Προς το περιεχόμενο

Φαινόμενο trap. Ειναι μουσική και αν ναι γιατί είναι τόσο δημοφιλής;


otto##

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δώσε στον γιο μου trap, warzone και fortnite και έγινε.

 όλα έτσι κάνουν.

 Και τι να του πω εγώ του παιδιού?

 Αφού παίζω warzone και fortnite και έχουμε πάρει πρωτιές μαζί πατέρας και γιος.

 Ας τον κάνει η μάνα του καλά.

 Εγώ της τα έλεγα, δεν κάνω για παιδιά. Είμαι ρεμάλι.

 Αλλά δεν άκουγε.

 Με απομάκρυνε μετά.

 Και καλά κάνει. Μαζί της είμαι.

 Με εμένα το παιδί δεν θα γίνει τίποτα.

 Με αυτή έχει πολλές ελπίδες να προοδεύσει.

 Έχω αυτογνωσία.

 χαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχ

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, cos_dr είπε

 Ούτε απορρίπτω κάτι εκτός και αν έχει σχέση με το μη σεβασμό της ανθρώπινης ζωής και της ανθρώπινης αξιοπρέπειας.

 

 

Α, δηλαδή οι Τράπερς τα σέβονται αυτά. Προωθούν το ήθος, προασπίζουν την καλαισθησία, διδάσκουν αξιοπρέπεια και εξασφαλίζουν τις ποιοτικότερες συνθήκες, ετσι ώστε οι ακροατές τους να εξελιχθούν σε ανώτερα πνευματικά όντα που θα στελεχώσουν την αυριανή κοινωνία..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να σκεφτώ τίποτα καλύτερο.

Εξοργίζει τους γονείς τους.

Την λένε σκουπίδι.

Είναι το τελευταίο πράγμα που θα άκουγε ο πατέρας τους.

Η συνταγή της επιτυχίας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Πάνος Χελιδόνης είπε

 

Α, δηλαδή οι Τράπερς τα σέβονται αυτά. Προωθούν το ήθος, προασπίζουν την καλαισθησία, διδάσκουν αξιοπρέπεια και εξασφαλίζουν τις ποιοτικότερες συνθήκες, ετσι ώστε οι ακροατές τους να εξελιχθούν σε ανώτερα πνευματικά όντα που θα στελεχώσουν την αυριανή κοινωνία..

Στην τέχνη υπάρχει η υπερβολή και δεν υπάρχει όριο. 

 Δηλαδή ο Jason Statham και ο Σβατζενεγκερ δεν σέβονται την ανθρώπινη ζωή επειδή σκοτωνουν μαζικά στις ταινίες και φριχτά και με τις ταινίες που γυρίζουν αυτοί και οι παραγωγοί δημιουργούν μσζικους δολοφόνους που παίρνουν το νόμο στα χέρια τους. 

 

 Τοτε και τα video games κάνουν το ίδιο με την trap. 

 

 Εγώ πάντως και ταινίες είδα τέτοιες και μουσική άκουσα τέτοια και εξελίχθηκα παράλληλα σε ανώτερο πνευματικός ον που μάλιστα λόγω επαγγέλματος προστατεύω ή προωθω και συνηγορω για την προστασία της ζωής και της ανθρώπινης αξιοπρέπειας. 

 

 Και κοίτα. Στα τόσα χρόνια μου την έπεσαν μερικοί και τους εδειρα. Το να κάνω, να κάτσω να τις φαω? 

 Αφού ξέρω να δέρνω. 

 

 Ο καθε τραπερ η καλλιτέχνης η δημιουργός ταινιών που μπορεί να διαφημίζουν τη βία, το έγκλημα και τα ναρκωτικά, έστω και έμμεσα δεν ξέρουμε τι κάνει στην προσωπική του ζωή. 

 Μπορεί να κάνει αγαθοεργιες, φιλανθρωπικό έργο, δεν ξέρω 

 

 Το ίδιο περιεχόμενο ανάλογα με την trap υπάρχει και σε άλλα είδη μουσικής

 

 Υπάρχουν και soft trap μπαλάντες για τον έρωτα. 

 

 Δεν καταλαβαίνω γιατί αυτή η επίθεση, η στοχοποιηση στους Τράπερς ενώ όλα αυτά που λένε τα κάνουν κι άλλοι. 

 

 Εμένα μου αρέσει το στυλ μουσικά, το είπα, παίζω παιχνίδια βίας και πολέμου, παίζω ραλλυ και είμαι πολύ καλο παιδί. Δεν συμπαρασυρομαι να κάνω τα ίδια ιδιαίτερα όσο μεγάλωνα, όσο εντασσομουν κοινωνικά, μορφωτικό, στην αγορά εργασίας. 

 

 Αλλά άμα με πειράξεις bro, you 're going down yo,  Χαχαχαχαχαχαχαχα 

 

 Και πάω και εκκλησία. 

 Και ο Justin o Μπιμπερ είπε, πίστευετε στο Χριστό. 

 

 ΥΟ! ΕΛΛΗΝΕΣ TRAPPERS!! UNITE!!! 

 XAXAXAXAXAXA 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, cos_dr είπε

 Μπορεί να κάνει αγαθοεργιες, φιλανθρωπικό έργο, δεν ξέρω

Οχιιι, μου το χάλασες τώρα..  δε νομίζω οτι είσαι τόσο αφελής να το πιστεύεις αυτό. Παρ'εμπιπτώντος, έχω στοχοποιήσει κατα καιρούς διάφορες μόδες, αλλά αφού το νήμα λέει για την τραπ, οκ. Πάντως προβλέπω όλα αυτά τα πιτσιρίκια να λένε σε 20 χρόνια "τί μλκς άκουγα", όπως λέγαμε κι εμείς για τον M.C.Hammer π.χ. ή τους mili vanilli. Επίσης να μην ξεχνάμε και την ανάγκη που ικανοποιεί αυτό το είδος. Ίσως αν δεν υπήρχε, οι ακροατές του να κατέληγαν στ'αλήθεια παραβατικοί. Αλλά ποιότητα όχι, δεν έχει. Η μόνη δύναμη που έχει είναι αυτό που περιέγραψε ο panorios "συνταγή της επιτυχίας". Προσωρινής θέλω να πιαστεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Πάνος Χελιδόνης είπε

Οχιιι, μου το χάλασες τώρα..  δε νομίζω οτι είσαι τόσο αφελής να το πιστεύεις αυτό. Παρ'εμπιπτώντος, έχω στοχοποιήσει κατα καιρούς διάφορες μόδες, αλλά αφού το νήμα λέει για την τραπ, οκ. Πάντως προβλέπω όλα αυτά τα πιτσιρίκια να λένε σε 20 χρόνια "τί μλκς άκουγα", όπως λέγαμε κι εμείς για τον M.C.Hammer π.χ. ή τους mili vanilli. Επίσης να μην ξεχνάμε και την ανάγκη που ικανοποιεί αυτό το είδος. Ίσως αν δεν υπήρχε, οι ακροατές του να κατέληγαν στ'αλήθεια παραβατικοί. Αλλά ποιότητα όχι, δεν έχει. Η μόνη δύναμη που έχει είναι αυτό που περιέγραψε ο panorios "συνταγή της επιτυχίας". Προσωρινής θέλω να πιαστεύω.

Γιατί είμαι αφελής.?

 Εγώ και στον πρωθυπουργό έχω καλή πίστη πως θα μας φέρει την ανάπτυξη και θα ρυθμίσει και το φέσι των 100δις που μας άφησε η κομμουνιστικη λαίλαπα. 

 Καλη πίστη είναι, δεν είναι αφέλεια. Χαχαχαχαχαχα 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, cos_dr είπε

Γιατί είμαι αφελής.?

 Εγώ και στον πρωθυπουργό έχω καλή πίστη πως θα μας φέρει την ανάπτυξη και θα ρυθμίσει και το φέσι των 100δις που μας άφησε η κομμουνιστικη λαίλαπα. 

 Καλη πίστη είναι, δεν είναι αφέλεια. Χαχαχαχαχαχα 

Αυτό έγραψα κι εγώ, δεν νομίζω οτι είσαι αφελής. Όσο για τον πρωθυπουργό, άστο, πάμε χαμένοι, γράφεις τόμους.. Αλήθεια κιόλας, σου αρέσουν οι ταινίες με τον Σβαρτζ; Εμένα μόνο ο 1ος εξολοθρευτής πήγε κάτι να μου πεί και δε μου το είπε τελικά, μάλλον επειδή με είδε που φορούσα μπλούζα Lost highway..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Πάνος Χελιδόνης είπε

Αυτό έγραψα κι εγώ, δεν νομίζω οτι είσαι αφελής. Όσο για τον πρωθυπουργό, άστο, πάμε χαμένοι, γράφεις τόμους.. Αλήθεια κιόλας, σου αρέσουν οι ταινίες με τον Σβαρτζ; Εμένα μόνο ο 1ος εξολοθρευτής πήγε κάτι να μου πεί και δε μου το είπε τελικά, μάλλον επειδή με είδε που φορούσα μπλούζα Lost highway..

Το RUNNING MAN και το COMMANDO με τον ανώδυνο?

 

 Φυσικά και όλες αυτές έχουν και ωραίο soundtrack. 

 

 Το trap είναι μουσικαρα πάντως. 

 Αν ήμουν 10-20 χρόνων και εγώ αυτά θα άκουγα όπως άκουγα το rap και το χιπ χοτ. 

 

 ICE T 

 Πολύ πιστολίδι τότε και βία 

Colora, Bodycount. 

 

 Εγώ δεν ντρέπομαι για τις προτιμήσεις μου. 

 Κράξτε όσο θέλετε. 

 Τα πα πιο πάνω. 

 

 Τώρα όσοι δεν το θεωρούν μουσική κλπ. σεβαστό από εμένα. 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Το RUNNING MAN και το COMMANDO με τον ανώδυνο?

 

 Φυσικά και όλες αυτές έχουν και ωραίο soundtrack. 

 

 Το trap είναι μουσικαρα πάντως. 

 Αν ήμουν 10-20 χρόνων και εγώ αυτά θα άκουγα όπως άκουγα το rap και το χιπ χοτ. 

 

 ICE T 

 Πολύ πιστολίδι τότε και βία 

Colora, Bodycount. 

 

 Εγώ δεν ντρέπομαι για τις προτιμήσεις μου. 

 Κράξτε όσο θέλετε. 

 Τα πα πιο πάνω. 

 

 Τώρα όσοι δεν το θεωρούν μουσική κλπ. σεβαστό από εμένα. 

 

οκ κάποια "καλά" αμερικανικά, για την ελληνική τραπ τι λες; εχει ενδιαφέρον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως στο στιχουργικο που υποτιθεται ειναι και το δυνατο τους σημειο κανουν κι αυτοι το rip off τους αμα λαχει...

 

 

 

 

  • Λυπάμαι 1

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου