Προς το περιεχόμενο

Περιεργοι θορυβοι


geka

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον ειπα να μη ρωτησω στην αρχη και οτι μαλλον εχω γινει γεροπεριεργος. Τις τελευταιες μερες μου φαινοταν να εχει σαν πιο πολυ θορυβο ο ενισχυτης(morgan mvp23) απο τα συνηθισμενα ο οποιος σε συνδυασμο με το pedalboard μεγαλωνε. Επισης μεγαλωνε οσο ανεβαζα τα βατ η το  gain (προς clean ρυθμισεις παντα). Ακομα στο delay μου εβγαζε ενα φυσηγμα στις επαναληψεις που δεν το θυμαμαι ν το κανε. Και εκει που ειπα να ηρεμησω και οτι ειναι φυδιολογικα ολα αυτα κ να προσαρμοστω αρχισε ν μου βγαζει και τον παρακατω θορυβο σσν τρακτερ.σημερα το δοκιμασα αυτο και καρφι μονο σε διαφορες μπριζες.

Αποτελεσμα. Το τρακτερ εμφανιζοταν μονο σε μια μπριζα και πιο πολυ με ενα πολυπριζο(ειναι καλα ολα οσα εχω). Το υπερβολικο hum απο ενα volume και πανω σε ολες. Τα καλωδια που εχω ειναι αρκετα καλα.

Συγγνωμη για το μακροσκελες του κειμενου.

Καμια αποψη;

Φωνή 028_sd.m4a

Α και ξεχασα να πω οτι ο θορυβος εκτος του "τρακτερ" ειναι ειναι πιο πολυ σαν χιονια σε ραδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενα desktop που μου τον εφτιαξαν και το χρησιμοποιω μονο για τις ηχογραφησεις κλπ.  τα συγκεκριμενα δειγματα ηχου παραπανω ειναι απο κινητο και χωρις προγραμμα pc κλπ. desktop ειναι σε αλλη μπριζα ετσι κι αλλιως.

 

μου χουν σπασει τα νευρα παντως. ελεγα μηπως θελει ο ενισχυτης καινουριες λαμπες αλλα δε νομιζω τελικα. μαζι με την πεταλιερα βγαζει εναν θορυβο σαν να παιρνει παραπανω ρευμα.......

Επεξεργασμένο από geka
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοώ, δεν είναι ανοιχτός ο υπολογιστής όταν γίνονται αυτά?

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι σε μονοκατοικια με υπογειο, σσλονι στον 1ο κ τα δωματια πανω. Σημερα ας πουμε που μου το ξανακανε ηταν ανοιχτο μονο το ψυγειο στο σαλονι. Εγω ειμαι στο υπογειο... .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη;;;; τι μοτερ. Λεω και αλλες πληροφοριες μπας και εχουν σημασια.

1. Μερικες φορες κανει παρεμβολες το κινητο μου στον ενισχυτη.

2. Τους θορυβους ειδικα το 1ο το πιο εντονο και πιο σπαστικο μου το κανει μονο σε μια πριζα και με ενα συγκεκριμενο πολυμπριζο. Μερικες φορες εξαφανιζεται. Αλλα και ο αλλος ο θορυβος δε μου φαινεται φυσιολογικος. Και ειναι σε ολες τις πριζες. 

3. Τον θορυβο μου τον εκανε και με τις 2 κιθαρες. Hb η μια και μονο +hb η αλλη. Το φυσηγμα πιο εντονα στους μονους.

4. Συνεδεσα κι σλλον ενισχυτη κ δεν το εκανε τον 1ο θορυβο. Απλα εντονο φυσηγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου