Προς το περιεχόμενο

ρε ματζόρε. (ή μάλλον ...μινόρε)


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, dimsonic είπε

εγω βλέπω μεγάλη λαρτζοσύνη. Και τι είναι 3 χι?

Θα μου πεις ξέρεις πόσοι ζουν με τη λογική αυτή?

Γράψτε με και ελάτε να τα πάρετε...

Στην υγειά σας κορόιδα που θα τα πληρώσετε.

 

Ναι , υπάρχουν χιλιάδες τέτοιοι . Αλλά δεν είναι και η σοφότερη επιλογή

 

Όλοι αυτοί οι τζάμπα μάγκες , θα έρθει μια στιγμή που θα γίνουν οφειλέτες , στη συνέχεια φυγόποινοι και θα πάνε μια ωραία μέρα σαν μάγκες που είναι να κάνουν κάνα ταξιδακι με αεροπλάνο πχ και αντί για Άμστερνταμ θα πάνε εισαγγελέα εκτελέσεως ποινών 

  • Like 2

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Τρεις σκέψεις με αφορμή το video.

1.     Το να παραβιάσεις ένα νόμο γιατί δεν συμφωνείς μαζί του, είναι δικαίωμά σου, και, ΑΝ σε πιάσουν,  υφίστασαι τις συνέπειες.

2.     Το 99% το παραβάσεων σε όλα τα επίπεδα (όχι μόνο παραβιάσεις  covid) εξιχνιάζονται από αλληλοκαταγγελίες (γειτόνων , πρώην , …..ανταγωνιστών κ.ο.κ..)  .

Αυτό το σημείο έχει ένα θέμα κατ εμε.

Πρώτα , για το που πάμε ως κοινωνία, και δεύτερον  για τους κινδύνους που ελλοχεύει. 

Κάποτε μια γειτόνισσα μου έφερε στο γραφείο την αστυνομία δήθεν για διατάραξη κοινής ησυχίας .

Φυσικά ΔΕΝ υπήρχε τέτοιο θέμα , και η αστυνομία ήρθε και έφυγε.

Την επόμενη μετέβην στο Α.Τ και ζήτησα να μάθω ποιος έκανε την καταγγελία (ήξερα και ποιος και γιατί ) αλλά το ήθελα επίσημα, προκειμένου να καταθέσω έγκληση για ψευδή καταμήνυση και μήνυση για  άσκοπη κινητοποίηση αστυνομικής αρχής (τότε ίσχυε το 416 του ΠΚ)….και κατέληξα να μαλώνω εγώ με την αστυνομία…..γιατί το μόνο χαρτί που δεχόταν να μου δώσουν ήταν ότι πραγματοποίησαν έλεγχο και διαπίστωσαν «ουδέν».

3. Βλέπω σε όλα τα επίπεδα με αφορμή τον covid να φτάνουμε σε απίστευτα σημεία παραβίασης της αρχής της αναλογικότητας ακόμα και σε σημείο "λογοκρισίας¨και αυτό είναι πιο επικίνδυνο  και από τον ίδιο τον ιο.…..αυτά .

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, LK είπε

Το να παραβιάσεις ένα νόμο γιατί δεν συμφωνείς μαζί του, είναι δικαίωμά σου, και, ΑΝ σε πιάσουν,  υφίστασαι τις συνέπειες.

 

 

Δηλαδη ειναι "δικαιωμα" μου να δολοφονησω καποιον?

 

 

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, Superfunk είπε

 

 

Δηλαδη ειναι "δικαιωμα" μου να δολοφονησω καποιον?

Ναι.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, LK είπε

Ναι.

 

 

Προσωπικα καθημερινα θελω να ΣΚΟΤΩΣΩ ΣΤΟ ΞΥΛΟ οσους κυκλοφορουν χωρις μασκα σε κλειστους χωρους αλλα και οσους καπνιζουν στο δρομο ριχνοντας μου στη μουρη καπνο με κορονοΓιο....αφου  ειναι δικαιωμα μου να το ξερω ..... να το κανω..

 

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, LK είπε

 


 

Κάποτε μια γειτόνισσα μου έφερε στο γραφείο την αστυνομία δήθεν για διατάραξη κοινής ησυχίας .

ήξερα και γιατί

 

Όλοι το καταλάβαμε.

Αλλά ας της καθόσουν κι εσύ μια φορά, να της φύγει το άχτι ρε παιδί μου, να γλιτώσεις από τα ντράβαλα .....

  • Χαχα 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, Superfunk είπε

 

Προσωπικα καθημερινα θελω να ΣΚΟΤΩΣΩ ΣΤΟ ΞΥΛΟ οσους κυκλοφορουν χωρις μασκα και καπνιζουν στο δρομο ριχνοντας μου στη μουρη καπνο με κορονοΓιο....αφου  ειναι δικαιωμα μου να το ξερω ωστε να το κανω...

 

Δεν θα το κανεις.

Είτε γιατι φοβάσαι τις συνέπειες

Είτε γιατί δεν μπορείς να το κάνεις ηθικά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, LK είπε

Δεν θα το κανεις.

Είτε γιατι φοβάσαι τις συνέπειες

Είτε γιατί δεν μπορείς να το κάνεις ηθικά.

 

 

 

Μπα...με τη μασκα που εγω ΠΑΝΤΑ φοραω ΚΑΝΕΙΣ δεν θα καταλαβει τιποτα...οποτε η πιθανοτητα να εχω συνεπειες ειναι κατω του 0,1% οποτε δεχομαι το ΡΙΣΚΟ (σαν καπΓιον αλλον 🤣)

 

ΗΘΙΚΑ δε η εξοντωση ΚΑΤΣΑΡΙΔΩΝ δεν θα μου φερει και τυψεις.... δεν ειναι δα και ανθρωποΧτονια... 🤣

 

Σε ευχαριστω για την ενημερωση ως προς τα ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ μου (τα οποια προφανως και δεν γνωριζα)

  

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Superfunk είπε

οσους καπνιζουν στο δρομο ριχνοντας μου στη μουρη καπνο με κορονοΓιο....

 

άσχετο αλλά διάβασα ένα report που έλεγε ότι οι καπνιστές έχουν μικρότερη πιθανότητα να το κολλήσουν. Ήταν ιατρικό, όχι μούφα, αλλά πολύ αμφιβάλλω αν ήταν βασισμένο σε μεγάλο δείγμα. 

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου