Προς το περιεχόμενο

όταν μετράτε σε λίβρες παίρνω επίδομα σε bitcoins


blue

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
Στις 6/2/2021 στις 2:28 ΠΜ, blue είπε

 

 

 

 

 

 

 

 

Δράττομαι της ευκαιρίας με αυτό το Post να πώ πως η μονάδα μέτρησης για τους ξηρούς καρπούς είναι το γραμμάριο και όχι το ευρώ.

Δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι που με εκνευρίζει περισσότερο από το να ακούω π.χ. "βάλε μου φιστίκια αιγίνης για 2 ευρώ" ή " σπόρια μαύρα με αλάτι για ένα ευρω".

Ελπίζω να βοήθησα .

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σημαδέψεις 1 χιλιοστό , 1 μέτρο και 1 χιλιόμετρο πάνω σε μια γραμμή, τα διαστήματα που δημιουργούνται ανάμεσα στα σημεία έχουν σχέση λογική που εκτείνεται στο άπυρο και προς τις 2 κατευθύνσεις.
Αν σημαδέψεις τις τάξεις μεγέθους του αυτοκρατορικού συστήματος πάνω σε μια γραμμή φτιάχνεις ένα κομποσκοίνι.

 

Κάποια συστήματα είναι λάθος, και για εμένα πρέπει να τα κοροϊδεύουμε, δεν είναι καμιά μόνιμη αναπηρία, απλά παραδέχεσαι το λάθος σου και το διορθώνεις.
Οι Κινέζοι γνωρίζουν για το αλφάβητο πάνω από 2000 χρόνια τώρα,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Άγιος είπε


Αν σημαδέψεις τις τάξεις μεγέθους του αυτοκρατορικού συστήματος πάνω σε μια γραμμή φτιάχνεις ένα κομποσκοίνι.

 

δε νομίζω οτι αυτό βγάζει νόημα. αμα δηλαδή γράψεις μια γραμμή μια ίντσα, οι προεκτάσεις δεν εκτείνονται στο άπειρο; και το imperial είναι γραμμικό σύστημα οπότε καμια διαφορά δεν εχει στην ουσία. παλι ίσα διαστηματα θα έχεις αν ζωγραφίζεις μια γραμμές ανά μια ίντσα.

Επεξεργασμένο από otto##
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, blue είπε

δεν είπα ότι είναι υπαρκτό πρόβλημα, αλλα υπαρκτό θέμα (συζήτησης).

μπορεί και όχι, προχωράμε.

 

edit: στο edit σου φαίνεται ότι είχες πράγματα να προσθέσεις στο thread. Μεγαλώσαμε με s.i. εννοώ στο σχολείο κάνουμε s.i. , στην καθομιλουμένη λέμε καίω ρεύμα που είναι σκέτο λάθος, δεν είναι καν παράδοση.

 

 

 

ολα είναι θέμα συζήτησης απλά δεν είναι δα και πυρηνική φυσική το όλο ζήτημα. 

 

δε στο λέω για κριτική. καλά κάνεις και γράφεις. 

 

φυσικά και υπάρχει θέμα πρακτικότητας μιας μοναδας ή όχι. π.χ το να συζητάμε στην ελλαδα το action το χορδών σε ιντσες είναι απλά γραφικό.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, LK είπε

Δράττομαι της ευκαιρίας με αυτό το Post να πώ πως η μονάδα μέτρησης για τους ξηρούς καρπούς είναι το γραμμάριο και όχι το ευρώ.

Δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι που με εκνευρίζει περισσότερο από το να ακούω π.χ. "βάλε μου φιστίκια αιγίνης για 2 ευρώ" ή " σπόρια μαύρα με αλάτι για ένα ευρω".

Ελπίζω να βοήθησα .

κι αυτό πάντως είναι πρακτικό. πολύς κοσμος θέλει να ξοδέψει ένα συγκεκριμένο ποσό για ψώνια. έχοντας λοιπον, ίσως, άγνοια της σχέσης κόστους/ποσότητας φοβάται μη ξοδέψει περισσότερα. Ή είναι απλά θέμα συνήθειας πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, LK είπε

Δράττομαι της ευκαιρίας με αυτό το Post να πώ πως η μονάδα μέτρησης για τους ξηρούς καρπούς είναι το γραμμάριο και όχι το ευρώ.

Δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι που με εκνευρίζει περισσότερο από το να ακούω π.χ. "βάλε μου φιστίκια αιγίνης για 2 ευρώ" ή " σπόρια μαύρα με αλάτι για ένα ευρω".

Ελπίζω να βοήθησα .

 

Και η μονάδα μέτρησης της βενζίνης είναι το λίτρο, αλλά όλοι λένε "βάλε ένα 20άρικο".

  • Like 3

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, fusiongtr είπε

 

Και η μονάδα μέτρησης της βενζίνης είναι το λίτρο, αλλά όλοι λένε "βάλε ένα 20άρικο".

μπα...

λένε: εγώ 5 έβαζα, 5 βάζω

  • Χαχα 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dimsonic είπε

μπα...

λένε: εγώ 5 έβαζα, 5 βάζω

 

Αυτό είναι για παπί.

Με 5 στο αμάξι δεν πας ούτε μέχρι το σπίτι.

  • Like 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, dimsonic είπε

το 2002 5 βάζαμε

 

 

Το 2002 δεν μετρούσα πόσα έβαζα.

Έλεγα απλά "γέμισέ το".

  • Χαχα 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου