Προς το περιεχόμενο

Το καλύτερο DAW κατά τη γνώμη σας;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

40 λεπτά πριν, SteliosArmenis είπε

Επαιζα με το FL το 2003 μαθαινοντας το...


Στο FL έγραψα όλο το ορχηστρικό album μου, καθώς και όλα τα άλλα κομμάτια που έχω ανεβάσει, εκτός από ένα. Είναι φανταστικό πρόγραμμα απλά έχει και αυτό τις παραξενιές του, και σίγουρα δε βολεύει για ορχηστρικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ από το noiz έμαθα το sonar που το είπε ένας φίλος το 2003. Μας άρεσε. Μετά μπήκε ένας @Superfunk που είδαμε πως είναι καλός. Είπε και αυτός για Sonar και λέμε. Είδες. Αφού και αυτις γι αυτό λέει. Δεν είναι τυχαίο που μας αρέσει. Και από τότε μέχρι τώρα εγώ μόνο Sonar χρησιμοποιώ.

 

 Αν έκανα πάντως αμιγώς ηλεκτρονική μουσική θα χρησιμοποιούσα Ableton. 

 

 Πιστεύω δε πως το Sonar έχει το καλύτερο interface στο θέμα να τα βλέπεις και να τα χειρίζεσαι όλα σε μια οθόνη. 

 

 Απο εκεί και πέρα όλα τα σύγχρονα daw έχουν στις τελευταίες τους εκδόσεις εφάμιλλες δυνατότητες. 

 

 Αν είναι να προτιμήσει κάποιος κάποιο είναι θέμα αισθητικής και συνοδευτικου πακέτου software και integration με το hardware ελέγχου και εισαγωγής δεδομένων/ήχου που χρησιμοποιεί 

  • Like 4

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Χρήστης Sonar για χρόνια, τώρα πια Cakewalk. 

Παρ' ότι το έχουν εξελίξει πολύ, έχει γίνει πιο πολύπλοκο και μπερδεύει λίγο, κάτι που ακόμα και στα πρώτα βήματα του Sonar δεν το αντιμετώπισα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου