Προς το περιεχόμενο

ρε ματζόρε. (ή μάλλον ...μινόρε)


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Χρησιμοποιήσα δυο λέξεις  "κατάσταση πολιορκίας " ενα συγκεκριμένο αρθρο του Συντάγματος που ενεργοποιείται  οταν έχουμε πόλεμο (που λες οτι εχουμε...και θα συμφωνήσω) .Αλλά δεν ενεργοποιήθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, LK είπε

Χρησιμοποιήσα δυο λέξεις  "κατάσταση πολιορκίας " ενα συγκεκριμένο αρθρο του Συντάγματος που ενεργοποιείται  οταν έχουμε πόλεμο (που λες οτι εχουμε...και θα συμφωνήσω) .Αλλά δεν ενεργοποιήθηκε.

 

Αλλο αυτο.

 

Εγω ειμαι πραΧτικος ανθρωπΑς.

 

Με ενδιαφερει μονο η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ πραγματικοτητα και τα FACTS,τα νουμερα & οι στατιστικες.

 

Και βασει αυτων ΕΙΜΑΣΤΕ σε πολεμο....και μαλιστα με εναν ΑΓΝΩΣΤΟ και εξαιρετικα επικινδυνο εχθρο.

 

Και αφου ειναι ΣΙΓΟΥΡΟ κατα 100%  οτι η ΧΩΡΑ μας εχει ΕΜΠΛΑΚΕΙ σε αυτον τον πολεμο τοτε οποιοσδηποτε ΠΟΛΙΤΗΣ της δεν ΠΟΛΕΜΑΕΙ  (τηρωντας την στρατηγικη,το σχεδιο και τις δρασεις της ΠΑΛΑΪΚΗΣ  αμυνας εναντιον του εχθρου) αλλα και ταυτοχρονα προξενει ΔΟΛΙΟΦΘΟΡΕΣ στο αμυντικο συστημα της χωρας ειναι ΚΑΤΑΠΤΥΣΤΟΣ ΠΡΟΔΟΤΗΣ.... και φυσικα σε περιοδο οπου και ΝΟΜΙΚΑ θα ειχε κηρυχθεί η χωρα σε κατασταση πολιορκιας θα οδηγούνταν  αμεσα στο εκτελεστικο αποσπασμα  με συνοπτικες διαδικασιες.  

 

 

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Η πραγματική πραγματικότητα απαιτεί την ενεργοποίηση αυτού του άρθρου εφόσον είμαστε σε πόλεμο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Superfunk είπε

Δηλαδη ειναι "δικαιωμα" μου να δολοφονησω καποιον?

1 ώρα πριν, LK είπε

Ναι.

 

Δεν είναι δικαίωμα, αλλά δυνατότητα. Υπάρχει μεγάλη διαφορά. Μπορείς να το κάνεις λόγω φυσικής ελευθερίας, δε σε εμποδίζει κάτι από τη φύση. Ενώ τα δικαιώματα τα όρισε ο άνθρωπος για την προσπάθεια βελτιστοποίησης της κοινωνικής ευημερίας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, LK είπε

Η πραγματική πραγματικότητα απαιτεί την ενεργοποίηση αυτού του άρθρου εφόσον είμαστε σε πόλεμο. 

 

 

Οχι.

Δεν χρειαζεται κανενα αρθρο και καμμια ενεργοποιηση για να αμυνθω στον Τουρκαλα που έρχεται να σφαξει την οικογενεια μου.

Εξαλλου στην πραγματικη πραγματικοτητα η επισημη κήρυξη καταστασης εκτακτης αναγκης (η οποια ΦΥΣΙΚΑ και ειναι σε ισχύ)   αρκει.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Dr. No είπε

Μα με ένα νόμο και ένα άρθρο μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα

 

 

Οντως ειδικα αν μοιραζεις και την επαρκη ποσοτητα ΣΑΝΟΥ στον λα(Γ)ο ωστε να λειτουργει σαν cushion.

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
3 λεπτά πριν, Alex Raptakis είπε

 

Δεν είναι δικαίωμα, αλλά δυνατότητα. Υπάρχει μεγάλη διαφορά. Μπορείς να το κάνεις λόγω φυσικής ελευθερίας, δε σε εμποδίζει κάτι από τη φύση. Ενώ τα δικαιώματα τα όρισε ο άνθρωπος για την προσπάθεια βελτιστοποίησης της κοινωνικής ευημερίας.

Εχω απαντήσει παραπάνω γι αυτό. .

Οπου δικαίωμα = επιλογή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου