Προς το περιεχόμενο

ρε ματζόρε. (ή μάλλον ...μινόρε)


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
1 λεπτό πριν, Superfunk είπε

 

 

ενταξει ΗΛΙΘΙΟΙ αστυνομικοι υπαρχουν ΠΑΝΤΟΥ (και τη γριουλα που πουλαγε τα μαρουλια στη Λαρισα ενας τετοιος την εγραψε)  αλλα δεν νομιζω να ειναι ο κανονας....οι καταγγελιες και οι συλλήψεις  συνηθως γινονται για μεγαλα παρτυ με πολυ ΦΑΣΑΡΙΑ (και εγω για τη ΦΑΣΑΡΙΑ καλεσα την αστυνομια στα αποτετοια μου αν αρρωστησουν τα κακομαθημενα πρωκτοπαιδα που κανουν το παρτυ)

Δεν ΑΦΗΝΕΙΣ λοιπόν εξουσιες τετοιου ειδους και μεγεθους  στα σώματα ασφαλείας.

Το ενα το βρηκα ηδη:

https://maleviziotis.gr/2021/02/03/κρήτη-πρόστιμο-σε-ζευγάρι-επειδή-δεν/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, LK είπε

Δεν ΑΦΗΝΕΙΣ λοιπόν εξουσιες τετοιου ειδους και μεγεθους  στα σώματα ασφαλείας.

Το ενα το βρηκα ηδη:

https://maleviziotis.gr/2021/02/03/κρήτη-πρόστιμο-σε-ζευγάρι-επειδή-δεν/

 

Νομιζω οτι τα περισσοτερα απο  αυτα τα προστιμα διαγραφονται μετα τη σχετικη αξιολογηση...και αφου τα προσβαλει ο πολιτης.

 

Αλλα σου λεω αυτα ειναι σπανιες περιπτωσεις...οι περισσοτερες ειναι καραμπινατες παραβασεις.

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
3 λεπτά πριν, LK είπε

Γιαννη, υπαρχει "κορονοπαρτυ" με 3 ατομα στην Θασσαλονικη που επεσαν προστιμα και περιστατικο με ζευγαρι στην Κρητη στο ιδιο αμαξι χωρις μασκα που εφαγαν πρόστιμο.

Είτε με πιστευεις είτε ψαχνω να βρω τις περιπτωσεις και τις ανεβαζω .

Δεν το αμφισβητώ. Δυστυχώς κάποιες φορές η ανάγνωση του νόμου εξαρτάται απο το όργανο και όχι τη δικαιοσύνη. Εξαίρεση θελω να ελπίζω αλλά νομίζω πως συνεχίζουμε να ζούμε στην ίδια χώρα με τον ίδιο λαό ακόμα.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, Superfunk είπε

 

Νομιζω οτι τα περισσοτερα απο  αυτα τα προστιμα διαγραφονται μετα τη σχετικη αξιολογηση...

Αφου υποστεις την ΑΝΟΥΣΙΑ βασανο της ενστάσεως.....και ΑΝ.

Ειναι βαθυτερο το θεμα.....όπως και οι υπερεξουσίες του τοτε ΣΔΟΕ.........δικαστικές εξουσέις χωρίς εχεγγυα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
2 λεπτά πριν, yameth είπε

Δεν το αμφισβητώ. Δυστυχώς κάποιες φορές η ανάγνωση του νόμου εξαρτάται απο το όργανο και όχι τη δικαιοσύνη. Εξαίρεση θελω να ελπίζω αλλά νομίζω πως συνεχίζουμε να ζούμε στην ίδια χώρα με τον ίδιο λαό ακόμα.

ΑΚΡΙΒΩΣ αυτο ειναι το πρόβλημα. ΑΚΡΙΒΩΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, LK είπε

ΑΚΡΙΒΩΣ αυτο ειναι το πρόβλημα. ΑΚΡΙΒΩΣ.

 

Δεν διαφωνω...αλλωστε ειμαι και προετοιμασμενος για ολα (βεβαια ειναι και η φυση της δουλειας μου αυτη..)..

Πριν απο καμμια εβδομαδα με σταματησε στη Β.Σοφιας το...οργανο στις 7.50 ,πηγαινα το παιδι στο σχολειο,

μου λεει,βλεποντας το παιδι δεμενο στο καρεκλακι στο πισω καθισμα ,"που πηγαινετε κυρΓιε?"..

"Για κυνηγι με τον μικρο στις 7.50 Δευτεριατικα " του λεω (πλακα κανω..."το παιδι στο σχολείο του πηγαινω" ειπα) 

"Εχετε στειλει SMS?" μου λεει 

"Φυσικα " του λεω και του δείχνω το "4αρι"...

"Τη βεβαιωση μετακινησης απο το σχολειο,την εχετε?"

"Φυσικα" του λεω και ανοιγω το PDF αρχειο και τo email απο το σχολειο   που έχω στο κινητο

"Δεν ισχυει αυτο κυριε" μου λεει.."πρεπει να ειναι σε χαρτι "..

''Φυσικα και ισχυει" του λεω και του δινω την ισχυουσα ΚΥΑ απο την εφημεριδα της κυβερνησης με highlighted με κιτρινο  ότι ισχυουν και οι ηλεκτρονικες βεβαιωσεις...

Με κοιτακΣε με ΜΙΣΟΣ και με αφησε να φυγω...🤣 

 

Τον ΙΟΥΝΙΟ στο ΙΔΙΟ σημειο με ειχαν σταματησει άλλα ...οργανα και μολις ειδαν το παιδι στο πισω καθισμα μου εκαναν νοημα να φυγω.....

 

Τον ανθρωπινο παραγοντα δεν μπορεις να τον αποφυγεις πουθενα.

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 3

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
17 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

 

ενταξει δεν θα τους ΣΚΟΤΩΣΩ στο κΣυλο....κανα δυο ψιλες θα ριΚσω μονο...

και το προβλεπομενο SMS στην αστυνομια ....τιδιαΛΟ το 60% του ετησιου μου εισοδηματος δινω τσι ΔΥ ,ας παρω και μια φορα my money's worth..

 

😅  

Αυτά είναι που σε κάνουν γραφικό.

  • Χαχα 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, yameth είπε

Αυτά είναι που σε κάνουν γραφικό.

 

 

Δεν πειραζει σε γραφικη χωρα ζω....ας γινω και εγω καμμια φορα γραφικος...αλλιως νοιωθω κΣενο σΟμα

 

😅

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε πάρει χαμπάρι ότι ο αστυνομικός έχει εξελιχθεί σε πωλητή?

Ότι τα τμήματα έχουν εξελιχθεί σε πρακτορεία, που βγάζουν έξω τους πωλητές, και μάλιστα έχουν θέσει και επίτευξη στόχων σε κάθε έναν?

 

Τα βλέπαμε από παλαιότερα αυτά με τους ελέγχους της τροχαίας, που επικρατούσε η άποψη ότι σε κάποιες περιόδους έγραφαν και τις γάτες, ενώ σε άλλες περιόδους είχαν προβλήματα όρασης.

 

Θα σας φαινόταν παράξενο, αν υπήρχαν (λέω εγώ τώρα) αστυνομικά τμήματα, που έθεταν στόχους παραβάσεων κορονοϊού στα "όργανα" που βγαίνουν έξω?

Θα σας φαινόταν περίεργο αν έλεγαν πχ "αν δεν κόψεις 10 κορονοπρόστιμα, δεν με νοιάζει πώς, μην έρθεις πίσω?"

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, fusiongtr είπε

Θα σας φαινόταν περίεργο αν έλεγαν πχ "αν δεν κόψεις 10 κορονοπρόστιμα, δεν με νοιάζει πώς, μην έρθεις πίσω?"

 

 

οχι....το ταμειοΝ ειναι μειον...καπως πρεπει να γιΟμισει....αλλα...εδω πληρωνουμε τους μεγαλυτερους κατα κεφαλην ΦΟΡΟΥΣ (οσοι πλΕρωνουμε τελος παντων) για κρατικες υπηρεσεις επιπεδου Ζιμπαμπουε....το κορωνοπροστιμο θα μας χαλασει?

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου