Προς το περιεχόμενο

Εξοπλισμός για τον οποίο είχατε ενθουσιαστεί αλλά όταν τον αγοράσατε ήταν φλόμπα.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν είναι δικής μου έμπνευσης το θέμα, το έκλεψα από αλλού αλλά ότι λέει: υπάρχουν πράγματα, κιθάρες, ενισχυτές, πετάλια κ.α. που είχατε ενθουσιαστέι από τις διαφημίσεις και τα βίντεο, τα αγοράσατε και όταν τα λειτουργήσατε δεν σας άρεσαν καθόλου ή το αποτέλεσμα δεν ήταν αυτό που είχατε στο μυαλό σας; Η ακόμα ήταν μακρυά από αυτό που βλέπατε στη διαφήμιση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου εδώ, με αργές και φοβισμένες κινήσεις, εμφανίζονται άνθρωποι που αγόρασαν μουσικό εξοπλισμό απο μεγάλη γερμανική αλυσίδα καταστημάτων σούπερ μάρκετ :classic_tongue:

"Και μες την τέχνη πάλι, ξεκουράζομαι απο τη δούλεψή της" Κ.Κ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, gmoukou είπε

Κάπου εδώ, με αργές και φοβισμένες κινήσεις, εμφανίζονται άνθρωποι που αγόρασαν μουσικό εξοπλισμό απο μεγάλη γερμανική αλυσίδα καταστημάτων σούπερ μάρκετ :classic_tongue:

 

δεν νομίζω να έχει ενθουσιαστεί κανείς από διαφήμιση μεγάλης γερμανικής αλυσίδας για μουσικά όργανα.

Αντιθέτως ορισμένοι έχουν εκπλαγεί ευχάριστα εκεί που δεν το περιμένανε.

 

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, gmoukou είπε

Κάπου εδώ, με αργές και φοβισμένες κινήσεις, εμφανίζονται άνθρωποι που αγόρασαν μουσικό εξοπλισμό απο μεγάλη γερμανική αλυσίδα καταστημάτων σούπερ μάρκετ :classic_tongue:

 

μισό λεπτό, δεν θέλω να γίνει το τόπικ δικαστήριο για την harley benton αλλά γενικότερη συζήτηση για πράγματα που πχ μπορεί να ήταν κατασκευαστικά άρτια αλλά το τελικό αποτέλεσμα ήταν πολύ μακρυά από αυτό που φαίνονταν να κάνουν στις διαφημίσεις.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Πάνος Χελιδόνης είπε

Το έχω πάθει 2-3 φορές, αλλά όχι με μουσικά όργανα. Με άλλα, άσχετα με μουσική, π.χ. air condition..

....εγώ με γυναίκες!

  • Like 1
  • Χαχα 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η χειρότερη αγορά που έχω κάνει ποτέ μου, όχι μόνο από μουσικά είδη αλλά γενικά.
Akai MPK mini (mkII).
Νούμερο 1 σε όλα τα site, 5 αστεράκια σε reviews, μέσα σε όλες τις λίστες για τα καλύτερα midi keyboards.
Αναγνωρίζω ότι έχει πολύ καλά pads, του το δίνω. Αλλά:
Το χειρότερο keybed που έχω πιάσει στη ζωή μου. Τα πλήκτρα είναι χωρισμένα ανά οκτάβα, και είναι κολλημένα σε ένα πλαστικό κομμάτι χωρίς κανένα μηχανισμό - που ουσιαστικά όταν το πατάς, λυγίζεις το πλαστικό.
Χωρίς να έχω παίξει πολύ, έσπασαν 3 πλήκτρα μέσα σε ένα χρόνο.

To software είναι απαράδεκτο και υπερβολικά περιορισμένο. Το Joystick άχρηστο και προβληματικό.
Μόνο τα pads αξίζουν.

 

Έπρεπε να χω πάρει το Arturia...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 ώρα πριν, Alex Raptakis είπε

Έπρεπε να χω πάρει το Arturia...

 

Αυτό πήρα εγώ και μάλιστα στα 53 ευρώ από Γερμανό φίλο στο Reverb. Σαν καινούργιο ήρθε με τις ζελατίνες του, φανταστικό για τα λεφτά, είμαι τέρμα ευχαριστημένος.

 

Πάμε στην κακή αγορά τώρα.

 

2012, πήγαινα λύκειο ακόμα. Άκουγα Jeff Loomis με μανία, οπότε αποφάσισα να αγοράσω καινούργια μία Schecter Hellraiser C-1FR (Floyd Rose). Έδωσα 900ε τότε γιατί ήξερα τον μαγαζάτορα, η κιθάρα με απογοήτευσε σε όλα τα επίπεδα. Νεκρά ξύλα, χάλια οι EMG που φορούσε, ας μην πω καν για την ταλαιπωρία με το Floyd.

 

Την πούλησα 6 μήνες μετά στα 650ε. Το πήρα το μάθημά μου. Δεν αγοράζουμε καινούργια όργανα, δεν αγοράζουμε όργανα που παίζουν οι μουσικοί που μας αρέσουν. Σπουδαία μαθήματα για 250ε αν με ρωτάτε.

 

Κάπου έχω και μια φωτογραφία από ένα live. Να τη! 

 

736671_304916526295761_136741396_o.jpg

Επεξεργασμένο από BillTrantos
  • Like 6

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Miltos23 είπε

Digitech freqout

 

Μου είχε φανεί ενδιαφέρον αυτό το πετάλι.

Please elaborate!

"Και μες την τέχνη πάλι, ξεκουράζομαι απο τη δούλεψή της" Κ.Κ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου