Προς το περιεχόμενο

Βάνδαλοι ρήμαξαν το Ωδείο Athenaeum


Προτεινόμενες αναρτήσεις

31 λεπτά πριν, Superfunk είπε

Από ποιους?

Mε ρωτάς πως μπορεί να καταλήξει κάποιος να ζει σε εγκαταλειμμένο χώρο σε Ψυρρη - Θησείο... δεν τα ξέρω τα παιδιά, ούτε αν ήταν καλά παιδιά κατα το lockdown, υπολήψεις δεν θίγω, είμαι ομως ανήσυχος όταν παρκάρω εκεί πέρα την αρχαιολογία μου

Επεξεργασμένο από Άγιος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Άγιος είπε

ούτε αν ήταν καλά παιδιά

 

Καλά, καλά  παιδιά ήταν και οι τσογλανοι που πήγαν να σκοτώσουν τον σταθμαρχη στο μετρό....Έτσι τουλάχιστον λέει η μαμά τους,έχουν πάρει και το lower.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Άγιος είπε

Δεν θα πήγαινε το μυαλό μου ότι μπορεί να υπάρχει οτιδήποτε αξίας στην συγκεκομμένη περιοχή. Μιλάμε για μια σχεδόν ακατοίκητη περιοχή με ορισμένα ισόγεια εμπορικά καταστήματα και πολλούς εγκαταλειμμένους χώρους ή υπό κατάληψη


Κάνεις τεραστιο λάθος! Μιλάμε για έναν από τους πιο πολυσύχναστους δρόμους παγκοσμίως - σε φυσιολογικές συνθήκες. Πάνω στο Θησείο! Και μόνο για τα καταστήματα εστίασης που υπάρχουν εκεί, θα έπρεπε να υπάρχουν περιπολίες αστυνομίας (άσε που στο πλάτωμα, 40 μέτρα από το Ωδείο, αράζουν ούτως ή άλλως αστυνομικοί με μηχανές κλπ) Για το σταθμό του Θησείου μιλάμε!
Που είναι γεμάτος και δημοτική αστυνομία και κανονική αστυνομία λόγω των ρομά και των μικροπωλητών - παράνομων κυρίως επειδή το υπαίθριο λιανεμπόριο το είχε απαγορεύσει στη συγκεκριμένη περιοχή ο Καμίνης (και όσοι ξέρετε, θα είχατε δει ότι τα τελευταία χρόνια, το γιουσουρούμ είχε μετακομίσει χαμηλότερα, πάνω στην Πειραιώς).

Επεξεργασμένο από Tamtam
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tamtam είπε


...Πάνω στο Θησείο! Και μόνο για τα καταστήματα εστίασης που υπάρχουν εκεί, θα έπρεπε να υπάρχουν περιπολίες αστυνομίας (άσε που στο πλάτωμα, 40 μέτρα από το Ωδείο, αράζουν ούτως ή άλλως αστυνομικοί με μηχανές κλπ) Για το σταθμό του Θησείου μιλάμε!
Που είναι γεμάτος και δημοτική αστυνομία και κανονική αστυνομία ...

Μιλάμε για 50 βήματα από τον σταθμό του Ηλεκτρικού, 100 βήματα από τον ναό του Ηφαίστου, 120 βήματα από την Ερμού , 400 από την Πλατεία Μοναστηρακίου.

Τόσες ζημιές εκτός από την φασαρία , εκ φύσεως τα μουσικά όργανα είναι φτιαγμένα να ακούγονται μακριά και δυνατά, απαιτούν και πλήθος ατόμων.

Δυστυχώς, υποψιάζομαι τα στελέχη του επίσημου κράτους , όταν γίνονταν οι καταστροφές , σφύριζαν αδιάφορα. You know Politexnio ?

Θα μου πεις : Εδώ ρε φιλαράκι δεν βαράει σέντσι η εστίαση, το AirBNB και ξενοδοχεία στο Θησείο (με κλείσιμο του ματιού) και μου θες και φύλαξη σε Ωδείο; Ρομαντικέ .

Τι άλλο πια θα μας ζητήσετε; Μήπως και προσλήψεις Μουσικής Αστυνομίας;

Άκου φίλε μου, απαιτήσεις. Να ελέγχουμε και τα ωδεία. Μήπως να μπαίνουμε να σας κουρδίζουμε και τα όργανα να μην στραβώσουν από την απραξία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου