Προς το περιεχόμενο

Παρουσιάστε "την" κιθάρα σας!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, marioG542 είπε

ειναι μια strat plus του '89! Με 57/62 μαγνητες!

 

ωρε αφηκετε Τσι μαγνητες ήσυχους!!

 

😅

 

χιερ ιζ μαϊν...μαζι με την thinline tele μου θα μπορουσε ανετα να ειναι οι μοναδικες κιθαρες μου 

 

20200730_120047

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

ωρε αφηκετε Τσι μαγνητες ήσυχους!!

 

😅

Μας αρεσει ο θορυβος 😂😂😂 hhhhhhuuuuuuuuuummmmmmmmm

Ποτέ δεν ημουν φαν των νοιζλεςςςς

 

Επεξεργασμένο από marioG542
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι κιθάρες που χρησιμοποιώ πιο πολύ και έχουν φάει πάρα πολλές ώρες στο πάλκο χωρίς να με προδώσουν είναι αυτές οι 2.             1. Gibson SG Standard Limited edition 2011

    2. H custom strato -tele φτιαγμένη απο την συμφορουμητη και φίλο Argytar.

156565373_460610544981078_5764096071808829526_n.jpg

156891680_124699442912896_8066285258677950967_n.jpg

Επεξεργασμένο από ierissiotis
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θυμαμαι αν οι lace ηταν αθορυβοι. Ισως για αυτο τους εδωσα.

 

Παντως ψαχνω για εναν humbucker σε μεγεθος μονου να καθεται καλα με τους tonerider. 

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, spimav_z είπε

Δεν θυμαμαι αν οι lace ηταν αθορυβοι. Ισως για αυτο τους εδωσα.

 

ειναι οι πλεον αθορυβοι ΜΟΝΟΙ μαγνητες (υπαρχουν και πληρως  αθορυβοι "μονοι" ,δηλ. σε μεγεθος μονου, μαγνητες αλλα ειναι humbuckers)

 

https://lacemusic.com/collections/7/products/lace-sensor-gold-single-coil-pickup-3-pack

 

Για εμενα ειναι οι ωραιοτεροι strat μαγνητες ever....ειδικα αν παιζεις με αρκετα modulation,delay,reverb  effects....και φυσικα οι μονοι μαγνητες που δεν "τραβανε" τις χορδες κανοντας την κιθαρα να υποφερει απο...."στρατιτιδα".

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Ευχαριστώ 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Superfunk είπε

 

ειναι οι πλεον αθορυβοι ΜΟΝΟΙ μαγνητες (υπαρχουν και πληρως  αθορυβοι "μονοι" ,δηλ. σε μεγεθος μονου, μαγνητες αλλα ειναι humbuckers)

 

https://lacemusic.com/collections/7/products/lace-sensor-gold-single-coil-pickup-3-pack

 

Για εμενα ειναι οι ωραιοτεροι strat μαγνητες ever....ειδικα αν παιζεις με αρκετα modulation,delay,reverb  effects....και φυσικα οι μονοι μαγνητες που δεν "τραβανε" τις χορδες κανοντας την κιθαρα να υποφερει απο...."στρατιτιδα".

Κ οι emg εχουν αυτα ακριβως τα χαρακτηριστικα. Δεν ειναι ομως αρκετα straty (οπως κ οι lace).

  • Like 1

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, fenderiarhs είπε

Κ οι emg εχουν αυτα ακριβως τα χαρακτηριστικα. Δεν ειναι ομως αρκετα straty (οπως κ οι lace).

 

 

+1000

 

Βεβαια εμενα μια χαρα straty μου ακουγονται οι EMG

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα ειναι αυτή.

την είχα ανεβάσει όταν είχα πρωτογραφτει στο νοιζ σε θεμα "δείξτε την τελε σας" και μου είχε κάνει εντύπωση ότι και άλλοι άνθρωποι δεν έχουν μόνο στρατ.

 

δεν είναι η καλύτερη τελε που έχω πιάσει στα χέρια μου, δεν την επέλεξα ανάμεσα σε πολλές, ιν φακτ την είχα πάρει επειδή δεν την παρέλαβε κάποιος που την είχε παραγγείλει σε ένα κατάστημα της Αθήνας το 2001 (?) και είχε καλύτερη τιμή. Είναι american standard του 1999. Έχει παίξει σε όλες τις ηχογραφήσεις που έχω κάνει, και σε ηχογραφήσεις και λάιβ φιλων μου.

 

είναι η κιθάρα που καταλαβαίνω πολύ καλύτερα από όλες τις άλλες και είναι αναντικατάστατη ενώ δεν έχω κανένα δέσιμο με κανένα άλλο αντικειμενο.

 

έχω βάλει έναν lollar στην bridge θέση και ένα killswitch. 

IMG_20210303_181047_compress10.jpg

Επεξεργασμένο από blue
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και πολλά χρόνια αυτή. Την έχω ξαναποσταρει σε κάποιο θέμα για τελεκαστερ εδώ πριν χρόνια. 

 

Ένα πρότζεκτ που ξεκίνησε κάνοντας αλλαγές που προέκυπταν από ανάγκη πάνω σε μια fender am.standard του 1997. Φοράει μπράτσο allparts maple fat με 6150, γέφυρα JoeBarden και NickSilver pickups Django.

 

Έχει παίξει σχεδόν σε ότι ηχογράφηση έχω κάνει, και στα περισσότερα live. Επίσης είναι η κιθάρα πάνω στην οποία αισθάνομαι καλύτερα. Η πρώτη επιλογή που σηκώνω από το stand με τις ηλεκτρικές.

IMG_20210303_185435.jpg

IMG_20210303_185419.jpg

IMG_20210303_185405.jpg

IMG_20210303_185344.jpg

  • Like 6

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου