Προς το περιεχόμενο

ρε ματζόρε. (ή μάλλον ...μινόρε)


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru
Μόλις τώρα, Superfunk είπε

 

Το να αναφερεις τις "φρασεις μου" εκτος κοντεξτ ειναι εκτος απο χυδαιο και εντελως λαθος.

Δεν υπάρχει "κοντεξτ" που να ευσταθούν τέτοιες κουβέντες.

 

  • Like 4

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ez είπε

Δεν υπάρχει "κοντεξτ" που να ευσταθούν τέτοιες κουβέντες.

 

 

 

Φυσικα και υπαρχει, φτανει να βγαλεις τις ιδεολογικες παρωπίδες.

 

Σου ΜΕΤΑΦΡΑΖΩ παντως ακριβως τι ειπα:

 

1. σε περιοδους πολεμικης συραξης η δημοκρατια απλα μπαινει στην πισω θεση απο αυτη της ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ.

2.Οταν ο εχθρος σου επιτιθεται δεν χρειαζεται κανενας νομος για να αμυνθεις.

 

αν σε ενοχλει το "Τουρκαλαδες" το αλλαζω με ΓΕΡΜΑΝΑΡΑΔΕΣ ,ειναι και πΓιο πολυ της μοδας αλλωστε...

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Νικο , αν και είπα ότι δεν θα ξαναγραψω, ξερεις ποιο ειναι το λαθος σου εν προκειμένω.

Εσυ στο σπίτι σου, μενεις με την συζυγό και τον μαγκα τον μικρο.

Δηλαδή συγχρωτιζεστε  3 άτομα.

Εγώ μένω ΜΟΝΟΣ.

Πρόσεξε με τωρα, αν ΕΓΩ καλέσω την κοπέλα μου  (η οποια επίσης μένει μόνη της) και έναν φίλο μου σπίτι μου (και αυτος μονος μενει) και μια  γειτόνισσα τύχει και  μας  καρφωσει, θα μας γραψουν για κορονοπάρτυ και θα πέσουν τα πρόστιμα βροχή, μονο και μονο επείδη ΔΕΝ  είμαστε και οι τρεις παντρεμένοι μεταξύ μας........ας επιτρεπόταν η πολυγαμία και γαμος μεταξυ ανδρών......... και θα 'μασταν νόμιμοι.  .

Καταλαβαίνεις το παράλογο της διάταξης ή ακόμα ;

Σε  καμία περίπτωση δεν συνδεεται με τη διασπορά του ιού....ίσα ίσα εμενα θα συμβει μια φορά και για 2 ώρες  ενω εσεις συνοστίζεστε καθημερινα και για περισσότερες ώρες ....αρα εκθετετε ο ενας τον αλλον σε μεγαλυτερο εν δυναμει ιικο φορτίο.

 

Το αν ποτε μαζευτουμε εμεις οι τρεις που ανεφερα σπίτι μου, δεν μας καθιστα ουτε αρνητες τοιυ ιου , ουτε δολοφόνους.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, LK είπε

Το αν ποτε μαζευτουμε εμεις οι τρεις που ανεφερα σπίτι μου, δεν μας καθιστα ουτε αρνητες τοιυ ιου , ουτε δολοφόνους.

 

Αν κανεις απο τους τρεις σας ΔΕΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ και δεν συγχρωτιζεται ΠΟΤΕ με αλλους ανθρωπους και εχει και αρνητικο τεστ, εχεις απολυτο δικιο....αυτο ομως ΠΡΑΚΤΙΚΑ δεν μπορει να ελεγχθει....(οπως π.χ. πρακτικα δεν μπορει να ελεγχθει οτι παρολο που εχω ξεπερασει το νομιμο οριο αλκοολ στο αιμα μου εγω ΑΝΤΕΧΩ στο ποτο και δεν επηρεαζεται η οδηγηση μου) 

 

Αν ομως π.χ. ο φιλος σου δουλευει σε τραπεζα και εχει βηξει το πρωι ενας συνταξιουχος που φοραει τη μασκα σαν σαλιαρα (μη Κσεχναμε τσι συνταξιουχοι 😆) με κορονοΓιο στη μουρη του τοτε θα μολυνει και εσενα και την φιλη σου.

 

Εννοειται οτι αν η φιλη και εσυ συχρωτιζεστε με αλλο κοσμο τοτε θα τους μολυνετε με τη σειρα σας και εσεις.... δεν θελει πολυ αλλωστε ,ειδικα με τα νεα mutations που ειναι τρομερα μεταδοτικα.

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, Superfunk είπε

 

Αν κανεις απο τους τρεις σας ΔΕΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ και δεν συγχρωτιζεται ΠΟΤΕ με αλλους ανθρωπους και εχει και αρνητικο τεστ, εχεις απολυτο δικιο....αυτο ομως ΠΡΑΚΤΙΚΑ δεν μπορει να ελεγχθει....(οπως π.χ. πρακτικα δεν μπορει να ελεγχθει οτι παρολο που εχω ξεπερασει το νομιμο οριο αλκοολ στο αιμα μου εγω ΑΝΤΕΧΩ στο ποτο και δεν επηρεαζεται η οδηγηση μου) 

 

Γιατί εσυ δεν βγαινεις έξω;

Η σύζυγος;

Ο μικρός;

ΔΕν βγαινουν εξω;

 

Να στο πω και αλλιως ,

ΑΝ εμενα με πιασουν χωρις μασκα στο αμαξι με την κοπέλα μου (εγινε στην Κρητη αυτο) θα μας γραψουν γιατι δεν είμαστε παντρεμενοι, ΑΣΧΤΕΤΩΣ αν εδω και 7 χρόνια που είμαστε μαζί ανταλλάξαμε ό,τι σωματικό υγρό υπάρχει.

 

Ειμαι αρνητης του κορονοιοού;

 

 

  • Like 3
  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, LK είπε

Γιατί εσυ δεν βγαινεις έξω;

Η σύζυγος;

Ο μικρός;

ΔΕν βγαινουν εξω;

 

Φυσικα ,φορωντας παντα μασκα και τηρωντας τις αποστασεις.

Εμεις επειδη ακριβως στην γωνια υπαρχει και υπηρεσια του δημου οπου γινονται καθημερινα PCR κάνουμε και καθε εβδομαδα τεστ (κανω εγω δηλ.μια και αν εχω κολλησει εγω εχουν κολλησει και οι αλλοι 2 δεν ειναι αναγκη να κανουμε τη μυτη του παιδιου σουρωτηρι....)

 

Φυσικα αυτο που περιγραφεις δεν εχει καμμια απολυτως σχεση με ενα ΠΑΡΤΥ που εχουν μαζευτει 30 ατομα και ανταλλασουν...πτυελα και χνωτα like there's no tommorrow ...

 

5 λεπτά πριν, LK είπε

ΑΝ εμενα με πιασουν χωρις μασκα στο αμαξι με την κοπέλα μου (εγινε στην Κρητη αυτο) θα μας γραψουν γιατι δεν είμαστε παντρεμενοι, ΑΣΧΤΕΤΩΣ αν εδω και 7 χρόνια που είμαστε μαζί ανταλλάξαμε ό,τι σωματικό υγρό υπάρχει.

  

 

Αυτο ειναι ηλιθιο αλλα και συ ρε παιδι μου τοσα χρονια το τραβας το κοριτσι...αποκαΤαστησε το....😆 να εχεις το ΧΑΡΤΙ και μετα αν δεν σου αρεσει χωριζεις....ΔΙΚΗΓΟΡΙΚΑ εξοδα παντως δεν θα εχεις....

 

5 λεπτά πριν, LK είπε

 

Ειμαι αρνητης του κορονοιοού;

 

Αν φορας μασκα και κρατας τις αποστασεις φυσικα και όχι.

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Τις περισσότερες φορές ο ΣουΦου χάνει το δίκιο του απο τον υπέρμετρο και συναισθηματικά φορτισμένο τρόπο που εκφράζει τα αρχικά λογικά του επιχειρήματα. Και φυσικά πάντα υπερβάλει.

Είμαστε όλοι κουρασμένοι.

Μηδενός εξαιρουμένου και την ίδια υπομονή που κάνουν οι άλλοι μαζί του πρέπει να κάνει και αυτός.

 

Λάκη δεν νομίζω πως υπάρχει καταγγελία για το παραδειγμα που ανέφερες. Ξέρεις πόσοι συζούμε χωρίς επίσημα χαρτιά; Ας μην μιλάμε για την εξαίρεση που μονο εκδικητικά θα μπορουσε να καταγγελθεί αλλά και πάλι μέχρι τεσσερα άτομα επιτρέπεται μεσα σε σπίτι. Αφου στα ΙΧ επιτρεπεται οδηγός και 2 ακόμη... Και αυτό σε κόκκινες περιοχές.

 

Νομίζω πως άλλη εποχή θα είχαμε ξεραθεί στο γέλιο με το βίντεο, απλά. Τώρα τρωγόμαστε επι της διαδικασίας.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, yameth είπε

Τις περισσότερες φορές ο ΣουΦου χάνει το δίκιο του απο τον υπέρμετρο και συναισθηματικά φορτισμένο τρόπο να εκφράσει τα λογικά του επιχειρήματα. Και φυσικά πάντα υπερβάλει.

Είμαστε όλοι κουρασμένοι.

Μηδενός εξαιρουμένου και την ίδια υπομονή που κάνουν οι άλλοι μαζί του πρέπει να κάνει και αυτός.

 

Λάκη δεν νομίζω πως υπάρχει καταγγελία για το παραδειγμα που ανέφερες. Ξέρεις πόσοι συζούμε χωρίς επίσημα χαρτιά; Ας μην μιλάμε για την εξαίρεση που μονο εκδικητικά θα μπορουσε να καταγγελθεί αλλά και πάλι μέχρι τεσσερα άτομα επιτρέπεται μεσα σε σπίτι. Αφου στα ΙΧ επιτρεπεται οδηγός και 2 ακόμη... Και αυτό σε κόκκινες περιοχές.

 

Νομίζω πως άλλη εποχή θα είχαμε ξεραθεί στο γέλιο με το βίντεο, απλά. Τώρα τρωγόμαστε επι της διαδικασίας.

Γιαννη, υπαρχει "κορονοπαρτυ" με 3 ατομα στην Θασσαλονικη που επεσαν προστιμα και περιστατικο με ζευγαρι στην Κρητη στο ιδιο αμαξι χωρις μασκα που εφαγαν πρόστιμο.

Είτε με πιστευεις είτε ψαχνω να βρω τις περιπτωσεις και τις ανεβαζω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, yameth είπε

Και φυσικά πάντα υπερβάλει.

 

 

ενταξει δεν θα τους ΣΚΟΤΩΣΩ στο κΣυλο....κανα δυο ψιλες θα ριΚσω μονο...

και το προβλεπομενο SMS στην αστυνομια ....τιδιαΛΟ το 60% του ετησιου μου εισοδηματος δινω τσι ΔΥ ,ας παρω και μια φορα my money's worth..

 

😅  

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, LK είπε

Γιαννη, υπαρχει "κορονοπαρτυ" με 3 ατομα στην Θασσαλονικη που επεσαν προστιμα και περιστατικο με ζευγαρι στην Κρητη στο ιδιο αμαξι χωρις μασκα που εφαγαν πρόστιμο.

Είτε με πιστευεις είτε ψαχνω να βρω τις περιπτωσεις και τις ανεβαζω .

 

 

ενταξει ΗΛΙΘΙΟΙ αστυνομικοι υπαρχουν ΠΑΝΤΟΥ (και τη γριουλα που πουλαγε τα μαρουλια στη Λαρισα ενας τετοιος την εγραψε)  αλλα δεν νομιζω να ειναι ο κανονας....οι καταγγελιες και οι συλλήψεις  συνηθως γινονται για μεγαλα παρτυ με πολυ ΦΑΣΑΡΙΑ (και εγω για τη ΦΑΣΑΡΙΑ καλεσα την αστυνομια,στα αποτετοια μου αν αρρωστησουν τα κακομαθημενα πρωκτοπαιδα που κανουν το παρτυ)

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου