Προς το περιεχόμενο

ρε ματζόρε. (ή μάλλον ...μινόρε)


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
2 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Θα σας φαινόταν παράξενο, αν υπήρχαν (λέω εγώ τώρα) αστυνομικά τμήματα, που έθεταν στόχους παραβάσεων κορονοϊού στα "όργανα" που βγαίνουν έξω?

Θα σας φαινόταν περίεργο αν έλεγαν πχ "αν δεν κόψεις 10 κορονοπρόστιμα, δεν με νοιάζει πώς, μην έρθεις πίσω?"

Αυτό δεν παιζει, και στο λεω 100%.

Κακη σχεδιάση ειναι.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, LK είπε

Αυτό δεν παιζει, και στο λεω 100%

 

Εγώ δεν είμαι τόσο σίγουρος για κάποια αστυνομικά τμήματα.

Μπορεί πάλι να είναι υπερβάλλουσα θέληση του αστυνομικού να φέρει "έμπρακτα αποτελέσματα" στον διοικητή του.

Επεξεργασμένο από fusiongtr

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, fusiongtr είπε

 

Εγώ δεν είμαι τόσο σίγουρος για κάποια αστυνομικά τμήματα.

Δεν εχουν να κερδισουν τιποτα.

Το 99% των αστυνομικών ΔΕΝ θελουν να κανουν αυτους τους ελεχγους.

Δεν αποκλείω το 1% .........να ηδονίζεται.

  • Like 2
  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, LK είπε

αυτό δεν παιζει, και στο λεω 100%.

Κακη σχεδιάση ειναι.

 

τωρα που το λες ,αν και πεφτω απο τα συννεφα μια και το ελληνικο δημοσιο φημιζεται για την αποτελεΖματικοτητα του** 😅....μαλλον εχεις δικιο....

 

** για να ειμαστε δικαιοι το ελληνικο δημοσιο στην γενικοτερη αντιμετωπιση της πανδημιας τα εχει παει ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ καλα...δεδομενου των συνθηκων....πολυ καλυτερα απο τις περισσοτερες χωρες τις ΕΕ....το ιδιο και οι περισσοτεροι Ελληνες ΠΟΛΙΤΕΣ....που εχουν δειξει ΑΣΥΛΗΠΤΗ ωριμότητα και υπευθυνοτητα...οποτε σε αυτον τον τομεα ας μην αυτομαστιγοΝοΜΑΣΤΑΣΑΝΕ....

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, LK είπε

Δεν εχουν να κερδισουν τιποτα.

 

 

Ξέρεις τι είναι να λέει ο διοικητής στην "αναφορά" του, "το δικό μου τμήμα έφερε τόσα χιλιάρικα έσοδο, και έκοψε τόσα πρόστιμα"?

 

Εκεί τα άλλα τμήματα φαίνεται σαν να μην κάνουν καλή δουλειά μετά.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
2 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Ξέρεις τι είναι να λέει ο διοικητής στην "αναφορά" του, "το δικό μου τμήμα έφερε τόσα χιλιάρικα έσοδο, και έκοψε τόσα πρόστιμα"?

 

Εκεί τα άλλα τμήματα φαίνεται σαν να μην κάνουν καλή δουλειά μετά.

Τι να πω......αντε καλα αυτός να το λεει.

Αλλα ΑΝ υπάρχει καποιος "υπευθυνος"  που πιστεύει ότι τα κρουσματα αυξάνονται γιατι δεν πεφτουν πολλες κλήσεις.....το πρόβλημα ειναι βαθυτερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, LK είπε

Τι να πω......αντε καλα αυτός να το λεει.

Αλλα ΑΝ υπάρχει καποιος υπευθυνος που πιστεύει ότι τα κρουσματα αυξάνονται γιατι δεν πεφτουν πολλες κλήσεις.....το πρόβλημα ειναι βαθυτερο.

 

Αυτό ακριβώς!

  • Like 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, LK είπε

 

Αλλα ΑΝ υπάρχει καποιος "υπευθυνος"  που πιστεύει ότι τα κρουσματα αυξάνονται γιατι δεν πεφτουν πολλες κλήσεις.....το πρόβλημα ειναι βαθυτερο.

 

 

Τα κρουσματα αυξανονται οταν δεν τηρουνται τα μετρα.

 

Και τετοια "αντιδημοκρατικα" μετρα ΠΑΝΤΑ τηρουνται ΜΟΝΟ οταν ΕΠΙΒΑΛΟΝΤΑΙ (μεσω συχνων ελεγχων)....ειδικα σε πληθυσμούς του πρωτου κοΖμου  που δεν έχουν συνηθίσει σε τετοιες καταστασεις και αντιδρουν εντονα.....   δεν ειναι και rocket science  (δεν ειναι τυχαιο οτι σε χωρες με δικτατορια η πανδημια ελεχθηκε πολυ γρηγοροτερα και αποτελεσματικοτερα)

 

Δεν επισης ειναι τυχαιο οτι σε χωρες με...μεγαλη παραδοση στην "ατομικη υπευθυνοτητα" οπου τα μετρα αυτα ΔΕΝ επιβληθηκαν (μεσω των ΣΥΧΝΩΝ ελεγχων) οι ΘΑΝΑΤΟΙ ηταν παρα πολλοι οπως άλλωστε και τα κρουσματα. 

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, LK είπε

ΑΝ εμενα με πιασουν χωρις μασκα στο αμαξι με την κοπέλα μου (εγινε στην Κρητη αυτο) θα μας γραψουν γιατι δεν είμαστε παντρεμενοι, ΑΣΧΤΕΤΩΣ αν εδω και 7 χρόνια που είμαστε μαζί ανταλλάξαμε ό,τι σωματικό υγρό υπάρχει.

μήπως σε κάρφωσε η δικιά σου? μήπως μετά άρχισε τα "είδες? αν ήμασταν παντρεμένοι δε θα είχε συμβεί ποτέ αυτό" κλπ? μήπως στο φέρνει λάου λάου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου