Προς το περιεχόμενο

ρε ματζόρε. (ή μάλλον ...μινόρε)


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
2 λεπτά πριν, Dr. No είπε

μήπως σε κάρφωσε η δικιά σου? μήπως μετά άρχισε τα "είδες? αν ήμασταν παντρεμένοι δε θα είχε συμβεί ποτέ αυτό" κλπ? μήπως στο φέρνει λάου λάου

Προτιμώ 70.000 προστιμο και ηλεκτρικη καρεκλα απο τον γαμο .

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, LK είπε

Προτιμώ 70.000 προστιμο και ηλεκτρικη καρεκλα απο τον γαμο .

 

Το εκανα print screen και αν δεν πηγαινεις με τα νερα μου θα σε ΔΩΣΩ και εσεναΝΕ σε εκειΝΗ.

 

Σε ΕΧΩ δικηγόρε....

 

Αποτέλεσμα εικόνας για ΑΡΤΕΜΗΣ ΜΑΤΣΑΣ

 

😅

  • Χαχα 2

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
7 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

 

Τα κρουσματα αυξανονται οταν δεν τηρουνται τα μετρα.

 

Τοτε προτείνω όποιος κολλήσει να πάει κατηγορούμενος γιατί σιγουρα ΔΕΝ τηρησε τα μετρα....αφού κολλησε. 

Τα κρουσματα αυξάνονται από πολλούς λόγους.........ακόμα και όταν τηρούνται τα μετρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, LK είπε

Τοτε προτείνω όποιος κολλήσει να πάει κατηγορούμενος γιατί σιγουρα ΔΕΝ τηρησε τα μετρα....αφού κολλησε. 

Τα κρουσματα αυξάνονται από πολλούς λόγους.........ακόμα και όταν τηρούνται το μετρα.

 

Τα πάντα ειναι σχετικα και τα σχεδια/δρασεις σε περιοδους κρισεων γινονται με βαση την αναλυση ΡΙΣΚΟΥ η οποια δεν ειναι και rocket science ....ενα απλο impact/probability matrix ειναι για μαθητες της πρωτης δημοτικου

 

http://apppm.man.dtu.dk/index.php/Impact_and_Probability_in_Risk_Assessment

 

Δεν υπαρχει ΚΑΝΕΝΑ μετρο που να εξασφαλιζει κατα 100% οτι δεν θα κολλησεις....(οπως δεν υπαρχει και κανενας ορος στο αεροπορικο εισητηριο που αγοραζεις οτι δεν θα πεσει το αεροπλανο στο οποιο μολις μπηκες,οταν με το καλο περασει το χτικιο that is)

 

ΣΙΓΟΥΡΑ ομως τηρώντας τα μετρα εχεις ΔΡΑΜΑΤΙΚΑ μικροτερη πιθανοτητα να κολλησεις απο τον ρεμπετη που τραγουδουσε τον ερωτα και τους καλεσμενους του που ετρωγαν τα πτυελα του στη μαπα. 

 

 

 

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, Superfunk είπε

 

Τα πάντα ειναι σχετικα και τα παντα σε περιοδους κρισεων γινονται με βαση την αναλυση ΡΙΣΚΟΥ η οποια δεν ειναι και rocket science ....ενα απλο impact/probability matrix ειναι για μαθητες της πρωτης δημοτικου

 

 

 

 

 

Συμφωνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, LK είπε

Παιδιά χίλια συγνώμη αλλά θέλω να σταθώ λίγο εδώ.

Η παράβαση βεβαιώθηκε 26/1/2021, αν δεν κάνω λάθος, αφού είχαν κλείσει ξανά όλα τα καταστήματα και οι μόνες κατ' εξαίρεση μετακινήσεις που επιτρέπονταν, ήταν αυτές που περιγράφονταν στις έξι περιπτώσεις sms. Σε ποια κατηγορία λοιπόν θα εντάσσατε την μετακίνηση για ξύλα; Μάλλον σε καμία, οπότε μάλλον ο αστυνομικός θα έπρεπε να βεβαιώσει παράβαση για την μετακίνηση (€300) και όχι για την μάσκα (πάλι €300). Μήπως ο αστυνομικός βεβαίωσε παράβαση δωράκι που μπορεί να γίνει ένσταση με θετικό αποτέλεσμα, για λόγους που τόσο εμείς, όσο και ο συντάκτης του άρθρου αγνοούμε; Που θέλω να καταλήξω, υπάρχουν αμέτρητες περιπτώσεις κατ' εξαίρεση μετακινήσεων που πρέπει να γίνουν, πλην όμως δεν προβλέπονται στα σχετικά ΦΕΚ και πρέπει ο εκάστοτε ελεγκτικός υπάλληλος να κρίνει στο πόδι (=σημείο ελέγχου), ως άνθρωπος (=με ελαττώματα και αρετές) αν θα πρέπει να βεβαιώσει παράβαση. Άντε βγάλε άκρη δηλαδή ως πολίτης αλλά και ως ελεγκτικός υπάλληλος, ανάμεσα στην ασάφεια που ομολογουμένως έχουν οι συγκεκριμένες διατάξεις που στο κάτω κάτω, στις περισσότερες των περιπτώσεων τα πράγματα ποτέ δεν είναι άσπρο και μαύρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, LK είπε

Συμφωνω.

 

 

ε τοτε τι τρωγοντουσταμενουσαντε?

 

και μου την ειπε και ο @ez και ο @yameth

 

τους συΓχωρΝαω παντως οπως και εσενα (αν και εσενα σε εχω)

 

😅

 

αποχωριω..παω να ισΓιωσω το παΧιο μπρατσο της tele....διαβαζα το thread για το NT1 του  @gkourmoul1 & πηρε απο την πολυ υγρασια...

 

 

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ekim είπε

Μάλλον σε καμία, οπότε μάλλον ο αστυνομικός θα έπρεπε να βεβαιώσει παράβαση για την μετακίνηση (€300) και όχι για την μάσκα (πάλι €300). Μήπως ο αστυνομικός βεβαίωσε παράβαση δωράκι που μπορεί να γίνει ένσταση με θετικό αποτέλεσμα, για λόγους που τόσο εμείς, όσο και ο συντάκτης του άρθρου αγνοούμε;

Δεν έφαγε πρόστιμο για τα ξύλα (κωδικός 2) αλλά γιατί δε φορούσε μάσκα στο αυτοκίνητο ενώ επέβαινε και δεύτερο πρόσωπο που δεν είναι συγγενής. Στην πραγματικότητα ο αστυνομικός χάρισε το 300αρι στον σύντροφό της και αντί να πουν κι ευχαριστώ βγήκαν και τον έδωσαν στεγνά και μάλιστα ότι "απείλησε" κιόλας. Οπότε σε αυτή αν έκοψε πρόστιμο για μάσκα ενώ φαίνεται ότι ήταν μόνη της στο αμάξι θα κάνει ένσταση και θα σβηστεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Superfunk είπε

 

Ενταξει τωρα? Ησύχασες? 🤣

 

 

Ευτυχώς που δεν σ εχω γείτονα 😬

 

Παντως εδωΚα και κατι φτωχαδακια φοιτητΕ απο την επαρχια που εμεναν στο υπογειο της απεναντι πολυκατοικιας  &  εκαναν παρτυ στην Ταρατσα ,εγω δεν καΜω ταξικΑΙ διακρισεις...μια και ο ΠΡΟΔΟΤΗΣ ειτε πλουσΓιος ,είτε φτωχος..παραμενει ΠΡΟΔΟΤΗΣ 😄

 

Εντάξει μωρε,προφυλαξου εσύ και μην δείχνεις τέτοιο ζήλο για τους απείθαρχους.

Έτσι κ αλλιώς ήρθαν τα εμβόλια τώρα.🤣

 

 

 

 

Επεξεργασμένο από doubletrouble
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, doubletrouble είπε

Εντάξει μωρε,προφυλαξου εσύ και μην δείχνεις τέτοιο ζήλο για τους απείθαρχους.

Έτσι κ αλλιώς ήρθαν τα εμβόλια τώρα.🤣

 

 

Οντως, φτανει να μη με κΣυπνανε στις 2 το πρωι με εντεχνα.....

Οσο για τα εμβολια  αυτοι που ,στον στενο μου κυκλο, με ενδιαφερουν εχουν ηδη εμβολιαστει οπότε μια χαρα...μεχρι το καλοκαιρι θα ειναι πολυ καλυτερα τα πραγματα και πΓιο ηρεμοι οι ανθρωποι...

 

Ε οταν χειμωνιασει θα βρουμε κατι αλλο να τρωμε τα σκωτιΑ μας...

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου