στην παραγγελια...ετσι κι αλλιως 20 σετ εμενα ουτε μισο χρονο δεν με βγαΝουν...🤣

 

έχω κουραστεί με την ιστορία του Θωμά. Κάθε τόσο θέλω κάτι, κάντε να κάνει βία βία 80-100. Πρέπει σώνει και καλά να το φτάσω στα 300. Και συνήθως τα έξτρα αν δεν είναι συνειδητοποιημένη αγορά συνήθως είναι μπούρδες που γεμίζουν συρτάρια

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dimsonic είπε

 

έχω κουραστεί με την ιστορία του Θωμά. Κάθε τόσο θέλω κάτι, κάντε να κάνει βία βία 80-100. Πρέπει σώνει και καλά να το φτάσω στα 300. Και συνήθως τα έξτρα αν δεν είναι συνειδητοποιημένη αγορά συνήθως είναι μπούρδες που γεμίζουν συρτάρια

 

 

Παντως και τα local μαγαζια έχουν μια χαρα τιμες και η ποικιλια τους εχει ενδυναμωθει...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Freedom είπε

δεν εχω ασχοληθει ουτε και με ενδιαφέρει οτιδηποτε άλλο τα τελευταια τουλαχιστον 15 χρονια,

 

Και καλά κάνεις. 

Δεν ΥΠΆΡΧΕΙ  άλλο string set για εμένα. 

Μόνο στην white falcon  μπαίνουν  άλλες χορδές (flatwound)

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

Και καλά κάνεις. 

Δεν ΥΠΆΡΧΕΙ  άλλο string set για εμένα. 

Μόνο στην white falcon  μπαίνουν  άλλες χορδές (flatwound)

 

No worries, τα εχουμε πει και στο αλλο θρεντ που ειχες ανοιξει.

 

Το 10-38 το εχω ανακαλυψει και υιοθετησει αν θυμαμαι καλα απο το 2003 ή 2004. Τότε με Fender χορδες (ball και bullets), ενιοτε με Dean Markley και άλλη μια μαρκα που μου διαφευγει τωρα. Aπο το 2005-2006 αν θυμαμαι καλα ξεκινησα να χρησιμοποιώ αποκλειστικα τις GHS καθώς για τα δικά μου χέρια, αυτια, οργανα, setup κοκ ειχαν τον καλύτερο λογο τιμης/διαθεσιμότητας(καποια στιγμη οι Fender καταργηθηκαν)/μακροζωίας/ηχου(και πολυ σημαντικο ηχητικο balance μεταξυ χορδών)/επιθυμητου tension/intonation κοκ.

 

Κανεις λογος απολυτως απο εμένα για οποιοδηποτε άλλο gauge (εχω δοκιμασει ουκ ολιγα προφανως απο το 89 που ξεκινησα) αλλα πλέον ουτε και για brand.

 

ΥΓ: Οχι, τo gauge 10-38 ΔΕΝ ειναι πανακεια, δεν ειναι και δεν κανει για όλους και όλα τα όργανα και setups. Ο καθένας οφειλει να δοκιμασει και να επιλεξει το/τα καταλληλο/α gauge(s) για τις δικες τους αναγκες.

Επεξεργασμένο από Freedom
  • Like 1

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου